Miłość leczy rany
3.06 / 5.00 (liczba ocen: 1007)

Miłość leczy rany
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.90
Audiobook - najniższa cena: 27.90
wciąż za drogo?
35.91 złpremium: 19.95 zł Lub 19.95 zł
-45% 21.90 zł
27.13 zł
29.93 zł Lub 26.94 zł
33.00 zł
-24% 23.94 zł
29.91 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Królowa polskiego Kryminału – Katarzyna Bonda – powraca z nową kryminalną serią. Jeśli pasjonowały Cię opowieści z Hubertem Meyerem i Sasza Załuską, Miłość leczy rany musi stać się Twoją obowiązkową lekturą.

Fabuła:

Uralsk – Kazachstan

Kerej – jogin i młody kazachski wojownik nie zamierza podporządkować się szefom lokalnego gangu i kierując się honorowym kodeksem, zabija swoich prześladowców. Sąd skazuje zaocznie sprawcę tego morderstwa na karę śmierci. Jednak starszyzna rodowa jest żadna krwi i Kereja oprócz Interpolu poszukują zawodowi zabójcy. On w konsekwencji swoich czynów trafia do Polski, gdzie postanawia zmienić swoje życie i zerwać z dotychczasową przeszłością.  

Srebrna Góra – Polska

Tośka, na jednej z lokalnych dyskotek poznaje młodego chłopaka Igora. Ich losy splatają się coraz bardziej, łączy ich uczucie. Już  jako para zamieszkują w Ząbkowicach Śląskich i starają się prowadzić normalne życie. Igor jako miejscowy znachor, udziela porad medycznych a także prowadzi zajęcia jogi. Tośka nie zna szczegółów mrocznej przeszłości swojego chłopaka i coraz częściej zastanawia się czy dobrze ulokowała swoje uczucia? Wie, że Igor obarczony jest jakąś mroczną tajemnicą, nie zna jednak szczegółów. Kiedy próbuje dowiedzieć się więcej na temat Igora, następuje nieuchronna lawina śmiertelnie niebezpiecznych wydarzeń. Teraz Tośka musi uratować nie tylko życie Igora, ale także starać się ochronić swoje.

Miłość leczy rany Katarzyny Bondy to 816 stron wielowątkowej i pasjonującej powieści kryminalnej, która zapewni maksimum emocji. Nawet nie zorientujesz się kiedy „połknąłeś” tę „cegłę”!

Miłość leczy rany od Katarzyna Bonda możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2024. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Każdy dar ma swoją cenę, a czas odpłaty przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie.
Katarzyna Bonda kreuje nową drogę

Miłość leczy rany to pierwszy tom trylogii kryminalnej Wiara. Nadzieja. Miłość. Katarzyna Bonda nie bez powodu nazywana jest królową polskiego kryminału. Tą książką dowodzi słuszności, iż Autorce korona ta nadal się należy. Pani Katarzyna kreuje nową drogę dla polskiego kryminału. Nie idzie utartą ścieżką, która zawiodła Ją na podium, lecz co najważniejsze tworzy nową jakość w polskiej literaturze. Miłość leczy rany to bez wątpienia kryminał z elementami fantastyki i magii. Ten wyjątkowy klimat sprawił, iż z niecierpliwością wyczekuję dnia premiery drugiej części trylogii. Pani Katarzyna ponownie dowiodła, iż Jej twórczość oraz odwaga w przekraczaniu granic, zasługują na ogromne uznanie. Powieść ta inspirowana jest prawdziwą historią, choć czyta się ją niczym baśń, ludową przypowieść. Historia, którą poznajemy na kartach tej książki porusza kryminalną fabułą. Choć tak naprawdę porusza historia miłości, która nie zna granic, która sprawia, iż kochając drugiego człowieka, jesteśmy w stanie wejść do piekła, będąc świadomym, że nie tylko możemy się poparzyć, lecz zginąć. Autorka ukazuje nam historię Igora, Kazacha, który sprzeciwiając się lokalnemu gangowi naraża się na śmierć. Jogin broniąc się, zabija swych oprawców, co zmusza go do ucieczki. Kazachski sąd wydał na niego wyrok śmierci. Życiowy los rzuca go na Dolny Śląsk, gdzie jest znanym i szanowanym uzdrowicielem. Poznaje Tośkę, mieszkankę Ząbkowic Śląskich. Ich znajomość przekształca się w miłość. Kobieta nie zna całej prawdy o mężczyźnie. Jego przeszłość jest dla niej wielką niewiadomą. Jednak, gdy prawda wychodzi na jaw, nie boi się zawalczyć o ukochanego.

Nie da się ukryć, że Miłość leczy rany jest książką wielowątkową, traktującą o miłości, nadziei, walce. Książka napisana jest w dwóch płaszczyznach czasowych. Obszernie dowiadujemy się, co wydarzyło się w przeszłości mężczyzny, jak toczyła się jego historia, która ma ogromy wpływ na teraźniejszość. Poznajemy również obecne losy jogina, który zmuszony jest płacić wysoką cenę, za to co uczynił w przeszłości. Pytanie tylko, dlaczego ponosić musi odpowiedzialność? Owszem, zabił, lecz okoliczności polityczno-społeczne panujące w jego kraju, nie pozostawiały mu wyboru. Musiał dokonać takiego kroku, by przeżyć! W głębi ducha jest on człowiekiem moralnie porządnym. Jednak jak dowodzi ta historia, często ludzie o nieposzlakowanej opinii dokonać muszą czynów, tworzących rysę na ich życiorysie. To, co przykuło moją uwagę, to szczegółowe opisy przeszłości Igora. A konkretnie, zwyczajów oraz gangsterskich powiązań w kazachskiej społeczności. Wspomniałem też, że książka ta zawiera elementy z pogranicza fantastyki. I tak właśnie jest, czuć ten klimat w wędrówce po kazachskiej ziemi. Ogromne brawa, i słowa uznania należą się Pani Katarzynie, która miała również odwagę oprzeć fabułę swej powieści o prawdziwe wydarzenia, które uświadamiają nam sytuację polityczną panującą w tamtej części świata. Brawa należą się również za to, iż Autorka mimo nacisków i gróźb, nie bała się dotknąć tego tematu. Pani Katarzyno, dziękuję za historię, która na zawsze pozostanie w mej pamięci. WIERZĘ, że tak właśnie będzie. Mam NADZIEJĘ, że już niebawem będę mógł sięgnąć po kolejną Pani powieść. MIŁOŚĆ do Pani twórczości nie zna granic. Twórczość Katarzyny Bondy sygnowana jest znakiem jakości Wydawnictwa Muza.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Miłość leczy rany to moje pierwsze spotkanie z twórczością Katarzyny Bondy. Po niemałym sukcesie jej innych pozycji być może lekko naznaczone nieco zbyt wysokimi oczekiwaniami, ale to już inna kwestia. Zapraszam na kilka(dziesiąt) słów poświęconych jej najnowszej książce!

SPRAWIEDLIWOŚCI NIECH STANIE SIĘ ZADOŚĆ

Igor to uzdrowiciel, który od jakiegoś czasu pomaga mieszkańcom małej miejscowości na Dolnym Śląsku. Jest znaną i cenioną osobą w społeczności, ma również narzeczoną, którą kocha. Jednak nawet ona nie ma zielonego pojęcia, co robił jej ukochany, zanim przyjechał do Polski. Niedługo później mężczyzna zostaje zatrzymany w związku z podejrzeniem zabójstwa członków kazachskiego gangu. Czy to naprawdę możliwe, że chodzi o tą samą osobę? I czy naprawdę nie ma ucieczki od poddania się praktykowanej wciąż w Uralsku kary śmierci?

Tak, jak wspomniałam we wstępie, nigdy wcześniej nie miałam okazji przeczytać innych pozycji Katarzyny Bondy. Jednak w książkowym świecie obracam się nie od dziś, całkiem nieźle orientuję się więc wśród tego, jakie tytuły odnoszą sukces i trafiają na listy polskich bestsellerów. Według internetowych statystyk jedna z książek autorki, to znaczy Okularnik sprzedał się w 105 tysiącach egzemplarzy. W 2015 roku ta sama powieść została nominowana w Plebiscycie Książka Roku portalu lubimyczytać.pl. Tak, nie ma wątpliwości, że pisarka cieszy się w naszym kraju wcale niemałą popularnością. Popularnością, której byłam naprawdę ciekawa, na tyle ciekawa, że postanowiłam sprawdzić, co takiego kryje się w jej opowieściach.

Ot, stało się […]. Czas leczy rany. A może to miłość? Bądź szczęśliwa, Rediska.

Jedyny problem polega na tym, że sama wciąż nie potrafię odpowiedzieć sobie na to pytanie. Być może sięgnęłam po złą powieść „na początek”, ale Miłość leczy rany nie przypadła mi do gustu. A bardziej konkretnie mówiąc nie spodobała mi się na tyle, że po dokładnie 320 stronach dałam sobie z nią spokój. Sam początek wcale nie był taki zły, chociaż z drugiej strony miałam wrażenie, że poznawanie całej historii zaczynamy od środka, a nie od początku. W książce autorka przeplata dwie narracje – aktualną, w której Igor oczekuje na decyzję, czy zostanie oddany w ręce kazachskiego wymiaru sprawiedliwości, oraz przeszłą, w której czytamy o machlojkach i nie najjaśniejszych interesach w Uralsku. Dużo tutaj rosyjsko brzmiących imion i nazwisk, dla mnie, osoby nie znającej języka rosyjskiego, nieco za dużo, ponieważ przez te 300 stron gubiłam się chwilami w tym, co dokładnie się dzieje w powieści, a wszystkie wydarzenia i przekręty wydawały mi się stanowczo zbyt skomplikowane. To, co również w jakimś stopniu sprawiło, że odłożyłam tą opowieść, to jej obszerność – rozdziały są bardzo długie, tak samo dużo w niej wydarzeń i wielu bohaterów, bohaterów, do których szczerze powiedziawszy jakoś nie zapałałam szczególną sympatią. Przede wszystkim jednak książki wcale nie czyta się lekko, a wręcz przeciwnie – wolno i mozolnie, co sprawia, że ciężko się w nią wciągnąć. Mnie się nie udało, skapitulowałam długo przed końcem i nie planuję wrócić do lektury.

Miłość leczy rany to najprawdopodobniej pierwsza i jednocześnie ostatnia książka Katarzyny Bondy, której zdecydowałam się dać szansę. Najwidoczniej jej styl pisania i tworzenia opowieści nieszczególnie przekonał mnie do siebie.

Ocena: 3+/6 czytaj więcej
©Caroline Livre
Zbrodnia i miłość

Miłość wcale nie jest czymś oczywistym, czasem jest wystawiana na próbę i wymaga chwili zastanowienia nim ktoś rzuci się w jej otchłań. Niekiedy zawładnie człowiekiem od pierwszego wejrzenia, a innym razem potrzebny jest czas by została rozpoznana. Bywa i tak, iż dla niej jest się zdolnym zaryzykować wszystko i zaufać pomimo, że prawie nie ma do tego podstaw, oprócz tej jednej wydającej się całkowitym szaleństwem, prowadzącym wprost do zguby.

Kim tak naprawdę jest Igor? Człowiekiem, którego od kilku lat zna i kocha Tosia, czy poszukiwanym międzynarodowym listem gończym mordercą? Nie ona jedna zadaje sobie to pytanie, ale była bliżej niego niż ktokolwiek inny, więc dlaczego nic nie wiedziała? Miała u swego boku oszusta i zbrodniarza czy też człowieka ze skomplikowaną przeszłością, w jakiej kryje się jeszcze więcej mrocznych sekretów? Rozwianie wątpliwości musi nastąpić jak najszybciej, od tego zależą dalsze losy Igora i Tośki. Co faktycznie wydarzyło się kiedyś w Kazachstanie? To właśnie musi odkryć dziewczyna, ale jej narzeczony nie jest skory do zwierzeń, nawet w sytuacji, w jakiej, grozi mu ekstradycja z Polski i śmierć w ojczyźnie. Prawda ukryta jest pod dumą i honorem, prawem zemsty niezrozumiałym dla ludzi z innego kręgu społeczno-kulturowego oraz w wydarzeniach, których nikt nie chce wspominać. Jednak temu wszystkiemu dorównuje upór nie tylko zakochanej kobiety, ale przede wszystkim kogoś kto chce poznać prawdę oraz by sprawiedliwość zatriumfowała. Jak obronić człowieka po części przed nim samym jak i tradycją, jednocześnie dającej wsparcie oraz wyrządzającej krzywdę?

Zbrodnia, miłość i dwoje ludzi, którzy stanęli przed najpoważniejszymi decyzjami w życiu. Pierwszy tom nowej trylogii kryminalnej autorstwa Katarzyny Bondy zaskakuje już na samym początku i nie jest to jednorazowe odczucie, lecz można tak powiedzieć o całej, najnowszej, książce. Miłość leczy rany jest zupełnie odmienna od tego, do czego do tej pory byliśmy w przyzwyczajeni w powieściach pisarki, lecz i jednocześnie ma w sobie to „coś”, sprawiające, że podobnie jak przy wcześniejszych, trudno oderwać się od ich lektury. Po mistrzowsku została połączona nieszablonowa strona kryminalna z historią o niezwykłej miłości, nieoczywistej i trudnej, ale przede wszystkim prawdziwej aż do bólu. Dodając do tego kazachskie krajobrazy oraz tradycje, pozostające, na pierwszy rzut oka, w całkowitej opozycji do tego, co uważamy za oczywiste, otrzymujemy bestsellerową mieszankę. Nie brak w niej pasji, miłości, lecz także zbrodni, zdrady i … tajemniczego mistycyzmu, zacierającego granice pomiędzy przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Tytuł Miłość leczy rany wydaje się niezbyt adekwatnym do kryminału, ale to jeden z wielu pozorów, pod jakimi kryje się wielowątkowa historia z gatunku thrillera, pełna zwrotów akcji, walki o nieoczywistą prawdę i trudną sprawiedliwość oraz bohaterów, noszących wiele masek. Katarzyna Bonda z detalami oddała specyfikę kazachskiej społeczeństwa oraz praw nią rządzących, nie jest to jedynie mało znaczący wątek, ale jeden z motywów fabuły. Premierowa część trylogii kryminalnej Wiara, Nadzieja, Miłość napisana jest z prawdziwym rozmachem, tak pod względem postaci jak i tła oraz co najważniejsze samej opowieści, gdzie ścierają się ludzkie namiętności, zemsta, zbrodnia z karą, miłość i nienawiść oraz prawda z kłamstwem. Miłość leczy rany jest także dramatem sądowym, w jakim dowody okazują się zwodnicze, poszlaki odkrywają rzeczywistość pełną tajemnic, a oskarżony wydaje się spowity krwawą mgłą śmierci i tajemnic.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć