Stać się Leonardem: Słabości i geniusz Leonarda da Vinci
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.98 / 5.00
liczba ocen: 141
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
31.90 złpremium: 19.14 zł
23.93 zł
25.52 zł
27.12 zł
31.91 zł
Pozostałe księgarnie
19.14 zł
22.33 zł
22.33 zł
25.13 zł
25.23 zł
25.52 zł
25.52 zł
27.12 zł
28.71 zł
29.00 zł
31.91 zł
Opis:

Najlepsza książka non-fiction roku 2017 według „Wall Street Journal”. Dlaczego Leonardo da Vinci nie ukończył tak wielu swoich dzieł? Z jakiego powodu przez lata wszędzie zabierał ze sobą „Monę Lisę”? Czy naprawdę toczył wojnę z Michałem Aniołem i czy był gejem? Mike Lankford rozbija mity i buduje Leonarda od nowa, opierając się na bogatym materiale dowodowym. Tworzy portret geniusza, który od wieków pozostaje równie tajemniczy jak największe z jego dzieł.

Lankford przybliża Włochy z czasów renesansu: zapachy, smaki i dźwięki. Czasy wojen, plag i intryg dworskich, zaciekle konkurujących ze sobą artystów oraz tyranów o morderczych skłonnościach i zamiłowaniu do sztuki. Przedstawia życie da Vinci jako powieść przygodową, fascynujące i pełne niebezpieczeństw – ucieczki, przetrwanie wojny u boku przyjaciela Machiavellego, walka o możliwość tworzenia i wszelkie niełatwe decyzje, jakie się z tym wiązały.
„Stać się Leonardem” to wciągająca i poruszająca historia szalenie ambitnego samotnika, którego dzieła są wyrazem buntu i źródłem niewyczerpanej inspiracji.

„Uważam, że biografia Leonarda Lankforda pobudza do myślenia, podczas gdy ta Isaacsona do myślenia zniechęca. «Stać się Leonardem» zaczyna się z wysokiego C i z każdą przewracaną kartką jest coraz lepsza” – „Wall Street Journal”

„Mike Lankford realizuje swój cel – przedstawia da Vinci bez aureoli i sadza go przy stole naprzeciwko czytelnika, który zaczyna dostrzegać w nim prawdziwego człowieka, z brudem pod paznokciami i całą resztą innych drobnostek” – „The Independent”.

„Mike Lankford przedstawia fascynującą tour d’horizon życia i pracy Leonarda, traktując znane fakty z jego życia jako punkt wyjścia do kuszących (a jednak rozsądnych) spekulacji i rekonstrukcji. Odrzuca dawne klisze i założenia, ocenia wieloznaczne dowody rzeczowe z nowej perspektywy i maluje chyba najbardziej intymny i wyrazisty portret tego niełatwego do uchwycenia artysty” – Ross King, autor „Brunelleschi’s Dome”

O Autorze:
Mike Lankford jest absolwentem Iowa Writers Workshop i autorem „Life in Double Time: Confessions of an American Drummer”, tomu wspomnień o czasach, gdy był jedynym białym wykonawcą w zespole R&B. Książka została uznana za najlepszą książkę muzyczną przez wiele opiniotwórczych mediów.

Stać się Leonardem: Słabości i geniusz Leonarda da Vinci od Mike Lankford możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć