ebook Alabastrowe panny
4.58 / 5.00 (liczba ocen: 1)

Alabastrowe panny
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym tygodniu
E-book - najniższa cena: 24.64
32.00 złpremium: 19.20 zł Lub 19.20 zł
-23% 24.64 zł Lub 22.18 zł
32.00 zł
32.00 zł Lub 28.80 zł
26.56 zł
26.65 zł
27.20 zł
27.20 zł
28.80 zł
29.00 zł
32.00 zł
32.00 zł
32.00 zł
Inne proponowane

Pierwsza część znakomicie zapowiadającej się serii fantasy „Królowe Kharu”. Dwa odrębne światy, które ze sobą żyć nie umieją, a bez siebie żyć nie mogą. Wielkie starcie dwóch potężnych sił. Wysokie rody z Kharu i draińskie Przewodniczki. Żołnierze i wiedźmy. Intrygi i porywy serca. Wejdź w ich świat, ale nie zapomnij – jedną rękę zaciśnij na mieczu, drugą na Wstędze Życia.

Na zamieszkaną przez Drainów Aberię razem z wodą z topniejących wiosną śniegów spływają z gór hordy uzbrojonych po zęby Kharów. Wojska obu nacji ścierają się w kilku bitwach, ale pokojowo nastawieni Draini nie mają żadnych szans z urodzonymi wojownikami, którzy splądrowali pół kontynentu.
Do spokojnego, dostatniego Agneis przybywa sztab kharskich wojsk z najważniejszą osobą – dowódcą. Khaben Khar to człowiek surowy i zdecydowanie dążący do celu. Naprzeciwko niego staje Sinka, właścicielka Agneis, Przewodniczka o niepojętych dla Kharów zdolnościach. Sinka pokaże Khabenowi świat, którego istnienia nie podejrzewał, i zada pytanie, na które Khar nie zechce lub nie będzie umiał odpowiedzieć: kim jest i czego szuka?
Miesiąc przejdzie za miesiącem, lato przeminie, jesień odfrunie z liśćmi, a zimowe śniegi będą padać dzień za dniem. Co wydarzy się w Agneis, posiadłości odciętej od świata, kiedy naprzeciwko siebie staną kharscy wojownicy i draińskie Przewodniczki?

Alabastrowe panny od Dorota Pasek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Polska fantastyka to gatunek, który od lat miał się bardzo dobrze a ostatnio został mocno rozpowszechniony na całym świecie. Dorota Pasek, autorka do tej pory kojarzona z literaturą typowo kobiecą, postanowiła spróbować swoich sił w tej jakże wymagającej dziedzinie. Jak jej wyszło? Myślę że całkiem nieźle.

Granica pomiędzy dwiema krainami Khar i Aberiią od lat była zamknięta i pilnie strzeżona. Sąsiadujące ludy, mimo wspólnej przeszłości, zaprzestały wzajemnych kontaktów, powoli zapominając o sobie nawzajem. Do czasu, aż król Kharu postanowił najechać pokojowo nastawioną Aberię.

Nie mamy jednak w książce do czynienia z opisami bitew i trudami żołnierskiego żywota. Bohaterem jest Khaben Khar, głównodowodzący wojsk, który z posiadłości Sinki postanawia zrobić swoją tymczasowa siedzibę. Sinka, pani tych ziem to tajemnicza Przewodniczka, która jak później się okaże posiada niezwykłe zdolności.

Powieść Pani Pasek napisana jest w stylu klasycznej fantastyki. Nie ma w niej nawiązań do świata realnego, nie ma brawury tak charakterystycznej w dzisiejszej popkulturze, nie ma namiętnego romansu z wilkołakiem czy też z wampirem, nie ma humoru skierowanego bezpośrednio do czytelnika. Wszystkie wydarzenia toczą się swoistym, w miarę powolnym rytmem. Ale książka wcale nie nudzi. Każdą stroną przybliża nas do zrozumienia świata, który obserwujemy. Świata, który jest czymś, z czym ja wcześniej nigdy się nie spotkałam.

Poznawanie się wzajemne dwóch nacji, umożliwia nam czytelnikom, płynne wejście w świat przedstawiony. Obserwujemy codzienne czynności rolniczego ludu, jak i wojskową musztrę wojowników z Kharu. Ale wszyscy bohaterowie mają też swoje sekrety, odkrycie ich będzie dla nas równie trudne jak i dla ich książkowych oponentów.

Zakończenie powieści mocno rozbudziło mój apetyt na więcej. Ostatnie strony w zasadzie są dla mnie zagadką, o której nie wiem co myśleć. Na pewno przeczytam też drugi tom cyklu Królowie Kharu, choćby po to, aby tą zagadkę rozwiązać.

Ocena 4/6
©Szczypta Kasi
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć