ebook Zabójcze święta
3.19 / 5.00 (liczba ocen: 398)

Zabójcze święta
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 16.50
wciąż za drogo?
16.50 zł Lub 14.85 zł
30.69 złpremium: 19.80 zł Lub 19.80 zł
33.00 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
-24% 23.94 zł 20% rabatu
26.82 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Dziesięciu polskich pisarzy opowie nam świąteczne historie, po których już nic nigdy nie będzie takie samo. Groza, kryminał, seks, sensacja i horror. Wszystko to doprawione szczyptą humoru, gęstą kroplą morderczej żądzy, garścią krwawych opowieści i odrobiną psychopatycznego nastroju. Takiej książki na polskim rynku jeszcze nie było! Ból się rodzi…

Byłeś w tym roku grzeczny czy nie? Los i tak cię dopadnie!
Gdy pojawia się pierwsza gwiazdka na niebie, w kuchni czuć zapach przygotowanych potraw, a za oknem spadają leniwie płatki białego śniegu… zło czai się na każdym kroku. Gdy wszyscy siadają do stołu, gdzieś w oddali słychać głośny krzyk. Dźwięk łamanego opłatka zagłusza pękanie kości. Czy na pewno w tym roku czekasz na spóźnionego wędrowca?

Zabójcze święta od Adrian Bednarek, K. N. Haner, Joanna Jodełka, Grzegorz Kapla, Jacek Ostrowski, Małgorzata Rogala, Alek Rogoziński, Magda Stachula, Paulina Świst, Artur Urbanowicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Jak widzicie totalnie pochłonęła mnie już literatura świąteczna. Żeby jednak nie było tylko cukierkowo i słodko (co tak na marginesie, jakoś bardziej ostatnio mi odpowiada) to w międzyczasie podczytywałam sobie zbiór opowiadań kryminalnych, których akcja powiązana jest z okresem świątecznym. Na próżno jednak szukać w nim uśmiechniętych Mikołajów i szczęśliwości przy rodzinnym stole, choć jest również opowiadanie, w którym ten właśnie mebel odgrywa rolę szczególną.

Zabójcze święta to zbiór dziesięciu opowiadań stworzonych przez dziesięciu lubianych, znanych lub w dwóch przypadkach chociaż kojarzonych przeze mnie autorów. Jak to z takimi zbiorami bywa, są w nich opisane historie dość różnorodne stylowo i tematycznie. Mam również wrażenie, że także w tym przypadku gatunkowo i jakościowo. Niestety nie do końca mi to odpowiadało. Niektóre z tych opowiadań to bowiem totalnie nie moja bajka, ale również ich poziom stylistyczny mi nie odpowiadał. Jedno jest pewne święta z tą książką nie zapowiadają się miło i spokojnie bez względu na to czy byliście grzeczni czy nie.

Opowiadaniem, które zrobiło na mnie największe wrażenie to Dodatkowe nakrycie pióra Artura Urbanowicza. Bardzo podobał mi się pomysł na tę historię, jego klimat oraz zakończenie, które w moim odczuciu było po prostu mistrzowskie. Jak dla mnie jest to opowiadanie, które ratuje cały zbiór i dla którego warto po tę książkę sięgnąć.

Dobre wrażenie zrobiły na mnie także opowiadania Grzegorza Kapli, Magdy Stachuli, Jacka Ostrowskiego, Alka Rogozińskiego, Joanny Jodełki oraz Adriana Bednarka. Każda z tych historii ma inną konwencję, jednak odpowiada temu do czego przyzwyczaili nas autorzy w swoich dotychczasowych publikacjach.

Najbardziej jednak zawiodłam się na opowiadaniu Małgorzaty Rogali. Nie ukrywam, że nazwisko tej autorki na okładce było jednym z powodów sięgnięcia po tę publikację. Niestety okazało się, że jest to właściwie powtórka z rozrywki. I jak opowiadanie tak już obiektywnie patrząc mi się podobało, tak powtórzenie tej historii już nie.

Poza tym zbiór czyta się szybko, choć ja jego lekturę dawkowałam sobie, rozkładając na poszczególne opowiadania. Nie do końca odpowiada mi poznawanie zbyt wielu różnych historii za jednym zamachem.

Podsumowanie

Zabójcze święta to zbiór krótkich opowieści w którym właściwie każdy znajdzie coś dla siebie. Usatysfakcjonowani mogą być z tej lektury czytelnicy sięgający po kryminały, thrillery, komedie kryminalne czy kryminały erotyczne. Dla mnie ta mieszanka jednak wydała się zbyt obszerna tematycznie.

Tak czy inaczej zbiór opowiadań Zabójcze święta wydaje się być ciekawą alternatywą dla świątecznych cukierkowych i bajkowych powieści. Jest to również idealna pozycja dla wielbicieli krótkich form szczególnie tych kryminalnych. Polecam Waszej uwadze.

Ocena: 4+/6
©Kocham Cię, moje życie
Książek z klimatem okołoświątecznym raczej nie czytuję – chyba że to opowieści z trupem w roli głównej.

Z okazji nadchodzącego Bożego Narodzenia wydawnictwo Skarpa Warszawska przygotowało zbiór Zabójcze święta, w którym popularni polscy autorzy zmierzyli się z krótką formą. Słodkich reniferków, uroczych elfów i dobrodusznego Mikołaja na pewno tu nie znajdziecie. Będą krew, flaki, psychopatyczne umysły – w sam raz jako tło dla gotującego się świątecznego barszczu.

Nie wszystkie opowiadania przypadły mi do gustu. Autorzy, których nie czytuję na co dzień (m.in. Paulina Świst czy K.N. Haner), raczej mnie do siebie nie przekonali – ewidentnie nie nadajemy na tych samych falach, ale szacunek za to, że podjęli się tego niełatwego przecież zadania, jakim jest opisanie na kilkunastu stronach intrygującej historii.

Cieszy mnie niezmiernie, że na kartach zbioru miałam kolejną okazję popróbować twórczości pisarzy, których cenię − Małgorzaty Rogali, Jacka Ostrowskiego, Magdy Stachuli – a także sprawdzić, co dzieje się u bohaterów, z którymi zdążyłam się już zaprzyjaźnić (Panie Jacku, niezły horrorek zgotował Pan Zuzie). Zawsze to miła odmiana – w końcu nie tylko powieściami człowiek żyje!

Na specjalne wyróżnienie i naprawdę gromkie brawa zasługuje Grzegorz Kapla. Jego otwierająca zbiór Puszwajbla tak wysoko podniosła poprzeczkę, że trudno było do niej doskoczyć. Kapla oczarował mnie atmosferą – podszytą mrokiem, pełną napięcia, magii i niedopowiedzeń – a także idealnie skrojoną polszczyzną – niezwykle plastyczną, bez zbędnych słów. Widać, że ten pierońsko zdolny dziennikarz i zapalony podróżnik w krótkich formach czuje się wyśmienicie. Chapeau bas, Grzegorzu! Czytałam, przeżywałam, zachwycałam się i zachwycać będę jeszcze długo!

Na koniec ukłony dla Rafała Bielskiego za bardzo klimatyczny wstęp.

Ocena: 3+/6
©SieCzyta
Święto dla fanów kryminałów

Dzięki Wydawnictwu Skarpa Warszawska tegoroczne święta nabierają wyjątkowego smaku okraszonego kryminalnym aromatem. Do rąk fanów kryminałów trafiła właśnie antologia dziesięciu opowiadań, które sprawią, że te święta pokażą swą inną twarz. Piórem cenionych polskich pisarzy pojawiły się opowiadania, które zmrożą czytelniczą krew niczym zimowy lód, a obok zapachu świątecznej choinki rozpościerać będzie się morderczy klimat. Oto plejada polskich autorów zebrała się i stworzyła antologię niespotykaną dotychczas na naszym rodzimym rynku wydawniczym. Paulina Świst, K.N. Haner, Alek Rogoziński, Joanna Jodełka, Adrian Bednarek, Artur Urbanowicz, Małgorzata Rogala, Magda Stachula, Jacek Ostrowski, Grzegorz Kapla – tych nazwisk nikomu przedstawiać nie trzeba. Każdy czytelnik dobrej książki choć raz zetknął się z twórczością tych autorów. Dziś to właśnie ONI przedstawiają nam swoją wizję świąt. Świąt jakże odmiennych, niż zwykło to bywać, bo kryminalnych skąpanych w morderczym sosie. Opowiadanie zaczyna słowo wstępu redaktora naczelnego Magazynu Literacko-Kryminalnego POCISK, Rafała Bielskiego, który zaprasza nas na spektakl w krzywym zwierciadle, w którym znajdziemy kryminał, seks, groza i horror. A to wszystko doprawione szczyptą poczucia humoru, gęstą kroplą morderczej żądzy, garścią krwawych opowieści i odrobiną psychopatycznego nastroju. Dotychczas powstało wiele antologii. A proszę mi wierzyć, ta jest wyjątkowa. Ciężko wskazać tu najlepsze opowiadanie, bowiem każde zawiera wyjątkowość opowiedzianej historii, która ubrana jest w charakterystyczny styl danego autora/autorki.

Już na samym początku Grzegorz Kapla w opowiadaniu Puszwajbla wprowadzi nas w magiczny klimat, można rzec zaserwuje nam podróż, której tory splatają się w jedną całość tworząc historię, która na zawsze zapisze się w naszej pamięci. Małgorzata Rogala z delikatnością swojego pióra wręcza nam Podarunek który sprawi, że podczas czytania zabraknie nam tchu. Serce łomotać będzie podczas opowiadania Krwawe jasełka Jacka Ostrowskiego, ponieważ ponownie da o sobie znać Zuza Lewandowska, którą pokochało wielu czytelników. #Samotne święta Adriana Bednarka sprawią, że nie poczujemy się osamotnieni, lecz w pełni scalimy się z bohaterami historii. Trzeba przyznać, że autor kusi jak wąż i chwyta za klatkę piersiową do ostatniego tchu. Bez wątpienia w wigilijny nastrój wprowadzi nas Upiorna Karolcia Alka Rogozińskiego. Pojawi się tu także kilka znanych osób z wcześniejszych komedii. A na deser zachęcam Was do poznania historii zapisanej w opowiadaniu Ona Magdy Stachuli. Zapewniam, że przeszyje Was na wylot. Wspomnieni pisarze są mi znani z wcześniejszych powieści, które tak jak te opowiadania przypadły mi do gustu. Dzięki Zabójczym świętom mogłem również poznać pióro Pauliny Świst (Więzienie), Artura Urbanowicza (Dodatkowe nakrycie), Joanny Jodełki (Morderstwo na bajkowym) oraz K.N. Haner (Pierwsza gwiazdka). I mogę mieć pewność, że bardzo chętnie niebawem zasiądę do lektur Sitwa, Gałęziste, Rektorski czek.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć