Wojenna korona
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 4.13 / 5.00
liczba ocen: 27
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
39.00 złpremium: 23.40 zł
29.90 zł
-23% 30.03 zł
33.15 zł
39.00 zł
Pozostałe księgarnie
31.98 zł
33.15 zł
35.10 zł
35.50 zł
39.00 zł
39.00 zł
39.00 zł
Opis:

Wojenna korona jest kontynuacją porywającej, historycznej sagi Odrodzone królestwo. Elżbieta Cherezińska - to nazwisko mówi samo za siebie i jest gwarantem literackiej podróży na najwyższym poziomie.

Fabuła:

Władysław Łokietek zostaje koronowany na króla Polski, jednak zdobycie korony nie oznacza, że można spokojnie spocząć na laurach. Wręcz przeciwnie, jego wrogowie są coraz silniejsi a sam Jan Luksemburski zdaje się stawać tym,  z którym musi się liczyć każdy w Europie. Na domiar złego krzyżackie spiski i intrygi szybko doprowadzają Władysława do zrozumienia faktu, że w żaden sposób, prócz walki, nie będzie w stanie odzyskać utraconego na rzecz Krzyżaków Pomorza. Zawiera zaskoczonych wrogów sojusz z Węgrami i wyrusza na wojnę, chcąc dokonać zemsty za królobójstwo, które wydarzyło się przed trzydziestu laty.

Łokietek nie wie jednak jak silny wróg zagraża życiu jego, oraz jego synowi Kazimierzowi – następcy tronu. Przygotowany na wszystko Jan Luksemburski wyrusza z ogromną armią na podbój królestwa Polskiego., nie chcąc rezygnować z polskiego tronu.

Elżbieta Cherezińska w mistrzowski sposób łączy fakty historyczne z fikcją literacką. Wojenna korona jak i wcześniejsze tomy cyklu są tego najlepszym przykładem. Takie książki czyta się rewelacyjnie.

Wojenna korona od Elżbieta Cherezińska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2019. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Recenzje blogerów
Nie mam wykształcenia historycznego, co tam, nie mam nawet humanistycznego. Jestem człowiekiem od cyferek, który po prostu lubi czytać. Dzięki Elżbiecie Cherezińskiej, po raz kolejny z zapałem zanurzyłam się w historię Polski, którą w szkołach raczej (przyznaję się bez bicia) traktowałam bardzo po macoszemu. No nuuuuuudaaaa wtedy to była.

Ale nie tu! Autorka porywa, pochłania i zajmuje całą głowę średniowieczem! I to jak!

Władysławowi Łokietkowi twarz namalował Jan Matejko, ale charakter namalowała mu Elżbieta Cherezińska.

Strateg, wojownik, niezwykły człowiek, odpowiedzialny władca, ale też podejmujący nie zawsze dobre decyzje, a również kochający mąż i ojciec. Czasem choleryk, czasem zimny intrygant, a czasem żartowniś. Bywa wściekły, zmęczony, rozbawiony. Po prostu człowiek z krwi i kości.

Tak jak inni ludzie jego czasów, przedstawieni przez Autorkę. Spokojna, mądra, wyważona i jakże ciężko doświadczona jako matka, Jadwiga.

Wspaniała bis regina Rikissa, po niezbyt szczęśliwych i krótkich małżeństwach, znalazła szczęście u boku opanowanego Henryka z Lipy, a swą niezwykłą pozycję jak tylko mogła, mądrze wykorzystywała dla dobra swych dwóch ojczyzn.

I postać fikcyjna, a tak samo ważna, i tak samo z pełną powagą potraktowana, Jemioła. Kobieta Starszej Krwi. Równie rozważna, dobra i przedkładająca mądry patriotyzm nad krwawe, bezmyślne, siłowe rozwiązania!

Kobiety, jak widać, są niezwykle ważne w tej historii. Ale myślę, że tak było i jest nadal. To tylko historia spisywana przez mężczyzn zdawała się tego nie zauważać i pomijać!

Autorka zaznaczając piękne postaci kobiece, nie pomija mężczyzn, i są tu znakomici, charakterni, zajmujący. Jan Luksemburski, wyrastający z prowincjonalnego królątka na dyplomatę wiążącego sznurki w całej Europie. Zyghard von Schwarzburg, niezwykły komtur krzyżacki, który budzi szacunek i podziw, zadziwiając czytelnika, mądrością, przenikliwością i prawością. A wojewoda grodzieński Dawid, próżny, nieco szalony, okrutny i wojowniczy, gnębiony własnymi koszmarami, których istoty nikt by się po nim nie spodziewał.

No i Borutka! Jaki byłby Władek gdyby tuż obok nie podążał jego niesamowity giermek?!

Wydarzenia toczą się w niezwykłym tempie, i oszałamiająco obrazowo. I nie ma znaczenia, czy to fakty historyczne, czy fabularne fikcje. Gdy czytam opis bitwy czy potyczki, słyszę szczęk oręża, krzyki rannych, kwik koni! Czuję strach pokonywanych, niezwykłą furię i satysfakcję zwycięzców!

Gdy Kobiety Starszej Krwi przemierzają puszczę czuję zapach drzew, wilgotnego runa, poszum wiatru w gałęziach. Gdy płaczą, słychać padanie kropel deszczu… A gdy świętują, las błyszczy uniesieniem, słychać jego radosne dźwięki!

Zamki powalają ogromem, wnętrza przepychem, ruiny zapomnieniem…

Uwielbiam ten cykl, kocham sposób opisywania historii Elżbiety Cherezińskiej! I powtórzę to co kiedyś napisałam w recenzji Królowej – w nosie mam wszystkie ewentualne przyszłe odkrycia archeologiczne i historyczne, które mogłyby postawić w wątpliwość wydarzenia przedstawione przez panią Cherezińską. Dla mnie cała ta historia wyglądała tak!

Tęskniłam za bohaterami Odrodzonego Królestwa. Dwa lata czekałam (poprzednie tomy czytałam latem 2017 roku). Nie mogłam się doczekać Wojennej Korony! I co teraz?

Teraz już zaczynam czekać na kolejny tom tego niezwykłego cyklu, bo akcja urywa się w emocjonującym momencie, a absolutnie nie ma dla mnie znaczenia, że wiem co się stanie. Nie wiem JAK to się stanie! Nie wiem jak opisze to Autorka!

Wojenna Korona trafia na podium 2019 i nie sądzę, żeby cokolwiek jej groziło!

Czytajcie Cherezińską!

Pisze po prostu GENIALNIE!

PS. Czekam też na obiecaną w posłowiu (i na spotkaniu) książkę o Elżbiecie, Jadwidze czy innej wielkiej kobiecie! Jakaż to będzie wspaniała historia!!!

Ocena: 6+/6
©CzytAśka
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć