ebook King! Autobiografia
3.72 / 5.00 (liczba ocen: 160)

King! Autobiografia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.95
39.90 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
31.18 zł Lub 28.06 zł
35.91 zł Lub 32.32 zł
39.90 zł
19.95 zł
31.16 zł
31.28 zł
33.92 zł
36.00 zł
39.90 zł
39.90 zł
39.90 zł
Inne proponowane

Z Rakowa, robotniczej dzielnicy Częstochowy, na największe polskie sceny klubowe i festiwalowe. Muniek Staszczyk opowiada całe swoje życie Rafałowi Księżykowi. „Jednym tchem przeczytałem. I zobaczyłem innego Muńka, nie tego fajnego «kumpla z podwórka», którego znam ze sceny, ale wrażliwego, pokomplikowanego faceta, który potrafi być też niefajny. Polubiłem go za to jeszcze bardziej, bo zobaczyłem w nim po prostu człowieka. Ze wszystkimi wadami, niedoskonałościami i upadkami. Otworzył się w tych swoich opowieściach, rozebrał do golasa. Szacunek. Znakomita rockandrollowa podróż” – ARKADIUSZ JAKUBIK

Spowiedź legendy rocka

„W piosenkach T.Love zawsze była refleksja, autorski przekaz” – wyznaje Zygmunt Staszczyk, lider zespołu T.Love. Sam o sobie mówi: „podwórkowy chłopak”. Kochany za szczerość i otwartość artysta podbił serca publiczności nie tylko poprzez buntowniczy styl, ale przede wszystkim przez jedyne w swoim rodzaju teksty. W autobiografii znajdziemy osobiste wyznania muzyka na temat jego wzlotów i upadków, a także czerpanych z życia inspiracji, które stały się pożywką dla twórczości artysty. Odbędziemy pozbawioną show-biznesowej otoczki podróż za kulisy, począwszy od transformacji Zygmunta (Zygi, Mongoła) w Muńka, początków kariery i kreowania wizerunku, poprzez burzliwe dzieje zespołu, aż po aktualną aktywność artystyczną i prywatną.
„King!” to szczera, nietuzinkowa opowieść o buncie, przezwyciężaniu własnych słabości oraz poszukiwaniu wiary i samego siebie, którą powinien poznać każdy fan polskiego rocka.

„Wywiady-rzeki Rafała Księżyka to najwyższa jakość sama w sobie. Stworzył on nowy, odrębny i najwyższej jakości rodzaj tej formy literackiej. Zaliczam się do bardzo wąskiego grona szczęśliwców, którzy mieli ten zaszczyt, że zechciał z nimi coś takiego przeprowadzić. Teraz do tego grona dołączył Zygmunt Staszczyk. Mój mentalny brat, menel (jak ja) i równocześnie człowiek ceniący wartość rodziny ponad wszystko (jak ja). Artysta potrafiący zainteresować słuchaczy od kilkudziesięciu lat bez chwili przerwy i przede wszystkim jedna z najwybitniejszych postaci naszej sceny. Ileż gwiazd w tym czasie pofrunęło do góry i równie szybko spadło, podczas gdy on trwa, inspiruje i zachwyca. Ten duet sprokurował dzieło – nie waham się użyć tego słowa – arcywybitne. Książka ma tylko jedną poważną wadę. Że się kończy. Mógłbym czytać bez końca” – KAZIK STASZEWSKI

King! Autobiografia od Rafał Księżyk, Muniek Staszczyk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Szczerze i od razu przyznam, że z twórczością Muńka Staszczyka nigdy nie było mi po drodze. Obok jego muzycznych aktywności zawsze „przechodziłem bokiem”. Do jego autobiograficznej rozmowy z Rafałem Księżykiem podchodziłem więc bez szczególnej ekscytacji.

Jak to często bywa w takich sytuacjach brak oczekiwań zaowocował miłą niespodzianką. Staszczyk zawsze mówił to co myślał, bez owijania w bawełnę i bez względu na poruszany temat. Był czas, kiedy mnie to mocno irytowało. Poniekąd fakt ten był również jedną z przyczyn braku mięty do jego artystycznych działań.

W książce sprawdziło się to jednak perfekcyjnie. Oczywiście niebagatelna w tym zasługa Rafała Księżyka, który rozmowę z Muńkiem poprowadził. Książki Księżyka o krajowych muzykach zasłużenie cieszą się popularnością i zbierają wysokie oceny. Jestem pewien, że podobnie będzie z autobiografią Staszczyka, którą czyta się znakomicie.

Na pięciuset stronach pomieszczone jest oczywiście mnóstwo wątków muzycznych, ale nie brakuje również rozmów o „prostym życiu” jak głosi tytuł jednego z rozdziałów. Całość dopełnia bardzo bogaty materiał fotograficzny. Nie zachęciła mnie może ta książka do sięgnięcia po staszczykowe produkcje, ale na pewno polubiłem bohatera owej autobiografii.

Ocena: 5/6
©donos kulturalny
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć