ebook Komórki się pani pomyliły - audiobook
3.9 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 10)

Komórki się pani pomyliły - audiobook
audiobook (mp3)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 22.90
Audiobook - najniższa cena: 26.71
wciąż za drogo?
26.71 zł Lub 24.04 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
26.91 zł
Inne proponowane

Kontynuacja ciepło przyjętej debiutanckiej powieści „Kółko się pani urwało”. Prawdziwa mieszanka wybuchowa – wredna staruszka kontra mafiosi. Wielkie afery z reprywatyzacją w tle, do tego charakterna emerytka z nieodłącznym kraciastym wózkiem na zakupy jako rodzima panna Marple. Tego w polskim kryminale jeszcze nie było!

Zamieszanie wokół pewnej warszawskiej kamienicy się nie kończy. Kolejny trup ponownie burzy spokój Zofii Wilkońskiej. Podczas prywatnego śledztwa staruszka za bardzo zbliża się do przestępców i zostaje poddana pokusie nie do odparcia. Niczym policjant zbyt długo działający pod przykrywką Zofia wiele lat żyjąca w biedzie zachłystuje się pieniędzmi i przemocą.

„Zofia Wilkońska w swojej szczytowej formie! Cieszę się, że mogłam poznać jej dalsze przygody. Czekam na więcej! Katarzyna Berenika Miszczuk Jeden trup i jedna upiornie zaradna starsza pani prowadząca własne śledztwo. Zofia Wilkońska wraca i jest w znakomitej formie!” – Alek Rogoziński

O audiobooku Komórki się pani pomyliły blogerzy napisali: 

Autor w drugim podejściu nikogo nie oszczędza! Ani bohaterów, ani czytelnika. Absurd sięga surrealistycznych poziomów, a ja nadal świetnie się bawiłam! I ta cudownie napisana szefowa, ze wschodnim akcentem. Lektorka Elżbieta Kijowska świetnie go oddała! Asia - Zaczytana Majka

Komórki się pani pomyliły - audiobook od Jacek Galiński możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Słowo się rzekło, książkę się zachwalało, więc w końcu nadszedł czas na sięgnięcie po drugi tom przygód nieustraszonej pani Zofii. Wiedząc czego się spodziewać, nastawiałam się na troszkę łagodniejsze wybuchy śmiechu niż za pierwszym razem. A co dostałam?

Oczywiście, że staruszkę w środku najbardziej wstrząsających wydarzeń w stolicy! Wilkońska zupełnym przypadkiem (przecież wchodzenie oknem do mieszkania każdemu może się zdarzyć, prawda?) odkrywa trupa, który może sprowadzić kłopoty na jedną z najbliższych jej osób. Pomna ostatnich dokonań policji, które ocenia w tym momencie niezbyt pochlebnie, po raz kolejny bierze sprawy w swoje ręce. A jaka jest najlepsza dewiza na życie? Przyjaciół trzymaj blisko, ale jeszcze bliżej trzymaj swoich wrogów. Zdeterminowana bohaterka rozpoczyna akcję infiltrację! Czego? Mafii. Tej wschodniej.

Autor w drugim podejściu nikogo nie oszczędza! Ani bohaterów, ani czytelnika. Absurd sięga surrealistycznych poziomów, a ja nadal świetnie się bawiłam! Podczas sceny w nocnym klubie prawie płakałam ze śmiechu. Oczywiście święte oburzenie pani Zofii nadal włącza się w idealnych momentach, a nieustraszoność przychodzi w szranki po fakcie. I ta cudownie napisana szefowa, ze wschodnim akcentem. Lektorka Elżbieta Kijowska świetnie go oddała! Wyobraźcie sobie (albo po prostu posłuchajcie!) jaką świetną pracę głosem wykonała, przełączając się między oburzonym tonem Zofii, a wschodnim zaśpiewem. Mistrzostwo!

Akcja nabrała szaleńczego wręcz tempa. Niespodzianki, rozdroża i powiązania między bohaterami co rusz mnie zaskakiwały. Jednak mimo szybkich zamian dekoracji, wątki prowadzone były logicznie, a czytelnik jest w stanie jasno określić, co łączy dane wydarzenia. I uśmiecham się na samo wspomnienie Biskupa i Prezesa oraz ich przybycie pod kamienicę. Czy wspominałam, że postacie są świetnie nakreślone? Jedyny minus - co za dużo, to niezdrowo i niektórzy mogą się czuć przytłoczeni zbyt dużą dawką absurdu. Jednak ja się dałam porwać i nie żałuję!

Odkrycie komedii kryminalnych to absolutnie jedna z najlepszych książkowych rzeczy, które przytrafiły mi się w ostatnich miesiącach. Spodziewajcie się zatem niejednego spotkania z szalonym romansem komedii i kryminału. A przynajmniej jeszcze dwukrotnego z nieustraszoną Zofią z Warszawy!

Ocena: 5/6
©Zaczytana Majka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć