ebook Christine. Powieść o Krystynie Skarbek - audiobook
3.28 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 287)

Christine. Powieść o Krystynie Skarbek - audiobook
audiobook (mp3)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 27.31
Audiobook - najniższa cena: 26.53
wciąż za drogo?
30.09 złpremium: 19.41 zł Lub 19.41 zł
26.53 zł Lub 23.88 zł
32.35 zł
34.11 zł Lub 30.70 zł
26.60 zł
32.35 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Vincenta V. Severskiego fanom gatunku literatury szpiegowskiej przedstawiać nie trzeba. Powieści tego autora to mistrzostwo samo w sobie, to fakt niepodważalny. Tym razem pisarz przynosi swoim czytelnikom biograficzną opowieść o Krystynie Skarbek - polskiej agentce brytyjskiej tajnej służby specjalnej.

Severski skupił się na jednym z epizodów z życia ulubionej agentki Winstona Churchilla. Czas, kiedy Krystyna Skarbek vel Christina Granville przebywała w Belgradzie. W 1941 roku Krystyna przybyła do Jugosławii, gdzie jej zadaniem było nie dopuścić aby Jugosławia przyłączyła się do walki w II wojnie światowej po stronie Niemiec. Agentka pojawiła się tam w chwili, kiedy miasto stawało się teatrem rozgrywek szpiegowskich, rozstrzygały się losy wojny w Grecji, a Niemcy decydowali o ataku na Związek Radziecki. Jakie zadania wykonywała w ciągu tych trzech dni najsłynniejsza polska agentka, czy jej działanie miało wpływ na losy wojny i miliony walczących.

Jak twierdzi sam Vincent V. Severski, stworzył tę opowieść, aby uzmysłowiać jak wiele pojawiało się mitów dotyczących życia zawodowego Krystyny Skarbek. Opierając się na biograficznych faktach, daje czytelnikom nie tylko sensacyjną historię. To także opowieść o sile kobiecej odwagi, niebywałej inteligencji i umiejętności mistrzowskiego rozgrywania niemieckiego wywiadu. Należy jednak pamiętać też, że tę historię Severski opowiada, przedstawiając światu swoją wizję wydarzeń, które rozegrały się w tamtym czasie, nie zaś jako typową biografię człowieka.

Audiobooka wysłuchasz w doskonałej interpretacji Krzysztofa Gosztyły. 

Christine. Powieść o Krystynie Skarbek - audiobook od Vincent V. Severski możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2022. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć