ebook Stać się Leonardem: Słabości i geniusz Leonarda da Vinci
3.98 / 5.00 (liczba ocen: 141)

Stać się Leonardem: Słabości i geniusz Leonarda da Vinci
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 15.95
31.90 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
25.52 zł Lub 22.97 zł
31.91 zł
31.91 zł Lub 28.72 zł
15.95 zł
22.33 zł
24.65 zł
25.52 zł
26.79 zł
27.12 zł
27.12 zł
28.39 zł
29.00 zł
31.91 zł

Najlepsza książka non-fiction roku 2017 według „Wall Street Journal”. Dlaczego Leonardo da Vinci nie ukończył tak wielu swoich dzieł? Z jakiego powodu przez lata wszędzie zabierał ze sobą „Monę Lisę”? Czy naprawdę toczył wojnę z Michałem Aniołem i czy był gejem? Mike Lankford rozbija mity i buduje Leonarda od nowa, opierając się na bogatym materiale dowodowym. Tworzy portret geniusza, który od wieków pozostaje równie tajemniczy jak największe z jego dzieł.

Lankford przybliża Włochy z czasów renesansu: zapachy, smaki i dźwięki. Czasy wojen, plag i intryg dworskich, zaciekle konkurujących ze sobą artystów oraz tyranów o morderczych skłonnościach i zamiłowaniu do sztuki. Przedstawia życie da Vinci jako powieść przygodową, fascynujące i pełne niebezpieczeństw – ucieczki, przetrwanie wojny u boku przyjaciela Machiavellego, walka o możliwość tworzenia i wszelkie niełatwe decyzje, jakie się z tym wiązały.
„Stać się Leonardem” to wciągająca i poruszająca historia szalenie ambitnego samotnika, którego dzieła są wyrazem buntu i źródłem niewyczerpanej inspiracji.

„Uważam, że biografia Leonarda Lankforda pobudza do myślenia, podczas gdy ta Isaacsona do myślenia zniechęca. «Stać się Leonardem» zaczyna się z wysokiego C i z każdą przewracaną kartką jest coraz lepsza” – „Wall Street Journal”

„Mike Lankford realizuje swój cel – przedstawia da Vinci bez aureoli i sadza go przy stole naprzeciwko czytelnika, który zaczyna dostrzegać w nim prawdziwego człowieka, z brudem pod paznokciami i całą resztą innych drobnostek” – „The Independent”.

„Mike Lankford przedstawia fascynującą tour d’horizon życia i pracy Leonarda, traktując znane fakty z jego życia jako punkt wyjścia do kuszących (a jednak rozsądnych) spekulacji i rekonstrukcji. Odrzuca dawne klisze i założenia, ocenia wieloznaczne dowody rzeczowe z nowej perspektywy i maluje chyba najbardziej intymny i wyrazisty portret tego niełatwego do uchwycenia artysty” – Ross King, autor „Brunelleschi’s Dome”

O Autorze:
Mike Lankford jest absolwentem Iowa Writers Workshop i autorem „Life in Double Time: Confessions of an American Drummer”, tomu wspomnień o czasach, gdy był jedynym białym wykonawcą w zespole R&B. Książka została uznana za najlepszą książkę muzyczną przez wiele opiniotwórczych mediów.

Stać się Leonardem: Słabości i geniusz Leonarda da Vinci od Mike Lankford możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć