ebook Bruce Lee. Życie
4.38 / 5.00 (liczba ocen: 879)

Bruce Lee. Życie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 35.99
35.99 zł

Pierwsza wiarygodna biografia gwiazdy Wejścia smoka. Oparta na ponad setce rozmów, ilustrowana nieznanymi fotografiami i rozwiązująca zagadkę tajemniczej śmierci.

W Hongkongu był dziecięcą gwiazdą kina, przywódcą szkolnego gangu chuliganów i mistrzem cza-czy. Ciosem pięści wymierzonym z odległości jednego cala posyłał dorosłego mężczyznę na drugi koniec pokoju. Bruce Lee miał niezwykłe umiejętności i wdzięk przydatne w Hollywood – świecie, który postanowił podbić, choć nie było w nim ról dla Azjatów. Trenował, przyjaźnił się i rywalizował z największymi gwiazdami tamtych lat. Jak wyprowadzić kopniak z półobrotu uczyli się od niego Roman Polański, Steve McQueen i Chuck Norris. Stał się pomostem łączącym show-business z kulturą Dalekiego Wschodu. Choć jego karierę przerwała zaskakująca śmierć, której okoliczności zrodziły wiele teorii spiskowych, to elektryzująca kreacja w Wejściu smoka uczyniła Bruce’a Lee nieśmiertelnym.

Ta książka pokazuje, jak niepozorny chłopak, którego na hollywoodzkich przyjęciach często mylono z kelnerem, choć jeden cios jego pięści mógł powalić niemal każdego, odmienił na zawsze oblicze kina. Opisuje trudną drogę Małego Smoka, który wprowadził na ekran sztuki walki, podbił serca widzów na całym świecie i stał się legendą. Jednocześnie pozwala zobaczyć niedoskonałego i inspirującego człowieka, który się za nią kryje. Bruce Lee. Życie to porywająca biografia wypełniona nowymi faktami, nieznanymi wspomnieniami i niesamowitymi historiami wprost z serca Hollywood.

Matthew Polly jako pierwszy opowiada prawdziwą historię życia i śmierci Bruce’a Lee.

Bruce Lee. Życie od Matthew Polly możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Bruce Lee jest postacią, której chyba nie trzeba nikomu jakoś szczególnie przedstawiać. Ten niezapomniany aktor i mistrz sztuk walki wpisał się w najnowszą kulturę, nie tylko filmową. Już za życia stał się chodzącą legendą i na zawsze odmienił oblicze kina. Jego droga do sławy a także niespodziewana i tajemnicza śmierć do dziś rozbudza wyobraźnię, nie tylko fanów.

O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka

Biografia Bruce Lee. Życie stanowi szczegółową (miejscami może nawet zbyt szczegółową) opowieść o niezwykłym człowieku. Dzięki Matthew Polly czytelnik poznaje dzieciństwo, wcale nie taką prostą drogę do sławy Małego Smoka, jego drogę zawodową, życie prywatne aż po kulisy śmierci legendy kina. Przedstawia gwiazdę, która odnosiła gigantyczne sukcesy ale także zwykłego, niedoskonałego człowieka, któremu nie obce były porażki. Powiem Wam, ze moje wyobrażenie o Małym Smoku, po lekturze tej książki, nabrało zupełnie innego wymiaru.

Publikacja zawiera wiele czarno-białych i kolorowych fotografii związanych z życiem Bruca Lee.

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło

Z biografiami zazwyczaj mam taki problem, że ciężko mi się je rozpoczyna. Tak też było w tym przypadku. Nic nie poradzę na to, że jak bardzo dzieciństwo aktora nie byłoby ciekawe i tak ciężko mi było przez nie przebrnąć. Jednak z każdym kolejnym rozdziałem autorowi udało się rozbudzać moją ciekawość, co przypisuje na duży plus jego pisarstwu ale także temu, że czym współcześniej tym przynajmniej dla mnie po prostu ciekawiej.

Kolejnym ważnym dla mnie elementem tej biografii, było oparcie jej na rozmowach z osobami, które posiadały rzetelną wiedzę na temat aktora i chciały się tą wiedzą z autorem podzielić, jak również obszerna baza danych źródłowych, z których Matthew Polly czerpał informacje do książki. Dzięki temu, czytelnik dostaje do rąk niesamowicie ciekawą ale również niezwykle wiarygodną biografię człowieka, wokół którego przez wiele lat powstało wiele legend.

Matthew Polly pisze rzeczowo, jednocześnie ciekawie i interesująco, wpływając przy tym na wyobraźnię. Dzięki temu miejscami miałam wrażenie jakbym czytała powieść.

Podsumowanie

Zdaję sobie sprawę, że książka opisująca życie mistrza sztuk walki, nie jest pozycją dla każdego. Ja sama nie jestem jego największą fanką, choć przyznaję, że życiorys aktora a właściwie te szczątki informacji, które kiedyś pozyskałam, wydawał mi się na tyle ciekawy, że postanowiłam zaryzykować i sięgnąć po tę gigantycznych rozmiarów publikację. I pomimo, że tych informacji, dla mnie miejscami trochę było zbyt wiele, to czytało mi się tę książkę z przyjemnością. Dlatego też zachęcam Was do zwrócenia uwagę na tę biografię. Jest ciekawa jak i samo życie aktora. Do tego jest bardzo dobrze wydana. Moim zdaniem to idealna opcja na prezent. Polecam.

Ocena: 4/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć