ebook Księga męczenników chrześcijańskich. Starożytność
1 / 5.00 (liczba ocen: 1)

Księga męczenników chrześcijańskich. Starożytność
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa oferta: 25.00
25.00 zł
Inne proponowane

Księga męczenników Foxe’a stanowi ważny dokument martyrologiczny. Warren Wooden określił Foxe’a w 1983 roku mianem historyka co prawda stronniczego, a jednak akuratnego i dokładnego, natomiast Patrick Collins nazwał Foxe’a największym angielskim historykiem swojej ery. W niniejszym e-booku, który stanowi fragment Księgi męczenników, możemy znaleźć opowieść o najwcześniejszych dziejach chrześcijaństwa.

Zarówno poganie, jak i chrześcijanie używali katakumb jako cmentarza. Groby chrześcijan po ich otwarciu zdradzały ciemne strony historii. Głowy oddzielone od ciał; złamane żebra i ramiona; często poczerniałe od ognia kości. Pomimo ponurej historii prześladowań, o której możemy tutaj przeczytać, inskrypcje są pełne spokoju, radości i triumfu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Księga męczenników chrześcijańskich. Starożytność od John Foxe możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Zielonego pojęcia nie mam, jak można coś takiego reklamować. Książka w formie elektronicznej wygląda jak parodia, lub wytwór radosnej działalności początkującego pirata. Wydawca po prostu przeskanował książkę papierową i zrobił z tego ebooka, nie dbając, że treść jest poszatkowana numeracją stron z wersji papierowej, czy też przypisami wstrzykniętymi w treść bez ładu i składu. Coś, co udaje spis treści, jest klasą samą dla siebie. Po kilku chwilach można się zgubić co jest właściwie czym.
    Księgarnia Legimi, która ów twór rozprowadza, umyła od wszystkiego ręce, ponieważ wg nich oni tylko sprzedają, a jak byłem na tyle głupi, żeby to kupić, to powinienem mieć w tej kwestii pretensje do wydawcy.
    Jest to rewolucyjne podejście, bo rozumiem, że gdybym im zapłacił fałszywymi pieniędzmi, to bez mrugnięcia powieką przyjęliby moje wyjaśnienie, iż mogą mieć pretensje do fałszerza, a nie do mnie, ponieważ ja tych pieniędzy nie robiłem. Ja tylko nimi płacę.
    Treści książki nie komentuję, ponieważ jej nie przeczytałem, jednak dość oczywistym jest, że to mały fragment (bardzo mały) większej całości, sztucznie wydzielony, aby maksymalizować zysk wydawcy. No cóż. W mojej ocenie kupno jest zwyczajnym wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Szczerze odradzam.

Warto zerknąć