ebook Księga męczenników. Husyci
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Księga męczenników. Husyci
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa oferta: 35.00
35.00 zł
Inne proponowane

Poznaj fascynujące dzieje husytów. Kolejna osłona słynnej Księgi męczenników Foxe'a, opisującej dzieje wolnej myśli i prześladowań wyznawców wierzeń i religii, niezgodnych z mainstreamem.

"Wyznaczeni przez synod biskupi pozbawili go zwyczajnego dla księży przyodziewku i włożyli mu na głowę mitrę z papieru z wyrysowanymi nań diabłami i inskrypcją: przywódca heretyków. Kiedy Hus zobaczył ową mitrę, powiedział: Mój Panie Jezu, dla mnie ubrano cię w koronę cierniową; dlaczego więc ja nie mam dla ciebie ubrać tej oto, lekkiej korony?... Przyjmę ją i zrobię to z chęcią. Kiedy udekorowano mu głowę w ten sposób, biskup powiedział: Oddajemy teraz twą duszę diabłu. Ja za to- odpowiedział Hus- oddaję ją w twe ręce, panie Jezu Chryste!"

W czasie prześladowań często przebierano tzw. hetetyków w stroje, których celem było ich ośmieszenie. Co jeszcze z nimi robiono?... Dowiedz się z książki. 

 

 

 

 

Księga męczenników. Husyci od John Foxe możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć