ebook King! Autobiografia
4.02 / 5.00 (liczba ocen: 6)

King! Autobiografia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 31.12
39.90 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
31.12 zł Lub 28.01 zł
39.90 zł
39.90 zł Lub 33.92 zł
29.93 zł
33.92 zł
35.91 zł
36.00 zł
39.90 zł
39.90 zł
39.90 zł z kodem: 29.90 zł
Inne proponowane

Z Rakowa, robotniczej dzielnicy Częstochowy, na największe polskie sceny klubowe i festiwalowe. Muniek Staszczyk opowiada całe swoje życie Rafałowi Księżykowi. „Jednym tchem przeczytałem. I zobaczyłem innego Muńka, nie tego fajnego «kumpla z podwórka», którego znam ze sceny, ale wrażliwego, pokomplikowanego faceta, który potrafi być też niefajny. Polubiłem go za to jeszcze bardziej, bo zobaczyłem w nim po prostu człowieka. Ze wszystkimi wadami, niedoskonałościami i upadkami. Otworzył się w tych swoich opowieściach, rozebrał do golasa. Szacunek. Znakomita rockandrollowa podróż” – ARKADIUSZ JAKUBIK

Spowiedź legendy rocka

„W piosenkach T.Love zawsze była refleksja, autorski przekaz” – wyznaje Zygmunt Staszczyk, lider zespołu T.Love. Sam o sobie mówi: „podwórkowy chłopak”. Kochany za szczerość i otwartość artysta podbił serca publiczności nie tylko poprzez buntowniczy styl, ale przede wszystkim przez jedyne w swoim rodzaju teksty. W autobiografii znajdziemy osobiste wyznania muzyka na temat jego wzlotów i upadków, a także czerpanych z życia inspiracji, które stały się pożywką dla twórczości artysty. Odbędziemy pozbawioną show-biznesowej otoczki podróż za kulisy, począwszy od transformacji Zygmunta (Zygi, Mongoła) w Muńka, początków kariery i kreowania wizerunku, poprzez burzliwe dzieje zespołu, aż po aktualną aktywność artystyczną i prywatną.
„King!” to szczera, nietuzinkowa opowieść o buncie, przezwyciężaniu własnych słabości oraz poszukiwaniu wiary i samego siebie, którą powinien poznać każdy fan polskiego rocka.

„Wywiady-rzeki Rafała Księżyka to najwyższa jakość sama w sobie. Stworzył on nowy, odrębny i najwyższej jakości rodzaj tej formy literackiej. Zaliczam się do bardzo wąskiego grona szczęśliwców, którzy mieli ten zaszczyt, że zechciał z nimi coś takiego przeprowadzić. Teraz do tego grona dołączył Zygmunt Staszczyk. Mój mentalny brat, menel (jak ja) i równocześnie człowiek ceniący wartość rodziny ponad wszystko (jak ja). Artysta potrafiący zainteresować słuchaczy od kilkudziesięciu lat bez chwili przerwy i przede wszystkim jedna z najwybitniejszych postaci naszej sceny. Ileż gwiazd w tym czasie pofrunęło do góry i równie szybko spadło, podczas gdy on trwa, inspiruje i zachwyca. Ten duet sprokurował dzieło – nie waham się użyć tego słowa – arcywybitne. Książka ma tylko jedną poważną wadę. Że się kończy. Mógłbym czytać bez końca” – KAZIK STASZEWSKI

King! Autobiografia od Rafał Księżyk, Muniek Staszczyk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Szczerze i od razu przyznam, że z twórczością Muńka Staszczyka nigdy nie było mi po drodze. Obok jego muzycznych aktywności zawsze „przechodziłem bokiem”. Do jego autobiograficznej rozmowy z Rafałem Księżykiem podchodziłem więc bez szczególnej ekscytacji.

Jak to często bywa w takich sytuacjach brak oczekiwań zaowocował miłą niespodzianką. Staszczyk zawsze mówił to co myślał, bez owijania w bawełnę i bez względu na poruszany temat. Był czas, kiedy mnie to mocno irytowało. Poniekąd fakt ten był również jedną z przyczyn braku mięty do jego artystycznych działań.

W książce sprawdziło się to jednak perfekcyjnie. Oczywiście niebagatelna w tym zasługa Rafała Księżyka, który rozmowę z Muńkiem poprowadził. Książki Księżyka o krajowych muzykach zasłużenie cieszą się popularnością i zbierają wysokie oceny. Jestem pewien, że podobnie będzie z autobiografią Staszczyka, którą czyta się znakomicie.

Na pięciuset stronach pomieszczone jest oczywiście mnóstwo wątków muzycznych, ale nie brakuje również rozmów o „prostym życiu” jak głosi tytuł jednego z rozdziałów. Całość dopełnia bardzo bogaty materiał fotograficzny. Nie zachęciła mnie może ta książka do sięgnięcia po staszczykowe produkcje, ale na pewno polubiłem bohatera owej autobiografii.

Ocena: 5/6
©donos kulturalny
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć