Miłość leczy rany
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.38 / 5.00
liczba ocen: 114
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
39.90 złpremium: 23.94 zł
25.90 zł
29.93 zł
33.92 zł
37.91 zł
Pozostałe księgarnie
27.93 zł
29.93 zł
31.42 zł
31.56 zł
31.92 zł
31.92 zł
31.92 zł
33.52 zł
34.83 zł
39.90 zł
39.90 zł
Opis:

Królowa polskiego Kryminału – Katarzyna Bonda – powraca z nową kryminalną serią. Jeśli pasjonowały Cię opowieści z Hubertem Meyerem i Sasza Załuską, Miłość leczy rany musi stać się Twoją obowiązkową lekturą.

Fabuła:

Uralsk – Kazachstan

Kerej – jogin i młody kazachski wojownik nie zamierza podporządkować się szefom lokalnego gangu i kierując się honorowym kodeksem, zabija swoich prześladowców. Sąd skazuje zaocznie sprawcę tego morderstwa na karę śmierci. Jednak starszyzna rodowa jest żadna krwi i Kereja oprócz Interpolu poszukują zawodowi zabójcy. On w konsekwencji swoich czynów trafia do Polski, gdzie postanawia zmienić swoje życie i zerwać z dotychczasową przeszłością.  

Srebrna Góra – Polska

Tośka, na jednej z lokalnych dyskotek poznaje młodego chłopaka Igora. Ich losy splatają się coraz bardziej, łączy ich uczucie. Już  jako para zamieszkują w Ząbkowicach Śląskich i starają się prowadzić normalne życie. Igor jako miejscowy znachor, udziela porad medycznych a także prowadzi zajęcia jogi. Tośka nie zna szczegółów mrocznej przeszłości swojego chłopaka i coraz częściej zastanawia się czy dobrze ulokowała swoje uczucia? Wie, że Igor obarczony jest jakąś mroczną tajemnicą, nie zna jednak szczegółów. Kiedy próbuje dowiedzieć się więcej na temat Igora, następuje nieuchronna lawina śmiertelnie niebezpiecznych wydarzeń. Teraz Tośka musi uratować nie tylko życie Igora, ale także starać się ochronić swoje.

Miłość leczy rany Katarzyny Bondy to 816 stron wielowątkowej i pasjonującej powieści kryminalnej, która zapewni maksimum emocji. Nawet nie zorientujesz się kiedy „połknąłeś” tę „cegłę”!

Miłość leczy rany od Katarzyna Bonda możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2019. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Recenzje blogerów
Zbrodnia i miłość

Miłość wcale nie jest czymś oczywistym, czasem jest wystawiana na próbę i wymaga chwili zastanowienia nim ktoś rzuci się w jej otchłań. Niekiedy zawładnie człowiekiem od pierwszego wejrzenia, a innym razem potrzebny jest czas by została rozpoznana. Bywa i tak, iż dla niej jest się zdolnym zaryzykować wszystko i zaufać pomimo, że prawie nie ma do tego podstaw, oprócz tej jednej wydającej się całkowitym szaleństwem, prowadzącym wprost do zguby.

Kim tak naprawdę jest Igor? Człowiekiem, którego od kilku lat zna i kocha Tosia, czy poszukiwanym międzynarodowym listem gończym mordercą? Nie ona jedna zadaje sobie to pytanie, ale była bliżej niego niż ktokolwiek inny, więc dlaczego nic nie wiedziała? Miała u swego boku oszusta i zbrodniarza czy też człowieka ze skomplikowaną przeszłością, w jakiej kryje się jeszcze więcej mrocznych sekretów? Rozwianie wątpliwości musi nastąpić jak najszybciej, od tego zależą dalsze losy Igora i Tośki. Co faktycznie wydarzyło się kiedyś w Kazachstanie? To właśnie musi odkryć dziewczyna, ale jej narzeczony nie jest skory do zwierzeń, nawet w sytuacji, w jakiej, grozi mu ekstradycja z Polski i śmierć w ojczyźnie. Prawda ukryta jest pod dumą i honorem, prawem zemsty niezrozumiałym dla ludzi z innego kręgu społeczno-kulturowego oraz w wydarzeniach, których nikt nie chce wspominać. Jednak temu wszystkiemu dorównuje upór nie tylko zakochanej kobiety, ale przede wszystkim kogoś kto chce poznać prawdę oraz by sprawiedliwość zatriumfowała. Jak obronić człowieka po części przed nim samym jak i tradycją, jednocześnie dającej wsparcie oraz wyrządzającej krzywdę?

Zbrodnia, miłość i dwoje ludzi, którzy stanęli przed najpoważniejszymi decyzjami w życiu. Pierwszy tom nowej trylogii kryminalnej autorstwa Katarzyny Bondy zaskakuje już na samym początku i nie jest to jednorazowe odczucie, lecz można tak powiedzieć o całej, najnowszej, książce. Miłość leczy rany jest zupełnie odmienna od tego, do czego do tej pory byliśmy w przyzwyczajeni w powieściach pisarki, lecz i jednocześnie ma w sobie to „coś”, sprawiające, że podobnie jak przy wcześniejszych, trudno oderwać się od ich lektury. Po mistrzowsku została połączona nieszablonowa strona kryminalna z historią o niezwykłej miłości, nieoczywistej i trudnej, ale przede wszystkim prawdziwej aż do bólu. Dodając do tego kazachskie krajobrazy oraz tradycje, pozostające, na pierwszy rzut oka, w całkowitej opozycji do tego, co uważamy za oczywiste, otrzymujemy bestsellerową mieszankę. Nie brak w niej pasji, miłości, lecz także zbrodni, zdrady i … tajemniczego mistycyzmu, zacierającego granice pomiędzy przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Tytuł Miłość leczy rany wydaje się niezbyt adekwatnym do kryminału, ale to jeden z wielu pozorów, pod jakimi kryje się wielowątkowa historia z gatunku thrillera, pełna zwrotów akcji, walki o nieoczywistą prawdę i trudną sprawiedliwość oraz bohaterów, noszących wiele masek. Katarzyna Bonda z detalami oddała specyfikę kazachskiej społeczeństwa oraz praw nią rządzących, nie jest to jedynie mało znaczący wątek, ale jeden z motywów fabuły. Premierowa część trylogii kryminalnej Wiara, Nadzieja, Miłość napisana jest z prawdziwym rozmachem, tak pod względem postaci jak i tła oraz co najważniejsze samej opowieści, gdzie ścierają się ludzkie namiętności, zemsta, zbrodnia z karą, miłość i nienawiść oraz prawda z kłamstwem. Miłość leczy rany jest także dramatem sądowym, w jakim dowody okazują się zwodnicze, poszlaki odkrywają rzeczywistość pełną tajemnic, a oskarżony wydaje się spowity krwawą mgłą śmierci i tajemnic.

Ocena: 6/6
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć