ebook Przyczajony geniusz. Opowieści o Januszu Gajosie
4.04 / 5.00 (liczba ocen: 8)

Przyczajony geniusz. Opowieści o Januszu Gajosie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.90
34.00 złpremium: 20.40 zł Lub 20.40 zł
28.90 zł Lub 26.01 zł
34.00 zł
34.00 zł Lub 30.60 zł
-41% 19.90 zł
28.53 zł
28.90 zł
30.26 zł
31.00 zł

Potęga aktorstwa. Gigant. Artysta pokroju Gajosa w Anglii otrzymałby tytuł lordowski – to tylko kilka opinii kolegów aktorów o Januszu Gajosie. Najlepsze nazwiska polskiej sceny i filmu – m.in. Janda, Seniuk, Więckiewicz, Englert, Opania, Woronowicz, Braciak – opowiadają o swoich zawodowych i prywatnych spotkaniach z „Geniuszem Przyczajonym”.

Życiowa droga Janusza Gajosa, która zaprowadziła go do punktu, w którym jest dzisiaj, nie była prosta. Czterokrotne zdawanie do szkoły filmowej, a w międzyczasie terminowanie w lalkowym teatrze w Będzinie. Najpierw czas poza Warszawą, z dala od reflektorów, a potem zdobywanie szlifów w komedii, zapewne najtrudniejszym, ale i niewystarczająco poważnym gatunku. No i ten Kos…Popularność, jaką dziś nawet trudno sobie wyobrazić. Można się było w tym osadzić, przeciez niejeden wymarzyłby sobie taki prezent od losu. A potem Turecki…Życie Janusza Gajosa, to ciągła ucieczka przed rolami, które do tego stopnia się z nim zrosły, że mogły stać się pułapką na zawsze. Dziś jednak słyszymy „Gajos” i przed oczami przesuwa się szereg jego wielkich kreacji. To jego zwycięstwo.

Przyczajony geniusz. Opowieści o Januszu Gajosie od Jacek Wakar możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Kto nie zna Janusza Gajosa? Wspaniałego aktora miliona niezwykłych ról?

Jacek Wakar poprosił 21 osób, bardzo znanych aktorów i reżyserów, o opinie, wspomnienia, historie związane z Gajosem. I wszyscy Ci wielcy ludzie polskiej sceny i filmu mówią jednym głosem: niezwykle skromny, fachowiec najwyższej klasy, utalentowany ale i pracowity! Spokojny, nieco wycofany ale z poczuciem humoru i wyczuciem chwili.

Wszyscy wspominają dwie role, które aktora mniejszego formatu mogłyby zakuć w maski nie do zdarcia: Janka Kosa i woźnego Tureckiego. A w jego przypadku stały się rolami, owszem przydającymi olbrzymiej popularności przed wielu laty, ale obecnie ukrytymi pod milionem innych twarzy Gajosa. Różnych, coraz lepszych, okrutnych, dobrotliwych, budzących uśmiech i nuty wzruszenia.

Te dwadzieścia jeden wywiadów to wiele smaczków zza kulis teatralnych i planów filmowych. Anegdoty i wspomnienia, z których wyłania się człowiek obdarzony niezwykłym talentem ale i pracowitością i zawodowstwem najwyższej klasy. Nie wiedziałam o wspomnianej tu kilkukrotnie wielkiej pasji pana Janusza, fotografii. Realizuje ją, jak wszystko co robi, z zaangażowaniem i z niego wynikającym znawstwem. Muszę „upolować” wystawę, album. Chcę zobaczyć kolejną „twarz” Aktora.

Wszyscy wielcy mówią o nim w samych superlatywach, ale czuć w tych wypowiedziach szczery podziw, szacunek i sympatię. I często sami podkreślają, że On nigdy o nikim nie mówi źle. Wielki Aktor – dobry człowiek.

Świetnie spisane wywiady, mimo, że przecież ciągle o tym samym, to niepowtarzające się pytania. Świetnie zapisany charakter rozmówców w odpowiedziach. I Janusz Gajos, w tym wszystkim, skromny, cichy, gdzieś może z tyłu i z boku, a skupiający absolutnie całą uwagę.

Gorąco polecam!

Ocena: 5+/6
©CzytAśka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć