ebook Wiosna obywateli: Rewolucja 1989 widziana w Warszawie, Budapeszcie, Berlinie i Pradze
3.76 / 5.00 (liczba ocen: 823)

Wiosna obywateli: Rewolucja 1989 widziana w Warszawie, Budapeszcie, Berlinie i Pradze
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.79
19.79 zł

Kopalnia Dymitrow w Bytomiu, Stocznia Gdańska, lokal wyborczy w Warszawie, pogrzeb Imrego Nagya w Budapeszcie, upadek muru berlińskiego oraz praski teatr Laterna Magika podczas aksamitnej rewolucji. To miejsca, gdzie trzydzieści lat temu Timothy Garton Ash był, i wydarzenia, w których brał udział, aby opisać te przełomowe chwile. Z reporterską swadą, humorem i wielką erudycją pisze także o , które je poprzedzały i po nich nastąpiły, by ostatecznie doprowadzić do powstania Europy, jaką dziś znamy. To znakomita i zwięzła książka zarówno dla kogoś, kto te czasy pamięta, jak i dla młodego czytelnika, który chciałby się dowiedzieć, co doprowadziło do upadku systemu komunistycznego w Polsce i sąsiednich krajach. Obecne wydanie zawiera też nowy esej, w którym autor po trzydziestu latach podsumowuje efekty tych przemian.

 

W przyszłości w Warszawie, Pradze i Budapeszcie prawdopodobnie będą ulice noszące imię Timothy’ego Gartona Asha. 

Karel Kyncl , „Independent”

Wspaniałe połączenie pierwszorzędnego reportażu, błyskotliwej analizy politycznej i refleksji.

„New York Times Book Review”

 

Timothy Garton Ash jest autorem dziesięciu książek z „historii teraźniejszości”, które analizują różne oblicza Europy ostatniego półwiecza. Jest profesorem Studiów Europejskich na Uniwersytecie Oksfordzkim, profesorem katedry im. Isaiaha Berlina w St. Antony’s College w Oksfordzie i członkiem rzeczywistym Instytutu Hoovera na Uniwersytecie Stanforda w USA. Pisze też regularne komentarze w brytyjskim „Guardianie”, które są szeroko przedrukowywane, i jest stałym współpracownikiem „The New York Review of Books”. Napisał m.in. książki Teczka. Historia osobista, W imieniu Europy. Niemcy i podzielony kontynent, Pomimo i wbrew. Eseje o Europie Środkowej, a ostatnio Wolne słowo. Dziesięć zasad dla połączonego świata. Jest laureatem m.in. Nagrody Karola Wielkiego za zasługi w promowaniu pokoju i jedności w Europie i Nagrody im. George’a Orwella za twórczość literacką o tematyce politycznej. Wiosna Obywateli ukazała się po raz pierwszy w 1990 roku; została przetłumaczona na dwadzieścia języków.

Wiosna obywateli: Rewolucja 1989 widziana w Warszawie, Budapeszcie, Berlinie i Pradze od Timothy Garton Ash możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć