ebook Crazy Nauka: Fakt, nie mit: Obalamy naukowe mity
3.62 / 5.00 (liczba ocen: 220)

Crazy Nauka: Fakt, nie mit: Obalamy naukowe mity
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 30.59
Audiobook - najniższa cena: 26.18
-15% 30.59 zł Lub 27.53 zł
35.99 zł
35.99 zł Lub 32.39 zł
30.23 zł
30.59 zł
32.50 zł
35.99 zł
Inne proponowane

Piotr i Ola Stanisławscy (Crazy Nauka) rozbierają na części pierwsze najpopularniejsze mity związane z nauką. Sprawdzają, jakie kryją się w nich błędy i dlaczego tak wielu ludzi w nie wierzy. Wyposażają czytelnika w zestaw narzędzi, które pozwalają dostrzec słabe punkty pseudonaukowych bzdur i rozbrajać je niczym bombę.

Fakt nie Mit można czytać od deski do deski, ale też sięgnąć po nią, gdy przy świątecznym stole wuj zaczyna przekonywać, że Ziemia jest płaska, a stryjenka opowiada, jak to jej nieszczelne jelito uleczyła cudowna metoda polecana przez popularnego znachora-spawacza. Autorzy od lat piszą o nauce i pseudonaukowych bzdurach. Niewiele jest mitów, które mogą ich zaskoczyć. A choć stale powstają nowe, to są sposoby, by je wykryć i zdemaskować. I tymi sposobami autorzy dzielą się z czytelnikami.

Crazy Nauka: Fakt, nie mit: Obalamy naukowe mity od Aleksandra Stanisławska, Piotr Stanisławski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Autorzy przedstawiają nam niezbite fakty. Rozprawiają się z mitami i pseudonaukowymi teoriami, których pełno w internecie. To dla jednych całość prawidłowej wiedzy, a dla drugich świetna zajawka, by kopać głębiej. Dzięki tej książce będziemy czujni, zaczniemy odsiewać ziarno od plew.Ocena: 5/6
©Opowiedziane.pl
Aleksandra i Piotr Stanisławscy to małżeństwo, które od 20 lat pisze o nauce. Małżonkowie robią to rzeczowo, opierając się na badaniach i konsultacjach ze sprawdzonymi specjalistami. Oboje tworzą też jeden z największych popularnonaukowych blogów w Polsce – Crazy Nauka, w którym walczą z pseudonaukowymi bzdurami. Teraz postanowili zadebiutować także na rynku wydawniczym, tworząc wspólnie publikację Fakt, nie mit.

O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka

Autorzy książki obalają powszechne i najliczniej powielane i ewoluujące mity. Odpowiadają na najczęściej zadawane pytania i wątpliwości, przedstawiają wyniki konsultacji ze specjalistami a przede wszystkim odpowiadają na pytania jak to w końcu naprawdę jest z tymi środkami homeopatycznymi, szczepieniami, ewolucją, globalnym ociepleniem, chemtrails (czy tylko ja nie byłam świadoma tego zagrożenia?), GMO i promieniowaniem elektro-magnetycznym. Niektóre mity były mi znane, inne poznałam dopiero dzięki tej książce.

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło

Powiem Wam, że ogromnie cieszę się, gdy trafiają w moje ręce takie publikacje jak „Fakt, nie mit”. Z jednej strony stanowią one rzetelne i rzeczowe źródło informacji z drugiej to niezwykle ciekawa rozrywka, z którą miło i co za tym idzie pożytecznie można spędzić wolny czas. Do tego książkę można czytać za jednym podejściem, można też po konkretnych zagadnieniach.

Dodatkowym atutem publikacji jest jej wydanie, ciekawe, nowoczesne, przejrzyste. Autorzy piszą w niezwykle interesujący sposób, żywo i z przymrużeniem oka. W sumie prawie nawet się nie zorientowałam jak połknęłam tę książkę.

Komu polecam

Książka Fakt, nie mit to pozycja dla wszystkich, którzy chcieliby rozwiać swoje wątpliwości dotyczące szkodliwości czy właściwości prozdrowotnych szczepionek, tego czy klimat zmienia się za sprawą naturalnych cykli naturalnych czy działań człowieka albo czy GMO sprzyja tworzeniu mutantów. Wiedzy, wszakże nigdy zbyt dużo.

Podsumowanie

Bardzo serdecznie polecam Wam publikację Aleksandry i Piotra Stanisławskich. Ja spędziłam z nią czas niezwykle ciekawie. Mam nadzieję, że zachęceni sukcesem książki Fakt, nie mit autorzy niebawem stworzą kolejną publikacje. Będę jej wyglądała z ogromną ciekawością.

Ocena: 5/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć