ebook Chłopiec, kret, lis i koń
4.77 / 5.00 (liczba ocen: 317)

Chłopiec, kret, lis i koń
ebook: pdf

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 19.90
PakietyMedyczne#Pakiety Medyczne
33.00 złpremium: 19.80 zł Lub 19.80 zł
19.90 zł
25.14 zł Lub 22.63 zł
38.66 zł Lub 34.79 zł
24.83 zł
25.14 zł
26.72 zł
26.75 zł
26.96 zł
28.05 zł
31.43 zł

Połączenie „Kubusia Puchatka” i „Małego Księcia”. Poznajcie historię czterech niezwykłych przyjaciół i przygotujcie się na najbardziej wzruszającą i uniwersalną lekcję życia! „Mam nadzieję, że ta książka pomoże wam kierować się w życiu odwagą i szczerością, bardziej kochać siebie i innych” – Charlie Mackesy

Wzruszająca i uniwersalna lekcja życia.

„– Daleka droga przed nami” – westchnął chłopiec.
– Tak, ale pomyśl, jak daleko zaszliśmy – powiedział koń”.

Profil na Instagramie, na którym Charlie Mackesy publikuje rysunki z czterema uroczymi postaciami, zdobył popularność na całym świecie. „Chłopiec, kret, lis i koń” przypominają nam, co naprawdę jest w życiu ważne. Rysunki zebrane w tej książce są iskierką nadziei w naszych niepewnych czasach.
Rozmowy bohaterów tej książki, ujęte w graficzną formę, w którą wkomponowany jest tekst, udostępniano w sieci tysiące razy, odtwarzano na zajęciach plastycznych w szkołach, tatuowano na ciałach. Ilustracje inspirowały rodziców i dziadków, bawiły dzieci, pocieszały smutnych i samotnych, dodawały odwagi i siły w zmaganiach z trudami życia.
Wkroczcie śmiało w świat, który wykreował dla was Charlie Mackesy.
Poznajcie historię czterech niezwykłych przyjaciół i przygotujcie się na najbardziej wzruszającą i uniwersalną lekcję życia! Tomik zawiera ilustracje, które już znacie i sporo nowych, które sprawią, że pokochacie chłopca, kreta, lisa i konia jeszcze bardziej!
Wśród fanów twórczości Charliego są: Julia Roberts, Miranda Hart, Bear Grylls, Richard Curtis i Elizabeth Gilbert.

Chłopiec, kret, lis i koń od Charlie Mackesy możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Najwspanialszym przejawem wolności jest to, że sami decydujemy o tym, jak się zachowywać.
"Zdarzają się" nam przeróżne książki. Lekkie czytadełka, które bawią i odprężają w wannie z bąblami piany; horrory, przez które nie zgasimy światła zanim cali nie zakopiemy się w kołdrze "antypotworowej", kryminały przerażające okrucieństwem; wstrząsające do głębi reportaże.
Raz na jakiś czas "przydarza się" nam taka książka perełka, która wie kiedy ma wyjść na scenę, jaką barwę głosu przybrać i jak długo "ma gadać". Taka książka z wyczuciem, taktem i swego rodzaju inteligencją.

Oto i ona.

Człowiek, kret, lis i koń.

Książka, która od pierwszej strony zawładnęła całą mną. Pokochałam ilustracje, pokochałam oszczędny w słowa, ale wręcz przesycony uczuciami tekst. Pokochałam to, co zrobiła z moją wrażliwością. Ta publikacja otula ciepłem bijącym z kart.

Zdaję sobie sprawę z tego, że to, co piszę może brzmieć patetycznie i ckliwie. Ale Charlie Mackesy oddał w ręce czytelnika pięknie ilustrowaną magię zaklętą w słowa. Słowa, które każdego dnia układają się w inne zdania i wybuchają w nas inną feerią barwnych odczuć. Człowiek, kret, lis i koń zachwycają prostotą zarówno literacką jak i graficzną. Oto poznajemy chłopca i kreta, którego wielką miłością jest ciasto. No bo kto nie lubi ciasta? =) Wędrując, spotykają na swojej drodze najpierw nieufnego, wystraszonego lisa oraz konia.

– Jaka jest najodważniejsza rzecz jaką kiedykolwiek powiedziałeś? – spytał chłopiec
– POMÓŻ MI – odparł koń


Przepiękna. Poruszająca. Zachwycająca. To jedna z tych książek, które trzeba mieć na półce, aby w gorszy dzień chwycić, otworzyć i przypomnieć sobie jak piękny i jak zadziwiająco prosty jest świat. Mimo burz, zła i naszych łez. Chłopiec i trzy zwierzaki są w stanie przywrócić wiarę i dać siłę. Najbardziej poruszający i dający do myślenia jest dla mnie milczący lis. Lis mówi niewiele, ale za to coś absolutnie poruszającego...

– Każdy z nas potrzebuje jakiegoś powodu, żeby iść naprzód – zaczął koń – Jaki jest wasz?
– Wy troje – odpowiedział lis.


Właśnie takich słów szukałam po powrocie ze szpitala. Obolała, zmęczona, wystraszona. "Wy troje", sens życia zaklęty w zlepku dwóch wyrazów.

Fenomenalna. Jedna z najważniejszych książek w moim życiu, o której po prostu nie da się napisać konkretnej, merytorycznej recenzji, tylko właśnie taką skondensowaną, mocno subiektywna opinię jak ta.

Po stokroć polecam. Dla każdego, niezależnie od wieku.

Ocena: 6+/6
©Tylko skończę rozdział
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć