ebook Najcenniejszy podarunek
4.44 / 5.00 (liczba ocen: 3)

Najcenniejszy podarunek
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa oferta: 22.72
prv#Mozna sie spoznic
29.90 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 25.42 zł
22.72 zł
23.54 zł
23.55 zł
24.91 zł
26.01 zł
26.91 zł
27.00 zł
29.90 zł
29.90 zł z kodem: 19.90 zł
29.90 zł
29.90 zł
Inne proponowane

Doskonała powieść nie tylko na zimowe wieczory. Poznaj historię, która nie da o sobie zapomnieć.

Święta powinny być radosnym i beztroskim czasem. Ale czy będą takie dla Oliwii, której rodzina zupełnie się rozpada? Odkąd jej mama wyjechała do Anglii, wszystko całkowicie się zmieniło. Dwudziestoletnia Oliwia musi szybko wydorośleć i zaopiekować się chorującym ojcem i młodszą siostrą. Nic nie zapowiada, że tej zimy jej życie może odmienić się na lepsze… Do momentu aż otrzymuje tajemniczy podarunek.

Najcenniejszy podarunek od Klaudia Bianek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Klaudia Bianek to autorka, która w pierwszej połowie tego roku niemal szturmem zdobyła serca ogromnej rzeszy czytelniczek. Nie miałam przyjemności poznać poprzedniej powieści autorki, więc przy okazji jej najnowszej publikacji postanowiłam sprawdzić o co tyle hałasu. Powiem Wam, że podchodziłam do tej historii, trochę z przymrużeniem oka i poczuciem, że to będzie taki czysty i niewymagający relaks. Ależ się pomyliłam!

O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka

Główną bohaterką powieści jest dwudziestoletnia Oliwia. Kilka lat temu jej mama wyjechała do Anglii do pracy i od tej pory wszystko w rodzinie dziewczyny zaczęło się walić. Mama nie planuje wrócić do domu nawet na święta, ojciec topi tęsknotę w kieliszku a młodsza siostra zaczyna się buntować. Wszystko wskazuje na to, że również w tym roku niewiele w tym zakresie się zmieni… Okres Świąt to jednak czas cudów, bezinteresownej pomocy i najcenniejszych podarunków. Czy Oliwia będzie gotowa na to by je przyjąć? O tym musicie przekonać się sami.

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło

Najcenniejszy podarunek to powieść dedykowana głównie młodszym czytelnikom z uwagi na wiek głównej bohaterki. Problemy jednak poruszane w tej powieści są niezwykle dorosłe i uniwersalne. Do tego ładunek emocjonalny, który niesie ze sobą lektura tej historii, poruszy czytelników niemal w każdym wieku.

Powiem Wam, że generalnie bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ta książka. Z jednej strony jest to lekka, przyjemna, dość prosta lektura - idealna na przedświąteczny i zimowy czas. Z drugiej strony, wydaje się mądra, dojrzała i niezwykle przejmująca.

Bardzo polubiłam też bohaterów tej powieści. Zarówno Oliwia jak i Oskar wzbudzili moją sympatię. Co prawda ich niektóre zachowania wydały mi się lekko infantylne, jednak jest to cecha dość pasująca do tej powieści, więc bardzo nie planuję się czepiać. Szczególnie, że całość czyta się szybko i ze stale rosnącym zaciekawieniem. Pomimo lekkiej przewidywalności jest to ciekawa historia z mocnym wątkiem problemu alkoholizmu i rozpadu rodziny.

To, co najbardziej podobało mi się jednak w tej powieści, to spora doza nadziei i optymizmu oraz starania bohaterki o to by poskładać to co się rozpada. Wydaje mi się, że autorka bardzo umiejętnie posłużyła się trochę utartymi schematami, jednak wykorzystała je w ciekawy sposób. Trochę denerwowały mnie powtórzenia wątków i to nieszczęsne niedomówienie z przeszłości. O ile życie byłoby prostsze, gdybyśmy czasem powiedzieli słowo więcej. No ale wtedy nie byłoby pewnie tej książki.

Ocena: 4+/6
©Kocham Cię, moje życie
Twórczość Klaudii to dla mnie jakiś fenomen - jej pierwsza książka Jedne takie miejsce wywołała we mnie tyle emocji, jak żadna książka w ostatnim czasie. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że autorka zagrała na najczulszych strunach mojej duszy - trafiła w takie wspomnienia i uczucia, które wciąż pozostają żywe i bolesne.

Najcenniejszy podarunek nie był dla mnie aż tak wzruszający, jak debiut autorki, co nie zmienia faktu, że ta książka jest po prostu świetna.

Oliwia nie ma lekko w życiu. Jej mama wyjechała za granicę do pracy i już od kilku lat nie przyjeżdża do swojej rodziny. Tata praktycznie cały czas pije i to na Oliwii spoczął obowiązek utrzymania rodziny i opieki nad młodszą, coraz bardziej buntującą się siostrą. Jedynym wsparciem Oliwii jest właściwie jej przyjaciółka. Oliwia pracuje w piekarni, której właścicielami są jej sąsiedzi - ludzie, z którymi jako dziecko utrzymywała bardzo zażyły kontakt i przyjaźniła się z ich synem. Z biegiem czasu jednak ta przyjaźń odeszła w zapomnienie, po pewnym niezbyt przyjemnym dla Oliwii incydencie.

Oskar to właśnie ten przyjaciel z dzieciństwa Oliwii. Tak się życie potoczyło, że z Oliwią stracił zupełnie kontakt, ale za to jest on jak starszy brat dla jej młodszej siostry. Od czasów szkolnych Oliwii zdecydowanie wyprzystojniał i jak się okazuje - skrzętnie wykorzystuje ten fakt w kontaktach z dziewczynami. Pewne wydarzenia powodują, że Oliwia i Oskar zaczynają spędzać więcej czasu w swoim towarzystwie. Nadchodzą Święta i Oliwia za wszelką cenę pragnie zorganizować je w domu - pomimo ciągle pijanego ojca, który stracił właśnie pracę, buntującej się młodszej siostry i matki, która nie odpowiada na jej telefony...

Autorka kolejny raz udowadnia, że można stworzyć piękną historię z nurtu New Adult, świetnie wykorzystując schematy w odświeżonej wersji. Łatwo się domyślić całej relacji Oliwii i Oskara, jednak sposób ukazania jej rozwoju, motywacji działań tych bohaterów zasługuje na ogromne brawa. Klaudia Bianek pisze prosto o sprawach trudnych - nie znajdziecie tutaj pokątnie tłumaczonych zachowań postaci występujących w książce, nielogicznych wątków, czy nieprawdopodobnych zwrotów wydarzeń. Tutaj wszystko jest po prostu jak trzeba. Po prostu i aż. W dzisiejszych czasach ciężko znaleźć książkę, która tak wprost potrafi sięgnąć do najgłębszych zakamarków serca czytelnika - jednocześnie tak jasno rozwijając wątki fabuły. Wszystkie traktowane są z taką samą dbałością i autorka poświęca każdemu należytą uwagę, co wprowadza niezwykłą harmonię w treść. Klaudia Bianek ma niezwykłą lekkość w formułowaniu myśli i przekazywania istoty wątku, który jest aktualnie poruszany. Jestem pod ogromnym wrażeniem jej talentu.

Pomijając te wszystkie jakby techniczne kwestie... Historia Oliwii i Oskara jest jak ciepły plaster miodu na zbolałe własnymi problemami serce. I bardzo, ale to bardzo wprowadza w świąteczną atmosferę - nie tylko z uwagi na czas, w którym toczy się akcja (grudzień), ale i przez nadzieję, którą daje i otula niczym koc w mroźne wieczory.

Ocena: 6/6
©Zakątek czytelniczy
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć