ebook Zapomnij o nim
3.7 / 5.00 (liczba ocen: 35)

Zapomnij o nim
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 22.08
32.00 złpremium: 19.20 zł Lub 19.20 zł
-23% 24.64 zł Lub 22.18 zł
32.00 zł
32.00 zł Lub 28.80 zł
-31% 22.08 zł
26.56 zł
27.20 zł
27.20 zł
28.21 zł
28.80 zł
29.00 zł
32.00 zł
32.00 zł
Inne proponowane

Piąta powieść w dorobku Małgorzaty Garkowskiej, autorki chętnie czytanej prozy obyczajowej. Trzy osoby w przełomowym momencie życia. Co się wydarzy, gdy ich ścieżki się przetną? Czy uda im się wykorzystać swoją szansę? I czy miłość będzie miała także jasną stronę?

Miłość wszystko wybacza, czy jednak na pewno?

Artur jest człowiekiem poukładanym i solidnym. Narzeczona, praca, mieszkanie. I konkretne plany na przyszłość. Wciąż jednak – sam nie wie, dlaczego – wraca myślami do nieznajomej ze sklepu, której próbował pomóc.
Anna myślała, że ma wszystko. Spokojna praca w rodzinnej firmie, przygotowania do ślubu, dziecko w drodze. Jedno wydarzenie wszystko zmienia. Zostaje sama z mnóstwem pytań bez odpowiedzi.
Ewelina zjawia się w Zamościu z jedną walizką w ręce. I jednym celem: chce odnaleźć mężczyznę, w którym się zakochała. I który jest ojcem jej dziecka. Sama, bez pracy, próbuje sobie radzić w nowej rzeczywistości.
„Zapomnij o nim” to piąta powieść Małgorzaty Garkowskiej, autorki docenionych przez czytelników książek: „Układanka z uczuć”, „Spotkamy się przypadkiem”, „Czego nie powiedziałam” i „Życie w spadku”.

Zapomnij o nim od Małgorzata Garkowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Do tej pory nie miałam przyjemności poznać żadnej z jak widziałam bardzo dobrze przyjętych książek Małgorzaty Garkowskiej. Gdy zobaczyłam więc w zapowiedziach wydawniczych tę powieść bez wahania postanowiłam po nią sięgnąć. Spodziewałam się po jej lekturze wielu emocji i właśnie to dostałam, choć w innych proporcjach niż początkowo zakładałam.

O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka

Głównymi bohaterami tej powieści jest troje życiowych rozbitków. Wydaje się, że Anna ma wszystko co potrzebne jej do szczęścia. Pracuje w rodzinnej firmie, przygotowuje się do ślubu i spodziewa się dziecka. Z dnia na dzień jej świat jednak rozpada się na kawałki. W najtrudniejszym momencie w swoim życiu spotyka Artura. Mężczyzna nie może przestać myśleć o Annie, pomimo że sam jest statecznym i oddanym narzeczonym. Jego świat, również za chwilę wywraca się do góry nogami.
Trzecią bohaterką powieści jest Ewelina, która przyjeżdża do Zamościa za ojcem za chwilę mającego przyjść na świat dziecka. Dziewczyna bezskutecznie poszukuje w nowym mieście nie tylko zaginionego chłopaka, ale także pracy i mieszkania. Pewnego dnia jednak trafia do firmy, w której pracuje Anna i jej świat ma szansę stać się trochę lepszy.
Czy Anna, Artur i Ewelina odnajdą w końcu to czego poszukują i czy będą potrafili pomóc sobie nawzajem i skorzystać z szansy, którą ześle im los? Tego oczywiście dowiecie się z lektury tej powieści. Ja osobiście byłam tego szalenie ciekawa.

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło

Przyznam się Wam szczerze, że wiele razy w myślach tworzyłam tę recenzję, układałam ją w sobie i zmieniałam o niej zdanie. Z jednej strony bowiem uważam, że to ciekawa historia, która wciąga już od pierwszej chwili z drugiej natomiast mam poczucie, że nie został do końca wykorzystany jej potencjał. Czegoś mi w tej historii zabrakło.

Książkę czyta się lekko, z zainteresowaniem, choć ma kilka mocniejszych momentów, jak również takich w których ściskało mi się serce. Myślę, że to właśnie emocje, które jej lektura wywołuje są najmocniejszą zaletą tej powieści. Jej wątkiem przewodnim jest strata i próby podnoszenia się po życiowych zawirowaniach. To zazwyczaj, przynajmniej na mnie mocno działa. Poza tym książka napisana jest ciekawym językiem, który bardzo płynnie mi się pochłaniało. Autorka ciekawie odniosła się też do uczuć bohaterów. Mimo kilku jak dla mnie zbędnych momentów, lektura tej książki okazała się bardzo sprawna. Zdecydowanie nie jest to lekka, odprężająca powieść kobieca. Zapomnij o nim ma także swoją mroczną a wręcz nawet lekko kryminalną stronę. Jest w niej jednak też coś terapeutycznego, co daje światełko nadziei.

Na uwagę zasługują również kreacje głównych bohaterów. Nie do końca ich kupiłam, czasami lekko mnie irytowały decyzje, które podejmowali jednak zdecydowanie czułam w stosunku do nich wiele sympatii i kibicowałam im całą sobą.

Czy polecam?

Pomimo moich kilku zastrzeżeń, uważam, że Zapomnij o nim to książka, po którą warto sięgnąć. Może nie jest to lektura łatwa ani przyjemna, jednak czytelnik znajdzie w niej dużo emocji. Historia miejscami wyciska wręcz łzy wzruszenia jednak brak w niej przesadnego patosu, przez co wydaje się bardziej realna. Ja z tą powieścią spędziłam bardzo ciekawie czas. Polecam Waszej uwadze. Moim zdaniem to idealna pozycja na długie zimowe wieczory.

Ocena: 3+/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć