ebook Słuchaj głosu serca
3.54 / 5.00 (liczba ocen: 9) Ilość stron (szacowana): 368

Słuchaj głosu serca
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 14.95
wciąż za drogo?
-47% 14.95 złpremium: 8.97 zł Lub 8.97 zł
22.43 zł Lub 20.19 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
29.90 zł
17.94 zł
22.42 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (10)
Inne proponowane

Autorka niezapomnianych zimowych bestsellerów – „Garść pierników, szczypta miłości”, „Obudź się, Kopciuszku” i „Uwierz w miłość, Calineczko” zaprasza nas w kolejną magiczną podróż do krainy najpiękniejszych opowieści o miłości.

Jagna od zawsze kochała góry – tę miłość ma we krwi, bo z Zakopanego pochodzą jej mama i babcia. Choć rodzina wypytuje o potencjalnego narzeczonego, Jagna jest samotna. Ma tylko pracę i codzienne obowiązki w oddalonym od przepięknego południa Polski dużym mieście.
Gdy wreszcie poznaje wymarzonego mężczyznę, zaprasza go na święta do rodzinnego domu, by poznał jej bliskich. Jednak mama Jagny, rodowita góralka z charakterem, niechętnie patrzy na jej nowego wybranka. Czy kobieca intuicja dobrze jej podpowiada? Jagna jest przecież tak szczęśliwie zakochana…
Kto w tej pięknej bajce okaże się złym wilkiem, a kto uratuje niewinne serce? Przekonajcie się same!

Słuchaj głosu serca od Natalia Sońska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka

Główną bohaterką powieści jest Jagna Bielecka, córka góralki, która podążając za mężem przeprowadziła się z ukochanego Zakopanego do Katowic. Dziewczyna od lat nasiąkała miłością do Tatr, jednak rzadko tam jeździ. W Katowicach ma bowiem stałą pracę na etacie psychologa w miejscowej przychodni. W góry jeździ tylko w odwiedziny do babci, która tam pozostała. Na chwilę obecną nie planuje tego zmienić, szczególnie że właśnie poznała Piotra, przedstawiciela handlowego, odwiedzającego przychodnię, w której dziewczyna pracuje. Między dwojgiem rodzi się uczucie, na które matka Jagny patrzy z ogromną nieufnością. Czy matczyna intuicja się sprawdzi?

Tymczasem w Zakopanem, babcia dziewczyny Aniela, z każdym dniem markotnieje. Kiedyś prowadziła pensjonat a teraz coraz mocniej doskwiera jej samotność. Jagna szuka sposobu na to by pomóc babci. Ma też plan, że będzie ją częściej odwiedzać, przy okazji odnawiając stare przyjaźnie z miejscowymi góralami.

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło

Słuchaj głosu serca to piękna, magiczna i niezwykle klimatyczna powieść z atmosferą gór i świąt w tle. Książkę czyta się lekko, dość spokojnie, jednak z rosnącym zaciekawieniem oraz całkiem sporą dozą uczuć i emocji.

Bardzo podobał mi się górsko-świąteczny klimat powieści, opisy wypraw w góry i góralskiej życzliwej gościnności. Na szczególną uwagę zasługuje też postać babci Anieli, którą pokochałam całym sercem i z ogromną przyjemnością usiadłabym z nią przy stole w jej kuchni. Kreacja głównej bohaterki również wzbudziła moją sympatię, choć już od początku odczuwałam w stosunku do niej lekką irytację, że nie dostrzega tego co ma przed nosem.

Historia opisana przez Natalię Sońską, jest niestety dość przewidywalna. Ogromnym darem autorki jest jednak to, że potrafiła tak stworzyć tę opowieść, by mimo tej przewidywalności, książkę czytać z ogromnym zainteresowaniem.

Dla kogo

Najnowsza powieść Natalii Sońskiej, to lektura obowiązkowa, dla wielbicieli książek świątecznych, w tym oczywiście także tych napisanych przez autorkę. Słuchaj głosu serca jest idealną pozycją do tego by się nią rozkoszować i cieszyć jej cudownym klimatem i by odszukać w sobie magię Bożego Narodzenia.

Podsumowanie

Z całego serca zachęcam Was do sięgnięcie po powieści świąteczne Natalii Sońskiej, w tym oczywiście po Słuchaj głosu serca. Ja z tą historią cudownie spędziłam czas. Moim zdaniem to idealna lektura na przedświąteczny zabiegany okres. Gorąco polecam.

Ocena: 5+/6
©Kocham Cię, moje życie
W ostatnim czasie pochłonęły mnie drugie urodziny bloga, ale już wracam z zaległymi recenzjami, bo trochę się tego nazbierało. Zapraszam dziś na moją opinię o najnowszej książce Natalii Sońskiej.

Jagna od zawsze kochała góry, tę miłość wyssała niejako z mlekiem matki. Jej rodzina obecnie mieszka w Katowicach, ale dziewczyna bardzo chętnie odwiedza swoją babcię w Zakopanem, gdzie toczy się duża część fabuły książki.

...wybrały się na krótki spacer po lesie. Jagna tego właśnie potrzebowała. Błogiego spokoju, zapachu lasu, górskiego powietrza. To miejsce było magiczne, nie rozumiała tych, którzy kojarzyli je jedynie z komercją, reklamą i liczeniem dudków. Poza tą otoczką było tu coś niesamowitego, coś, co powodowało szybsze bicie serca, a jednocześnie przynosiło upragniony spokój

Jagna pracuje jako pani psycholog w przyszpitalnej poradni leczenia i rehabilitacji zaburzeń psychicznych. Jest z tej pracy zadowolona, nawet brzydkie Katowice jej nie przeszkadzają... Jedyne czego jej brakuje to druga połówka, której nie ma na horyzoncie a o którą pytają wszystkie babcie, ciocie i mama przy każdej nadarzającej się okazji. Dziewczyna też czuje się samotna i chętnie by się otworzyła na związek.

Była zadowolona ze swojego życia, chociaż zaczynała doskwierać jej samotność. Nie lubiła, gdy ktoś wypytywał ją o sprawy osobiste, bo wtedy uświadamiała sobie, jak bardzo tęskniła za miłością, a to uczucie tęsknoty ją zasmucało.

Sytuacja wkrótce się nadarza i Jagna poznaje swojego wymarzonego partnera, zaczyna się z nim spotykać i jest szczęśliwa. Niestety jej mama coś niechętnie patrzy na wybranka córki. Czy ma rację? Czy Jagna znajdzie swoją drugą polówkę? Czy dziewczyna w końcu ułoży swoje życie?

Natalia Sońska pisze wg mnie w bardzo specyficznym stylu, ale mimo pewnej przewidywalności lubię czytać jej książki. Są takie dni kiedy potrzebuję lektury właśnie takiej, lekkiej, trochę miłosnej (choć nie lubię oficjalnie romansów), a to wszytko znów osadzone jest w przepięknej scenerii polskich gór. Świąt nie ma za dużo w tej książce, więc w sumie nie uważam, że można ją czytać tylko w okresie Bożego Narodzenia. Przede wszystkim książka ma odpowiednie przesłanie, nie jest opowiastką o niczym i myślę, że może dawać ogromną nadzieję dla wielu samotnych dusz. Książka idealnie wbiła mi się w pamięć, bo sama miałam bardzo podobną sytuację jak Jagna... tym bardziej moja ocena książki chyba nie jest obiektywna, bo łzy przesłaniały mi tekst...

Dziecko, ja zawsze ci powtarzałam i powtarzać będę, idź za głosem serca, ale swojego serca. Nie zważaj na to, co mówią inni, czego od ciebie oczekują, czego dla ciebie chcą.

Czytając tę książkę oddalam się marzeniom i zatęskniłam za polskimi zaśnieżonymi stokami... Jestem pewna, że fani autorki będą zachwyceni tą pozycją. A jeśli ktoś jeszcze nie zna jej twórczości, a lubi książki obyczajowe, to polecam.

Ocena: 4+/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć