ebook Tylko raz w roku
3.64 / 5.00 (liczba ocen: 465)

Tylko raz w roku
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.87
31.00 złpremium: 18.60 zł Lub 18.60 zł
23.87 zł Lub 21.48 zł
27.90 zł Lub 25.11 zł
29.14 zł 10 zł na konto
31.00 zł
23.87 zł
23.87 zł
24.80 zł
26.35 zł
26.35 zł
26.65 zł
26.90 zł
28.00 zł
31.00 zł
Inne proponowane

Prawdziwa świąteczna czarodziejka – Agnieszka Lingas-Łoniewska zabiera czytelników w magiczną, pełną miłości podróż, która rozgrzeje serca! Po tym, jak jej rodzice postanowili się rozstać przy wigilijnym stole, myślała, że znienawidzi święta na zawsze. On nigdy ich nie lubił: sztywna, smutna matka, wykrochmalony obrus i rodowe srebra – elegancko i mroźniej niż na zewnątrz. Ale tego roku los przygotował im prawdziwy gwiazdkowy cud. Przypadkowe spotkanie stało się początkiem uczucia, które na zawsze zmieniło ich życie…

Ela musi się mierzyć z problemami rodzinnymi: rozstaniem rodziców, chorobą mamy, a Kamil – stawić czoła zaborczej matce, która wie jedno: ukochany syn zasługuje na kogoś lepszego. Zwłaszcza gdy otwierają się przed nim drzwi do międzynarodowej kariery, a piękna i dobrze sytuowana córka przyjaciół robi do niego słodkie oczy.
Co roku, w Wigilię, Ela i Kamil wracają jednak – przynajmniej myślą – do miejsca, w którym spotkali się po raz pierwszy.
Choć oboje nigdy wcześniej nikogo tak nie kochali, ich uczucie może się okazać nie dość silne w starciu z prozą życia i uprzedzeniami. Chyba że zdarzy się kolejny cud. W końcu kiedy, jeśli nie w Gwiazdkę?

Tylko raz w roku od Agnieszka Lingas-Łoniewska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Dziś będzie krótko i zwięźle. Bo i książka nie należy do opasłych tomów...

Ela i Kamil poznają się w wigilijny wieczór na wrocławskiej pergoli. To miłość od pierwszego wejrzenia. Oboje obiecują sobie także, że spacer w tym wyjątkowym miejscu będzie dla nich wigilijną tradycją. Jednak życie czasem płata figle i zsyła niespodziewane zrządzenia losu, które weryfikują nasz plany. Tak jest i w tym przypadku. Kamil jest oczkiem w głowie swojej mamy, która uważa, że powinien robić karierę zawodową we Francji, a lepszą kandydatką na żonę dla niego jest córka znajomych, a nie Ela. Przy każdej nadarzającej się sytuacji próbuje to zasugerować dziewczynie. Gdy Kamil wyjeżdża, Ela zostaje z wieloma problemami sama, spada na nią chociażby choroba jej mamy...

Przy większości książek Pani Agnieszki wspominam, że są one za krótkie. Ale wynika to z faktu, że podobają mi się one i z wielką przyjemnością przeczytałabym więcej. Poza tym w większości przypadków na tyle lubię bohaterów, że trudno mi się z nimi spotkać na tak krótko. Tu jednak uważam, że książka jest zdecydowanie za krótka, to jeden, naprawdę szybko mijający wieczór...Z kolei wydarzeń w książce jest dużo i akcja pędzi i pędzi. W efekcie niestety tym razem mi się nie spodobało. Byłam po prostu aż przytłoczona wszystkimi nieszczęściami jakie spotkały naszą bohaterkę. Więc teraz nie pozostaje mi nic innego jak czekać na premierę drugiej części mojej ulubionej książki Bez pożegnania...

Ocena: 3/6
©Księgozbiór Kasiny
Jeśli lubicie książki o miłości to ta książka powinna się Wam spodobać.

Wigilia kojarzy się z dobrym, rodzinnym czasem spędzonym z najbliższymi. Niestety podczas pewnej kolacji wigilijnej poukładany świat Eli legł w gruzach. Dla odmiany Kamil dorasta w bardzo specyficznym domu, wychowywany jest w przepięknym domu, przez bardzo stylową mamę, wszystko jest czyste, wymuskane do każdego detalu, ale takie bez miłości i uczucia.

Te dwa światy spotykają się przez przypadek w wieczór wigilijny i to spotkanie zmieni całkowicie ich życie. Będzie prawdziwa miłość, ale niestety magia świąt nie trwa wiecznie i proza życia może ją zabić. Poznajemy losy tych dwojga, ale w bardzo ciekawy sposób literacki - autorka opisuje następujące po sobie miesiące grudniowe... Dzięki temu wiemy co się zmieniło przez cały rok w relacji młodych ludzi. Mimo wielu zawirowań każdy wieczór wigilijny pcha tych dwoje w jedno miejsce w parku, gdzie się spotkali w roku 2013... Ale jak to w życiu każdy rok niesie ze sobą różne przeciwności i nie zawsze miłość może wygrać z losem... Jak zakończy się ta historia? Czy można poczuć magię świąt w tej książce?

Nie lubiłem świąt. Ta kolorowa, jazgotliwa świąteczna pompa w sklepach, dzwonki, mikołaje, światełka i puste prezenty pod sztucznymi choinkami, udawane uśmiechy, ludzie biegający po sklepach z obłędem w oczach, korki na mieście, wszędzie tłumy, krzyczące dzieci.

Książkę można przeczytać w jeden wieczór, jest to według mnie taka książeczka do oderwania myśli od codzienności. Żałuję, że jest tak cienka i to w dużym druku, bo historia ma ogromny potencjał i można by ją mocno rozwinąć. Niektóre tematy były opisane bardzo na szybko, a szkoda... Mimo tego zawiera w sobie wiele tematów i wywołuje emocje w czytelniku. A to przecież o to chodzi prawda?

Dobrym zabiegiem było pokazanie narracji z poziomu Eli i Kamila, tym bardziej możemy wsiąknąć w całą historię ich miłości. Niektórzy zarzucają tej książce nie realizm i infantylność, ja tego tak nie odczułam. Jedyne czego żałuję to tego, że książka jest tak... chuda. Uważam, że po książkę powinna sięgnąć osoba, która szuka rozrywki, nie za grubej książki, magii świątecznej a przede wszystkim miłości. Książka spodoba się czytelnikowi w każdym wieku, młodzi mogą wynieść z niej porządną lekcję pokory, że pieniądze szczęścia nie dają... Ogromny plus tej książki to reelekcja nad życiem, jaką można odczuć po odłożeniu jej na półkę.

Ocena: 4+/6
©Matka książkoholiczka
Miłość jest potężną siłą, która może przenosić góry i pokonywać morza, lecz czasem przegrywa z tajemnicami oraz lękiem. Prawda jest jej sprzymierzeńcem, ale nie tak łatwo powiedzieć ją na głos, zwłaszcza kiedy staramy się by ktoś nam bliski nie poczuł bólu. Czasem wymaga wytrwałości i przede wszystkim wiary, wiary w siebie, w ukochanego człowieka oraz to uczucie, łączące dwojga ludzi.

Czy przypadkowe spotkanie może stać się początkiem czegoś, co ogrzeje serce w najgorszych chwilach? Czasem tak, zwłaszcza gdy jest ten jedyny wieczór w roku, magiczny i pełen cudów, chociaż nie zawsze od razu zauważanych. Kamil i Ela poznają się w wigilijny wieczór, który dla nich ma dość gorzki smak, jednak dzięki nowej znajomości czują, że coś nowego zagościło w ich życiu. Uczucie, które połączyło tych dwoje pomaga im stawić czoła rodzinnym problemom, zawsze mają siebie, a wspólne chwile dają siłę. Wigilijny dzień kojarzy im się z tym niesamowitym pierwszym spotkaniem, kiedy zamiast złości i smutku zagościła w nich radość. Jednak czy miłość, wydająca się silna i tak mocno wiążąca tę dwójkę będzie wystarczająca w obliczu piętrzących się trudności? Niekiedy jedno słowo za mało, zbytnia troska i źle pojmowane dobro ukochanej osoby mogą podkopać uczucie jakie wydawało się niezniszczalne. Niedopowiedzenia, przełykane w milczeniu łzy i czekanie na lepszy moment mogą sprawić, że w miejsce bliskości pojawi się oddalenie, a od tego już krok do czegoś, co wydawało się niemożliwe. Czy złamane serca da się jeszcze posklejać? Może jeszcze nie wszystko stracone, a dawny cud nie stracił swej mocy?

Świąteczna magia i miłość są wdzięcznym tematem dla powieści, lecz napisać ją tak by nie tylko w grudniowy czas była aktualna to już wyższy poziom wtajemniczenia. Czar zimowych dni w świetle różnokolorowych lampek to jedno, natomiast zwykła codzienność jest już inną perspektywą. Tylko raz w roku łączy w sobie obie w historię w jakiej są momenty pełne wzruszeń, lecz również wiele chwil skłaniających do refleksji. Nie na darmo Agnieszka Lingas-Łoniewska ma przydomek dilerki emocji, na jaki również w najnowszej książce zapracowała. Na pierwszym planie są uczucia lub raczej pełen ich wachlarz, oddający nie tylko charakter postaci, lecz także ich losy. Te ostatnie czytelnicy poznają na przestrzeni kilku lat, kiedy niejednokrotnie w życiu bohaterów zachodzą niespodziewane zmiany, a to jak one wpłynęły na ich wzajemne relacje widać właśnie w okresie Świąt. Niesamowita atmosfera zdaje się być przeniesiona na pozostałe miesiące w roku, gdzieś w detalach czuje się wpływ tego, co ma miejsce w te niezwykłe dni grudnia. W czasie świątecznym można zauważyć to, co umyka w codzienności, kiedy mijamy się i żyjemy niekiedy obok siebie zamiast z sobą. Pisarka pokazuje jak bliscy sobie ludzie stawiają pomiędzy sobą mur lub oddalają się, chociaż nie to jest ich pierwotną intencją. Dobre intencje bywają źródłem nieporozumień i zamiast być pomocą rodzą problemy, zwłaszcza jeśli pragnie się by ktoś nam bliski uniknął tego, co uważamy za błąd. Tylko raz w roku jest lekturą, do której będzie czytelnik wracał nie jedynie z okazji świątecznej nostalgii, ale także gdy zapragnie magicznej siły uczuć w na co dzień.

Ocena: 6/6
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć