ebook Chłopiec, kret, lis i koń
4.41 / 5.00 (liczba ocen: 1082)

Chłopiec, kret, lis i koń
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 24.94
wciąż za drogo?
35.95 złpremium: 23.20 zł Lub 23.20 zł
24.94 zł Lub 22.45 zł
26.72 zł
33.00 zł
38.66 zł Lub 34.79 zł
25.14 zł
25.67 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Połączenie „Kubusia Puchatka” i „Małego Księcia”. Poznajcie historię czterech niezwykłych przyjaciół i przygotujcie się na najbardziej wzruszającą i uniwersalną lekcję życia! „Mam nadzieję, że ta książka pomoże wam kierować się w życiu odwagą i szczerością, bardziej kochać siebie i innych” – Charlie Mackesy

Wzruszająca i uniwersalna lekcja życia.

„– Daleka droga przed nami” – westchnął chłopiec.
– Tak, ale pomyśl, jak daleko zaszliśmy – powiedział koń”.

Profil na Instagramie, na którym Charlie Mackesy publikuje rysunki z czterema uroczymi postaciami, zdobył popularność na całym świecie. „Chłopiec, kret, lis i koń” przypominają nam, co naprawdę jest w życiu ważne. Rysunki zebrane w tej książce są iskierką nadziei w naszych niepewnych czasach.
Rozmowy bohaterów tej książki, ujęte w graficzną formę, w którą wkomponowany jest tekst, udostępniano w sieci tysiące razy, odtwarzano na zajęciach plastycznych w szkołach, tatuowano na ciałach. Ilustracje inspirowały rodziców i dziadków, bawiły dzieci, pocieszały smutnych i samotnych, dodawały odwagi i siły w zmaganiach z trudami życia.
Wkroczcie śmiało w świat, który wykreował dla was Charlie Mackesy.
Poznajcie historię czterech niezwykłych przyjaciół i przygotujcie się na najbardziej wzruszającą i uniwersalną lekcję życia! Tomik zawiera ilustracje, które już znacie i sporo nowych, które sprawią, że pokochacie chłopca, kreta, lisa i konia jeszcze bardziej!
Wśród fanów twórczości Charliego są: Julia Roberts, Miranda Hart, Bear Grylls, Richard Curtis i Elizabeth Gilbert.

Chłopiec, kret, lis i koń od Charlie Mackesy możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Po prostu zrób krok przed siebie... horyzont sam się pojawi.
Czasami słyszysz tylko o nienawiści, ale na świecie jest więcej miłości niż możesz sobie wyobrazić.
Jest tyle piękna, o które możemy się troszczyć.
Najwspanialszym przejawem wolności jest to, że sami decydujemy o tym, jak się zachowywać.
"Zdarzają się" nam przeróżne książki. Lekkie czytadełka, które bawią i odprężają w wannie z bąblami piany; horrory, przez które nie zgasimy światła zanim cali nie zakopiemy się w kołdrze "antypotworowej", kryminały przerażające okrucieństwem; wstrząsające do głębi reportaże.
Raz na jakiś czas "przydarza się" nam taka książka perełka, która wie kiedy ma wyjść na scenę, jaką barwę głosu przybrać i jak długo "ma gadać". Taka książka z wyczuciem, taktem i swego rodzaju inteligencją.

Oto i ona.

Człowiek, kret, lis i koń.

Książka, która od pierwszej strony zawładnęła całą mną. Pokochałam ilustracje, pokochałam oszczędny w słowa, ale wręcz przesycony uczuciami tekst. Pokochałam to, co zrobiła z moją wrażliwością. Ta publikacja otula ciepłem bijącym z kart.

Zdaję sobie sprawę z tego, że to, co piszę może brzmieć patetycznie i ckliwie. Ale Charlie Mackesy oddał w ręce czytelnika pięknie ilustrowaną magię zaklętą w słowa. Słowa, które każdego dnia układają się w inne zdania i wybuchają w nas inną feerią barwnych odczuć. Człowiek, kret, lis i koń zachwycają prostotą zarówno literacką jak i graficzną. Oto poznajemy chłopca i kreta, którego wielką miłością jest ciasto. No bo kto nie lubi ciasta? =) Wędrując, spotykają na swojej drodze najpierw nieufnego, wystraszonego lisa oraz konia.

– Jaka jest najodważniejsza rzecz jaką kiedykolwiek powiedziałeś? – spytał chłopiec
– POMÓŻ MI – odparł koń


Przepiękna. Poruszająca. Zachwycająca. To jedna z tych książek, które trzeba mieć na półce, aby w gorszy dzień chwycić, otworzyć i przypomnieć sobie jak piękny i jak zadziwiająco prosty jest świat. Mimo burz, zła i naszych łez. Chłopiec i trzy zwierzaki są w stanie przywrócić wiarę i dać siłę. Najbardziej poruszający i dający do myślenia jest dla mnie milczący lis. Lis mówi niewiele, ale za to coś absolutnie poruszającego...

– Każdy z nas potrzebuje jakiegoś powodu, żeby iść naprzód – zaczął koń – Jaki jest wasz?
– Wy troje – odpowiedział lis.


Właśnie takich słów szukałam po powrocie ze szpitala. Obolała, zmęczona, wystraszona. "Wy troje", sens życia zaklęty w zlepku dwóch wyrazów.

Fenomenalna. Jedna z najważniejszych książek w moim życiu, o której po prostu nie da się napisać konkretnej, merytorycznej recenzji, tylko właśnie taką skondensowaną, mocno subiektywna opinię jak ta.

Po stokroć polecam. Dla każdego, niezależnie od wieku.

Ocena: 6+/6
©Tylko skończę rozdział
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć