Félix i niewidzialne źródło
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 3.61 / 5.00
liczba ocen: 182
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
Pozostałe księgarnie
19.79 zł
Opis:

Czasem by odnaleźć sens życia, trzeba wrócić do źródeł swojego istnienia.

Jego imię znaczy "szczęśliwy" – Felix wie to od mamy, Fatou, która mieszka w Paryżu i prowadzi kawiarnię, ale pochodzi z Afryki i ma moc nadawania znaczeń, bo widzi i rozumie więcej.

Felix o swoim szczęściu nie myśli do czasu, gdy pewnego dnia wszystko w jego życiu się zmienia. Mama przestaje się uśmiechać, a w jej oczach gaśnie życie. Sprawia wrażenie martwej w środku. Chłopiec postanawia ratować ją za wszelką cenę – zabiera Fatou do magicznej, migoczącej kolorami Afryki, gdzie na kobietę czekają duchy przodków.

Pustynna ziemia skrywa potężne tajemnice, o których zachodni medycy nie mają pojęcia. Wśród nocy, w jasnym świetle księżyca do głosu dochodzą pradawne siły – tylko one mogą wskrzesić w Fatou wolę istnienia i na powrót zjednoczyć ją z ziemią, która dała jej życie.

Czy mały Félix zdąży doprowadzić matkę do niewidzialnego źródła, zanim będzie za późno? Czy znów będzie szczęśliwy?

Najnowsza powieść Erica-Emmanuela Schmitta to nowa odsłona bestsellerowego Cyklu o Niewidzialnym. Podobnie jak niegdyś bohater "Oskara i pani Róży" Félix musi odkryć sens życia, a ma na to niewiele czasu.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Félix i niewidzialne źródło od Eric-Emmanuel Schmitt możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Recenzje blogerów
Czasem by odnaleźć sens życia,
trzeba wrócić do źródeł swojego istnienia

Eric- Emmanuel Schmitt to jeden z najpopularniejszych francuskich pisarzy, którego większości z Was zapewne przedstawiać wcale nie trzeba. Powiem Wam, że dla mnie spotkania z jego twórczością są zawsze ogromnym wydarzeniem. Szczególne zaś miejsce w moim czytelniczym sercu mają pozycje wchodzące w skład Cyklu o Niewidzialnym. Opowiadania te poruszają temat poszukiwania sensu życia oraz różnych form duchowości: buddyzmu, judaizmu, islamu czy chrześcijaństwa. Moimi ulubionymi opowiadaniami z cyklu są Oskar i Pani Róża orazDziecko Noego. Niestety Feliksowi nie udało się tych pozycji zdeklasować, jednak śmiało mogę powiedzieć, że również najnowsza powieść tej wspaniałej serii zajmie w moim sercu miejsce szczególne.

O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Dwunastoletni Felix wraz ze swoją mamą mieszkają w Paryżu. Imię chłopca znaczy „szczęśliwy” i generalnie to określenie idealnie oddaje jego dotychczasowe życie. Co prawda jego mama poczęła go z Duchem Świętym, który nigdy nie był obecny w ich życiu, ale doskonale radzili sobie do tej pory we dwoje. Mama prowadziła kawiarnię w pięknym Paryżu, do której przychodzili wierni klienci. Wiodło im się całkiem nieźle a na pewno radośnie i ciekawie. Niestety, pewnego dnia splot nieszczęśliwych zdarzeń powoduje, że w jego mamie coś się zmienia. Jej oczy stają się puste, jej uszy stają się głuche a mama przestaje reagować na świat wokół niej i obojętnieje nawet na ukochanego synka. Zupełnie jakby była martwa w środku. Feliks za wszelką cenę chce uratować swoją mamę i zabiera ją do magicznej Afryki, której ziemia skrywa ogromne tajemnice i gdzie czekają na Fatou duchy przodków. Czy Felixowi uda się doprowadzić mamę do niewidzialnego źródła i na nowo przywrócić ją do życia? Tego dowiecie się oczywiście sięgając po tę historię.

Moja wrażenia, czyli zachwycam się mniej a najczęściej bardziej...

Książki Erica-Emmanuela Schmitta cechują się tym, że posiadają w sobie jakąś ukrytą prawdę. Prawdę, która mniej lub bardziej poruszy czytelnika w zależności od tematów, których będzie dotykać. Powiem Wam, że poszukiwanie tej życiowej mądrości było dla mnie ciekawą podróżą. Co prawda pierwsza cześć książki związana z życiem w Paryżu, nie do końca okazała się taka jak się bym sobie tego życzyła, jednak druga związana z Afryką w zupełności wynagrodziła mi początek.


Felix i niewidzialne źródło to opowiadanie o więziach rodzinnych, korzeniach i o depresji. Jak większość pozycji tego autora, tak i ta nacechowana jest emocjami, poszukiwaniem odpowiedzi nawet na te niezadane jeszcze pytania i byciem w jakieś przestrzeni. Ta historia, również taka właśnie jest. Z jednej strony mam poczucie, że niestety czegoś mi jednak w tym opowiadaniu zabrakło, z drugiej natomiast czuję, że „Felix” to właściwie Schmitt w całej swojej najlepszej formie. Nie wiem, jeszcze która wersja jest prawdą. A może po prostu zbyt krótko rozważam w sobie to co przeczytałam? A może obie są prawdziwe?

Książkę tak czy inaczej czyta się szybko, dość sprawnie, choć miejscami mocno trzeba się nad nią skupić. Nie jest to łatwa tematycznie lektura ale ma w sobie swoistą lekkość, pewną dozę humoru i ogromne pokłady nadziei.

Komu polecam...

Felix i niewidzialne źródło to zdecydowanie pozycja obowiązkowa dla wielbicieli książek Erica-Emmanuela Schmitta. Ich jednak jak mniemam wcale nie trzeba do sięgnięcia po tę pozycję namawiać. Myślę, że to ciekawa lektura dla tych, którzy twórczości tego autora nie mieli jeszcze przyjemności poznać. „Felix i niewidzialne źródło” to idealna lektura na listopadowe i grudniowe wieczory.

Podsumowanie

Najnowsze opowiadanie bestselerowego Cyklu o Niewidzialnym, pozostawiło we mnie lekki niedosyt. Mam jednak poczucie, że pozostawiło również sporo miejsca na rozważania. Schmitt, jak nikt inny swoimi historiami skłania do nich swoich czytelników i mam wrażenie, że to jeden z najważniejszych atutów jego twórczości. Polecam.

Ocena: 4+/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć