ebook Szczęście przy kominku
3.82 / 5.00 (liczba ocen: 7)

Szczęście przy kominku
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa oferta: 22.43
prv#Mozna sie spoznic
29.90 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 25.42 zł
22.43 zł
23.17 zł
23.54 zł
23.55 zł
25.42 zł
26.91 zł
27.00 zł
29.90 zł
29.90 zł z kodem: 19.90 zł
29.90 zł
29.90 zł
Inne proponowane

Poznaj pełną świątecznego ciepła opowieść, która w te Święta może przydarzyć się również tobie.

Wśród urokliwych, pokrytych śnieżnym puchem ulic kryje się wyjątkowe miejsce, gdzie rodzą się piękne opowieści – „Antykwariat z książką i kawą”. To tu, wśród opasłych tomów, przy kubku gorącej herbaty z sokiem malinowym czeka na ciebie Bunia, gotowa, by wesprzeć radą i dobrym słowem. Kiedy z nieba spadają wielkie płatki śniegu, a na choinkach migoczą światełka, w przerwie między świątecznymi przygotowaniami antykwariat odwiedzą okoliczni mieszkańcy. Przyjdą nie tylko na zakupy, ale również ze swoimi troskami i problemami. Czy ta wizyta odmieni ich życie?

Cuda naprawdę się zdarzają. Wystarczy tylko uwierzyć w magię Świąt!

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Szczęście przy kominku od Gabriela Gargaś możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Ludzie myślą, że kłótnie to największa krzywda, jaką sobie wyrządzają. Nieprawda, stagnacja i obojętność krzywdzą bardziej.
Bo bliscy wcale nie muszą należeć do rodziny, to też ludzie, z którymi lubimy spędzać czas, w ogóle z nami nie spokrewnieni.
Dorosłość to nie ucieczka z domu, to stawianie czoła problemom czy kopniakom, jakie daje nam życie.
Każdy z nas potrzebuje wyrzucić z siebie pewne słowa, które zbyt długo trzymane w duszy, rania serce. A zbyt dotkliwe zranienia powodują niewyobrażalny ból.
Jak już pewnie zdążyliście zauważyć, mam ogromną słabość do świątecznych powieści. Kocham je i zawsze z ogromną chęcią po nie sięgam. Uwielbiam ich klimat oraz morze ciepła i nadziei, które można w nich znaleźć. Grudzień to idealny czas na lektury, przy których można się ogrzać i odnaleźć w nich magię Świąt. Powieść Szczęście przy kominku Gabrieli Gargaś cudownie się w ten klimat wpisuje.

O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka

Akcja powieści Szczęście przy kominku skupia się w głównej mierze wokół „Antykwariatu z książką i kawą” w którym niepodzielnie króluje starsza pani, nazywana przez wszystkich Bunią. Antykwariat to magiczne miejsce, do którego trafiają okoliczni mieszkańcy ze swoimi troskami. Iga jest samotną matką, która zmaga się z chorobą swojego ukochanego Dziadziusia. Kubę porzuciła narzeczona a w pracy szef traktuje go jak popychadło. Dorota po problemach w szkole wyprowadza się od swojego ojca Michała do babci a Laura i Krzysztof przechodzą kryzys małżeński spowodowany pojawieniem się w ich życiu córeczki.
Bunia zawsze gotowa jest służyć dobrą radą, ciepłem oraz pyszną kawą z ciastkiem czy też zimową herbatą z sokiem malinowym. Starsza kobieta o wielkim sercu i z jeszcze większą życiową mądrością oraz przytulność antykwariatu powodują, że bohaterom łatwiej zmierzyć się z problemami, zapomnieć choć na chwilę o zmartwieniach a może także podjąć decyzje by zmienić swoje życie?

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło

Szczęście przy kominku to ciepła, niespiesznie tocząca się historia, którą czyta się niezwykle lekko i właściwie jednym tchem. Gabriela Gargaś pisze urzekająco, cudownie obrazując przeżycia swoich bohaterów i przedstawiając wiele odcieni ich życia. Pomimo, że bohaterami targają ogromne emocje, książka pozbawiona jest zbędnego patosu. Dzięki temu wydarzenia opisane w powieści wydają się niezmiernie realne. Autorka ma wyjątkowy dar opowiadania i umiejętnie buduje atmosferę. Bardzo podobał mi się klimat tej powieści: świąteczny, magiczny, pełen ciepła i spokoju, ale także emocji i wzruszeń. Ta książka wydaje się przy tym niezwykle prawdziwa i życiowa.

Na szczególną uwagę zasługują też sami bohaterowie tej powieści. Bunia, która jest wspaniałą, ciepłą, życzliwą i kochaną kobietą, zapełnia swoją bezinteresowną pomocą niemal całą powieść. Mnie totalnie zauroczyła ta postać. Pozostali bohaterowie również wzbudzają wiele sympatii. Mają swoje problemy, podejmują różne decyzje, jednak czytelnik mocno im kibicuje i z ogromnym zainteresowaniem śledzi ich losy.

Dla kogo

Szczęście przy kominku to pozycja dla miłośniczek powieści obyczajowych, które chcą przy lekturze po prostu wypocząć a przy tym przeżyć ciekawą czytelniczą przygodę. Książka Gabrieli Gargaś to taka pozycja na jesienno-grudniowe długie wieczory pod kocem i ku pokrzepieniu serc. Taki trochę plaster na smutki.

Podsumowanie

Z całego serca polecam Wam najnowszą świąteczną powieść Gabrieli Gargaś. Ja jestem pod ogromnym wrażeniem tej historii. Cudownie spędziłam z nią czas. Moim zdaniem to idealna lektura na przedświąteczny zabiegany okres. Można przy jej niej zwyczajnie wypocząć i cieszyć się spędzonym z nią czasem. Bardzo polecam.

Ocena: 5/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć