ebook Cicha noc
3.71 / 5.00 (liczba ocen: 503)

Cicha noc
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 16.90
wciąż za drogo?
16.90 zł
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
14.95 zł
-44% 16.45 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (9)
Inne proponowane

Małgorzata Rogala powraca do czytelnika z jego ulubionymi bohaterami, niezapomnianym duetem policyjnym, Agatą Górską i Sławkiem Tomczykiem. Cicha noc jest siódmym tomem o ich przygodach i prowadzonych sprawach.  

Fabuła:

Próbująca się uporać z problemami ze zdrowiem aspirant Agata Górska, dostaje do rozpracowania kolejną sprawę. Przełożony stawia sprawę jasno, do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, policjantka ma ustalić sprawcę zabójstwa znanego reżysera, popularnego programu reality show, zatytułowanego „Nowe życie”. Do morderstwa doszło w trakcie przyjęcia, na którym świętowano i bawiono się w związku z ogromnym sukcesem telewizyjnej produkcji. Górska dochodzi do wniosku, że najprawdopodobniej sprawcą jest jedna z osób, która są obecne na imprezie.

Sławek Tomczyk, w tym przedświątecznym czasie zostaje przydzielony na szkolenie na Węgrzech. Będąc już na miejscu, dostaje informację, że jego osiemnastoletnia siostra została uprowadzona przez gang zajmujący się handlem ludźmi. Aby pomagać w śledztwie, Sławek natychmiast powraca do Polski, gdzie intensywnie prowadzi działania zmierzające do namierzenia miejsca pobytu porwanej. Wszystkie poszlaki, które para policjantów zdołała do tej pory zebrać, wskazują, że prawdopodobnie obie sprawy ze sobą mocno powiązane.

Książki Małgorzaty Rogali poruszają ważne społeczne tematy, także warstwa obyczajowa jest w nich umiejętnie rozbudowana. Wisienką na torcie jest oczywiście samo zakończenie. Cicha noc jest książką, wobec której nie można pozostać obojętnym.

Rekomendacje: 

Powieści Rogali krzyczą, domagają się uwagi, kierują nasz wzrok na kwestie pozornie nam odległe, a jednocześnie bardzo bliskie – bo przecież to, co przydarza się bohaterkom stworzonym przez tę jedną z poczytniejszych polskich pisarek, mogłoby spotkać każdego z nas. - Kasia Sosnowicz - SieCzyta

Cicha noc jest prawdziwą perełką wśród kryminałów i godną kontynuacją śledczych perypetii duetu Górska – Tomczyk, nieprzewidywalna intryga i tym razem wciąga nas w wir zaskakujących wydarzeń, prowadzących do zastanawiającego finału. - Katarzyna Pessel - Taki jest świat

Najnowsza książka Małgorzaty Rogali, to powieść dla wielbicieli ciekawych kryminałów w starym dobrym stylu. Nie znajdziemy w nim szalonych pościgów czy akcji mknącej na łeb i na szyję i krwawych trupów. W żaden sposób nie można jednak powiedzieć, że jest nudno. Książki Małgorzaty Rogali często określane są jako kryminały soft. Ten jednak z uwagi na tematykę wcale taki nie jest. - Monika Lewandowska - Kocham Cię, moje życie

Cicha noc od Małgorzata Rogala możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2021. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Małgorzata Rogala konsekwentnie wydaje dwie książki z serii o Górskiej i Tomczyku rocznie, co jest liczbą idealną: czytelnik nie ma prawa się znudzić, zdąży zatęsknić za policjantami i z przyjemnością sięga po kolejną część. Przy tym autorka nie narzeka na wypalenie czy brak pomysłów, a ja, śledząc ją praktycznie od początku jej kariery „kryminalistki”, z zadowoleniem stwierdzam, że Rogala nieustannie rozwija swój warsztat. Cicha noc to kolejna powieść spod jej pióra, która poza intrygą kryminalną, która ma za zadanie utrzymać czytelnika w napięciu, ma też na celu otworzyć nam oczy na pewien problem społeczny – tym razem na proceder wywożenia kobiet za granicę w celu zmuszenia ich do prostytucji.

Jeśli można w ogóle mówić o „lepszym” i „gorszym” czasie na morderstwo, to ten przed samymi świętami Bożego Narodzenia z pewnością plasuje się na szczycie listy z bardzo złymi terminami. Cóż jednak zrobić, skoro właśnie przed świętami, w trakcie imprezy, zostaje zamordowany reżyser reality show „Nowe życie”? Wszystko wskazuje na to, że zabójcą jest ktoś z uczestników przyjęcia, ale kto miałby motyw, by zabić Ryszarda Urbaniaka? Sprawa o najwyższym priorytecie zostaje przydzielona Agacie Górskiej, a ta, choć nie czuje się ostatnio najlepiej, musi stanąć na wysokości zadania. Oczekiwania przełożonego są jasne: morderca ma zostać schwytany jeszcze przed świętami! Tymczasem Sławek Tomczyk zostaje wysłany na szkolenie do Budapesztu. Nie dane mu jednak będzie go skończyć, bo na Węgry dociera okropna wieść: jego młodsza siostra Kinga zostaje uprowadzona! Czy obie sprawy się łączą i czy uda się uratować Kingę Tomczyk?

Tomczyk z trudem panował nad swoimi emocjami; pierwszy raz Agata widziała go w stanie takiego wzburzenia. Pomyślała o niedawno prowadzonym śledztwie w sprawie zabójstwa córki sędziego, który nagle z kogoś, kto decydował o winie i karze, stał się pogrążonym w rozpaczy ojcem, czekającym na schwytanie mordercy jego dziecka. Teraz chodziło o rodzeństwo policjanta, który wiedział znacznie więcej niż przeciętny brat uprowadzonej siostry. Dlatego zdawał sobie sprawę z zagrożenia i dlatego w tej sytuacji był przede wszystkim bratem, nie gliną.

Powieści Małgorzaty Rogali w niezwykły sposób łączą zbrodnię, ważną tematykę społeczną i jakieś niezwykłe ciepło. To ciepło bije z postaci głównych bohaterów, Agaty i Sławka. To naprawdę niespotykane, ale przy tym bardzo ożywcze i niezmiernie kojące, by para policjantów poza pracą była tak spokojnymi, miłymi ludźmi. Jakże to dalekie od stereotypowego obrazu gliniarza uzależnionego od alkoholu, z napadami depresji lub nerwic, z rozwaloną rodziną lub jej brakiem. U Rogali, mimo że świat zewnętrzny jest brutalny i pełen mroku, zawsze można znaleźć schronienie w czyichś dobrych, mocnych ramionach i wspólnie poradzić sobie ze złem – krok po kroku, sprawa po sprawie.

Nie inaczej jest w Cichej nocy, a stanowczo mamy się o co martwić! W końcu Agata zajmuje się sprawą mordercy słynnego reżysera reality show, choć sama coraz częściej leci z nóg i narzeka na nieustające kłopoty żołądkowe, a Kinga, siostra Sławka, jest w poważnym niebezpieczeństwie. Oba wątki trzymają w napięciu, jednak to właśnie sprawa Kingi powodowała u mnie większe emocje i szybsze bicie serca. Małgorzata Rogala nie szczędzi nam mocnych scen, których, mam wrażenie, nie było aż tak wiele w pierwszych tomach serii, wychodzi to jednak jej kryminałom na dobre. Przy niezmiennej lekkości pióra, dopracowanym wątkom obyczajowym i tematyce społecznej, zawartość „kryminału w kryminale” wzrosła i dopełniła historie pisarki. Sprawia mi ogromną przyjemność obserwowanie, jak autorka szlifuje swój warsztat, czyniąc go coraz lepszym!

Mam nadzieję, że Małgorzata Rogala ma jeszcze kilka świetnych pomysłów na dalsze tomy serii, bowiem mam wrażenie, że z tomu na tom wydarzenia, które spotykają jej bohaterów, nabierają rozpędu. To, co okazało się na końcowych stronach Cichej nocy daje pewność, że życie tej dwójki kolejny raz wywróci się do góry nogami, a jednak mam dziwną pewność, że finalnie, jak to u Rogali bywa, zwycięży dobro i miłość, a schronieniem przed ewentualnym złem będą po raz kolejny czyjeś mocne ramiona.

Ocena: 5/6
©tanayah czyta
Partnerzy w pracy i życiu, Agata Górska i Sławek Tomczyk muszą tym razem stawić czoła pokrętnej sprawie. Mrocznej. Okropnej. Drastycznej.

Nie mogłam czytać bo mnie ściskało, i musiałam czytać, żeby się dowiedzieć… dwa dni po przeczytaniu dojrzałam do spisania tej opinii. A książka dalej siedzi w mojej głowie. I pewnie długo zostanie.

Sławek wyjeżdża na szkolenie do Budapesztu, Agata dostaje sprawę morderstwa znanego reżysera reality show, które odniosło ogromny sukces. Wszystkie tego typu programy żerują na niskich instynktach, ale ten pobił wszelkie rekordy. Niestety również oglądalności i co za tym idzie, przychodów. I w czasie przyjęcia, z okazji tego sukcesu, jego autor zostaje zabity. W swoim mieszkaniu, tylko ośmioro gości, powinno być prosto znaleźć zabójcę.

Jednocześnie młodsza siostra Sławka, Kinga, zakochuje się i wyjeżdża z nowym chłopakiem na weekend.

I ślad po niej ginie.

Opakowaną w atmosferę dzwoneczków, reniferów, zimowej herbaty i Last Christmas dostajemy koszmarną historię. I co jest w niej najgorsze? Prawdziwość. Realizm. To nie jest kryminał dla rozrywki. To potężna dawka emocji i przeżyć!

Przerażające jest to, że takie, i pewnie jeszcze gorsze historie dzieją się obok nas, w cywilizowanym wydawałoby się kraju. Mężczyźni traktują kobiety jak rzeczy, zaspokajają swoje najgorsze instynkty, jednocześnie sprawiając wrażenie idealnych mężów i ojców. Kupić, sprzedać, wykorzystać, pobić, zastraszyć, zgwałcić, przekazać innym do kolejnych gwałtów… a w domu patrzeć na nastoletnią córkę, myśląc, że nikomu nie pozwoli się jej dotknąć.

Handel żywym towarem, niewolnictwo, stręczenie i sutenerstwo. Bicie i gwałty.

Mechanizmy oszukiwania i podporządkowywania sobie dziewcząt i kobiet osłupiają. A ich potem okaleczone psychiki i przez to dalsze związki z tym procederem… Te, które się wyrwą, żyją w ciągłym lęku, boją się potępienia, ostracyzmu, porzucenia gdyby ich historia wyszła na jaw.

Koszmar.

Jako matka nastolatki jestem po prostu przerażona.

Po raz kolejny książka pani Małgorzaty Rogali, mimo przypisania do kategorii rozrywkowej „kryminał”, tak naprawdę porusza coś w człowieku, zostaje w głowie, długo nie pozwoli o sobie zapomnieć. Muszę przyznać, poraża mnie ilość wiedzy na ten temat, którą musiała zgromadzić autorka aby napisać tę książkę. My czytelnicy dostajemy przecież esencję, odfiltrowaną i przetrawioną przez umysł autora, a ile tego, i jak bardzo drastyczne i koszmarne musiało być w źródłach. Chapeau bas, pani Małgorzato!

A ponieważ jest to jednak kryminał to mamy i pracę policjantów, i lekarza sądowego, odrobinę tajników świata rodzimego showbiznesu…

I bardzo, naprawdę bardzo, podobało mi się samo rozwiązanie sprawy morderstwa. Genialnie obmyślone i opisane.

Żeby nie kończyć tak mrocznie i ponuro, dla miłośników wątku obyczajowego Agaty i Sławka też coś się znajdzie. Wisienka na torcie, czy prezent pod choinką, jak zwał, tak zwał. Bardzo miły. Czekam na rozwój w kolejnych tomach.

Gorąco polecam!

Ocena: 6/6
©CzytAśka
Stosunkowo często sięgam po książki polskich autorów i autorek. Odkąd pamiętam jakoś najbardziej było mi z nimi po drodze. Bardziej swojsko czułam się też w ich świecie i najmocniej oddziaływały zawsze na moją wyobraźnię bez względu na ich gatunek. Jedną z pisarek, która dość mocno wpisała się w moje upodobania jest właśnie Małgorzata Rogala. W jej powieściach odnajduję ten specyficzny polski klimat powieści kryminalnych. Przyznam Wam jednak, że Cicha noc mocno mnie zaskoczyła i mam wrażenie, jakby jednak była trochę inna od poprzednich powieści tej autorki albo po prostu ta tematyka sprawiła, że wydała mi się cięższa, bardziej złożona. Ja w każdym razie jestem zdecydowanie na tak.

O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka

Reżyser najpopularniejszego w kraju reality show „Nowe życie” polegającym na publicznym praniu brudów zostaje zamordowany na przyjęciu zorganizowanym z okazji sukcesu programu. Do sprawy zostaje przydzielona Agata Górska, która mimo niedyspozycji fizycznej i własnych problemów robi wszystko by wedle oczekiwań przełożonych zamknąć sprawę jeszcze przed świętami. Tymczasem Sławek Tomczyk musi natychmiast powrócić z zagranicznego szkolenia i pomóc z odnalezieniu swojej siostry. Wszystko bowiem wskazuje na to, że Kinga została uprowadzona i ma być wywieziona za granicę i sprzedana. Czy policjantom uda się odnaleźć dziewczynę i zapobiec tragedii?

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło

Cicha noc to jedna z tych książek na jeden (dwa) wieczory jednak której lektura pozostanie z czytelnikami na dłużej. Autorka misternie utkała wielowątkową akcję, która trzyma w napięciu od pierwszej po ostatnią stronę. Małgorzata Rogala stworzyła przy tym niezwykle mroczny klimat wokół wydarzeń osadzonych w okresie, który powinien być ciepły, świetlisty i pełen nadziei. Niestety, jak się okazuje nie dla wszystkich może on taki być.

Bardzo cenię powieści Małgorzaty Rogali, za jej umiejętność połączenia kryminału z elementami powieści obyczajowej, w której nakreśla dość szerokie tło istotnej społecznie problematyki. W przypadku „Cichej nocy” jest to problem handlu kobiet i przemocy seksualnej.

Na oddzielną uwagę zasługuje kreacja postaci. Główni bohaterowie są ciekawi, wyraziści i przede wszystkim mocno realni. Mają swoje problemy, różnie sobie z nimi radzą a jednak czytelnik mocno im kibicuje w ich poczynaniach.

Książka daje do myślenia do tego napisana jest ciekawym, przystępnym językiem. Najnowsza powieść autorki wydała mi się także pełna emocji. Małgorzata Rogala wyjątkowo mrocznie zobrazowała przeżycia bohaterów.

Komu polecam

Najnowsza książka Małgorzaty Rogali, to powieść dla wielbicieli ciekawych kryminałów w starym dobrym stylu. Nie znajdziemy w nim szalonych pościgów czy akcji mknącej na łeb i na szyję i krwawych trupów. W żaden sposób nie można jednak powiedzieć, że jest nudno. Książki Małgorzaty Rogali często określane są jako kryminały soft. Ten jednak z uwagi na tematykę wcale taki nie jest.

Podsumowanie

Cicha noc to książka mocna, niezwykle realistyczna, dynamiczna i trzymająca w napięciu. Nie do końca jest to typowa opowieść wigilijna, jednak jest to na pewno ciekawa alternatywa dla cukierkowych, słodkich historii lub jako przerywnik między nimi. Zdecydowanie polecam.

Ocena: 4+/6
©Kocham Cię, moje życie
Skandal, łamanie tabu i obnażanie sekretów przed obcymi, te trzy elementy bywają podstawą sukcesu. Im więcej kontrowersji i odsłoniętej intymności tym większa oglądalność. Liczy się jedynie sukces przekuty na zyski. Człowiek w tym wszystkim wydaje się tylko pionkiem, lecz prawda jest bardziej skomplikowana, bo tam gdzie są ofiary musi być także i kat…

Świąteczny czas kojarzy się raczej z gorączką zakupów niż z intensywnym dochodzeniem, Agata Górska liczy na spokojnie okres, niestety po raz kolejny dała o sobie znać mordercza strona ludzkiej natury. Zwierzchnicy jak zawsze liczą na szybkie efekty pracy śledczych, zwłaszcza, że ofiara była prominentem w celebryckim światku. Grono podejrzanych wydaje się mocno zawężone, lecz znaleźć wśród nich mordercę nie jest tak łatwo. Na pierwszy rzut oka brak motywu, a co za tym idzie i punktu zaczepienia, lecz gdzieś kryje się ślad jaki rzuci nowe światło na zebrany materiał dowodowy. Górska wie, że liczą się szczegóły i dostrzeganie związków tam gdzie na pozór ich brak. Jednak tym razem coś jeszcze zaprząta jej uwagę – porwanie siostry Sławka. Kto i dlaczego to zrobił? No i przede wszystkim gdzie jest dziewczyna? Czas odgrywa kluczową rolę, zwłaszcza w okolicznościach, które zostają odkryte. Tomczyk nie zamierza stać z boku i być biernym obserwatorem, chociaż jego osobiste zaangażowanie może utrudnić działania. Tym razem Agata i Sławek muszą pracować osobno, lecz pewne poszlaki zaczynają wskazywać na pewne nitki łączące obie sprawy, co wzbudza jeszcze większy niepokój. Każda godzina liczy się w tym wyścigu, stawką są ludzie…

Każda książka Małgorzaty Rogali jest kryminalnym majstersztykiem, ukazującym mroczną stronę naszej codzienności, w jakiej zbrodnia ma wiele warzy, które zbyt często skryte są pod maską zwyczajności. Najnowsza powieść jak najbardziej należy do tej samej kategorii co jej poprzedniczki, nowe śledztwo policyjnego duetu Agaty Górskiej i Sławka Tomczyka jest równie pasjonujące jak poprzednie, lecz ma w sobie jeszcze większą dawkę osobistych emocji. Te ostatnie pisarka mistrzowska splata z suspensem, mającym drugie i trzecie dno. Barwny i magnetyczny świat show biznesu został pokazany od kulis, za którymi kryje się mniej kolorowa rzeczywistość, gdzie panują bezwzględne zasady. Za naiwność i pragnienie lepszej egzystencji bywa, że płaci się wysoką cenę, jednak nie jest to usprawiedliwieniem dla przestępstwa, co ukazane jest z brutalną szczerością. Podjęcie środków ostrożności także nie gwarantuje się, iż człowiek nie stanie się ofiarą. Małgorzata Rogala oddaje głos tym, którzy zostali skrzywdzeni, odtwarza ścieżkę jaką zostali zmuszeni przejść przez kogoś kto odebrał im podstawowe prawa. Dwa dochodzenia zazębiają się z sobą nieubłaganie, a czytelnicy stają świadkami bezwzględnych mechanizmów w jakich jedni są wykorzystywanymi, a drudzy wykorzystującymi. Nie da się przynajmniej nie wspomnieć o psychologicznych detalach, wzbogacających fabułę, przemyślaną w każdym calu, to dzięki nim czytający widzą ludzką twarz rozgrywającego się dramatu oraz dehumanizację sprawców. Z napięciem, narastającym ze strony na strony i jednocześnie z niepewnością jak autorka rozwinie ciąg wydarzeń śledzimy losy postaci, uwikłanych w kryminalne system. Cicha noc jest prawdziwą perełką wśród kryminałów i godną kontynuacją śledczych perypetii duetu Górska – Tomczyk, nieprzewidywalna intryga i tym razem wciąga nas w wir zaskakujących wydarzeń, prowadzących do zastanawiającego finału.

Ocena: 6/6
©Taki jest świat
Kryminał społecznie zaangażowany – to idealne określenie dla siódmej już powieści Małgorzaty Rogali o warszawskich policjantach. I tym razem pisarka w intrygę kryminalną wplotła jakże ważny i bolesny problem.

Ponad trzy czwarte osób, które stały się ofiarami handlarzy żywym towarem, jest sprzedawanych i kupowanych w celach wykorzystania ich na rynku seksualnych usług. Większość z nich stanowią kobiety, młode dziewczyny i dzieci, traktowane jak przedmioty do zaspokajania potrzeb klientów legalnych i nielegalnych burdeli rozsianych na całym globie.

Tuż przed Bożym Narodzeniem zostaje zamordowany reżyser popularnego reality show. Komu się naraził? Jakie skrywał tajemnice? Śledztwo prowadzi Agata Górska, która walczy nie tylko z czasem, lecz także z wyjątkowo złym samopoczuciem. Tymczasem jej partner Sławek Tomczyk zostaje wysłany na szkolenie do Budapesztu. Obowiązki służbowe nieoczekiwanie przerywa wiadomość o zaginięciu jego najmłodszej siostry Kingi. Ten wyjątkowo zgrany duet policjantów zrobi wszystko, żeby odnaleźć dziewczynę. Czy jednak i tym razem wszystko pójdzie gładko?

Po raz pierwszy przy lekturze kryminału przyłapałam się na tym, że większą ciekawość od rozwiązania zagadkowego morderstwa wzbudza we mnie wątek psychologiczny. Oczywiście absolutnie nie oznacza to, że intryga wymyślona przez Małgorzatę Rogalę w siódmej części serii o warszawskich policjantach nie jest interesująca. Wręcz przeciwnie – jak zwykle jest dopracowana, logiczna, z sukcesywnie odkrywanymi kartami. Rogala jednak, poruszając istotne społecznie problemy, pisze o nich tak obrazowo, dosadnie, że nie sposób przejść obok nich obojętnie. Jej powieści krzyczą, domagają się uwagi, kierują nasz wzrok na kwestie pozornie nam odległe, a jednocześnie bardzo bliskie – bo przecież to, co przydarza się bohaterkom stworzonym przez tę jedną z poczytniejszych polskich pisarek, mogłoby spotkać każdego z nas. Wystarczy chwila nieuwagi, uśpionej czujności, zbyt lekkomyślnego postępowania, zaufania niewłaściwej osobie. Rogala w niezwykle rzetelny sposób pokazuje mechanizmy zniewolenia drugiego człowieka – od motyli w brzuchu do upodlenia i utraty wszelkiej nadziei. Przy okazji alarmuje, że handel żywym towarem to problem coraz bardziej aktualny, zataczający coraz szersze kręgi i coraz bardziej panoszący się w środowiskach pozornie przyzwoitych.

Ta powieść to nie tylko porządnie skonstruowany, wciągający kryminał, lecz przede wszystkich ostrzeżenie dla wszystkich kobiet – młodszych i starszych, pięknych i tych trochę mniej obdarzonych urodą. Zło, drogie Panie, czai się na każdym kroku. Musimy być ostrożne, świadome swojej wartości, ale i praw, które przysługują nam bez względu na status materialny, pochodzenie czy wiek. Nie dajmy się omamić słodkimi słówkami, bądźmy czujne i zawsze gotowe do walki o swoją niezależność i wolność. I uczmy swoje córki tego samego – głośno i wyraźnie.

Na koniec dodam, że wielbicielom miłosnych perypetii Agaty i Sławka i tym razem Rogala dostarcza powodów do szybszego bicia serca. Po takim zakończeniu mam ochotę od razu rzucić się na kolejny tom. W tle Cichej nocy usłyszycie nastrojowe i popularne piosenki świąteczne, które są bardzo przyjemnym przedsmakiem zbliżającego się powoli Bożego Narodzenia. I oczywiście niezawodną Emmę Shapplin.

Honorowy patronat medialny nad powieścią objęło Centrum Praw Kobiet.

Polecam! Nie tylko Paniom!

Ocena: 4+/6
©SieCzyta
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć