ebook Śnieżna siostra
4.56 / 5.00 (liczba ocen: 845)

Śnieżna siostra
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 29.53
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
31.12 zł Lub 28.01 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
29.53 zł 20% rabatu
31.10 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Wspaniale opowiedziana przez Maję Lunde, autorkę światowego bestsellera „Historia pszczół”, i odmalowana przez świetną ilustratorkę Lisę Aisato, piękna, przepełniona ciepłem opowieść w 24 rozdziałach, po jednym na każdy dzień adwentu. O smutku, współczuciu, stracie, rodzinie, szczęściu, przyjaźni, miłości i o magii Bożego Narodzenia. „Literacki cud” – „Dagbladet”

Wigilijna opowieść, która zostanie z wami na długo!

Najwspanialszy dzień w roku – Wigilia! Dom wypełniają zapachy cynamonu i pomarańczy, pierniczków, dymu ze świec i jodłowych gałązek, a pod choinką czekają prezenty.
Dla Juliana to podwójne święto, bo w Wigilię obchodzi także urodziny! Tym razem jednak wszystko jest inne. Pogrążeni w żałobie po stracie najstarszej córki rodzice zdają się nie pamiętać, że Boże Narodzenie już za kilka dni. A Julian martwi się, że tego roku nie będzie ani świąt, ani urodzin. Swoje smutki topi w basenie, gdzie przychodzi niemal codziennie, żeby popływać.
I właśnie tam po raz pierwszy spotyka Hedvig! Ubrana na czerwono od stóp do głów, rudowłosa dziewczynka, z piegami na nosie i perlistym śmiechem jest serdeczna, szczęśliwa i ponad wszystko pragnie, aby Julian został jej przyjacielem. Dzięki niej chłopiec znów czuje magię nadciągających świąt. Jednak w domu Hedvig jest coś niepokojącego i dziwnego. W pobliżu czai się ponury mężczyzna. Kim jest? Czy Hedvig boi się go? I dlaczego stała się taka tajemnicza? Czy ich przyjaźń przetrwa?

Rekomendacje: 

Absolutnie piękna, wzruszająca, smutna, historia, jak i obłędne ilustracje, które doskonale się uzupełniają. Z niecierpliwością czekam na dzień, w którym moje dzieci podrosną i będziemy móc wspólnie czytać tę magiczną historię. - Paulina Kaleta - ReadingMy Love 

W Śnieżnej siostrze absolutnie wszystko jest doskonałe! - Kasia Kulik - jej wysokośc Literatura

„Co najmniej zachwycająca!” – VG

Śnieżna siostra od Maja Lunde możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Książka podzielona została na 24 rozdziały, dlatego świetnie pasuje jako kalendarz adwentowy. Wydaje mi się, że chociaż książka jest bogato ilustrowana to raczej trafi w gust starszych dzieci i oczywiście dorosłych.

Opowiada o samotności i przyjaźni, o rodzicach, którzy są całkowicie pogrążeni we własnym żalu i którzy nie mogą iść dalej, co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że tragicznie stracili dziecko. Ale mimo wszystko powinni pamiętać, że mają więcej dzieci do opieki. Bo przecież nie tylko rodzice przeżywają niewyobrażalny smutek. LKsiążka ma na celu uzyskanie wsparcia od być może nieoczekiwanego gościa i jest w tym sensie magiczna, jak same święta Bożego Narodzenia.

Łatwo zauważyć, że Maja Lunde pisała już wcześniej dla dzieci, ponieważ ma w sobie to coś, co opanowała do tego stopnia, że​​historia jest fantastycznie skonstruowana z małymi ekscytującymi momentami, a jednocześnie pięknie opowiada o przyjaźni między dwoma głównymi bohaterami.

Lunde pisze z lekkością i łatwością. Stworzyła książkę, która oczaruje zarówno młodych, jak i starszych. Pożarłam lekturę w kilka godzin i musiałam wrócić ponownie, aby cieszyć się pięknymi ilustracjami Aisato.

Absolutnie piękna, wzruszająca, smutna, historia, jak i obłędne ilustracje, które doskonale się uzupełniają. Z niecierpliwością czekam na dzień, w którym moje dzieci podrosną i będziemy móc wspólnie czytać tę magiczną historię.

Ocena: 6/6
©Reading My Love
Są książki, o których trudno opowiedzieć. Trudno skonstruować zdania opisujące emocje, których ogrom kotłuje się w sercu czytelnika, próbującego ulepić z nich spójną konstrukcję wypowiedzi.
Czasem, może lepiej nie używać zbyt wielu słów i pozwolić kolejnym osobom, by historia sama poruszyła najczulsze struny w ich duszy? Powiedzieć tylko „po prostu ją przeczytaj”?
Ta historia jest wyjątkowa – mówi o problemach, z którymi stykamy się na co dzień, trudnych emocjach, z którymi zmaga się wiele osób, lecz podobnie jak rodzice Juliana, zamykają je głęboko w sercu, nie rozmawiają o nich tworząc wokół siebie ‚bańkę ochronną’, mającą być złudną barierą przed bólem cierpienia. Nie zdradzę Wam zbyt wiele szczegółów z fabuły tej historii. Odkrywajcie ją sami. Warto. Mnie, mamę dwójki małych dzieci, opowieść Julka wzruszyła bardzo.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czas radości, miłości i spokoju. Dla 10-letniego Juliana, odkąd pamięta, to najwspanialszy, pachnący cynamonem i pierniczkami, okres w roku. Dodatkowo, w Wigilię obchodzi urodziny! W tym roku jednak, wszystko wygląda inaczej…
Pogrążeni w smutku po stracie najstarszej córki rodzice chłopca, zdają się nie pamiętać o świętach, urodzinach, o tym, czym jest uśmiech, radość, wieczór rodzinny przepełniony rozmową.
Chowają też wszystkie pamiątki związane ze zmarłą córką, czego nie potrafią zrozumieć młodsze dzieci. Chłopiec czuje się opuszczony. Pole do rozładowania swych emocji znajduje na basenie, gdzie spotyka tajemniczą, pełną energii i radości dziewczynkę – Hedvig.
To właśnie ona pomaga mu w tych trudnych chwilach, stając się dla Juliana ogromnym wsparciem i najlepszym przyjacielem. Już pierwszego dnia zaprasza go do domu, gdzie ogrzany zostaje ciepłem nadchodzących świąt. Dom ten jednak, ma w sobie coś zagadkowego i niepokojącego. Podobnie, jak starszy pan, który pewnego dnia zakrada się do domu Hedvig.
Ta jednak milczy, nie chcąc wyjaśnić chłopcu tej sytuacji, niewiele również opowiada o sobie. Dziewczynka skrywa tajemnicę, której nie może wyjawić.

Co ukrywa Hedvig i dlaczego Julian nigdy nie natyka się na jej rodzinę?
Dlaczego dom dziewczynki wzbudza w chłopcu niepokój?
W końcu, Kim jest surowy, starszy mężczyzna, próbujący wejść do domu Hedvig?

Śnieżna siostra to niezwykle ciepła historia niosąca z sobą ogromny ładunek emocjonalny. Chwyta czytelnika za gardło od pierwszych stron. Choć książka ta sklasyfikowana została jako pozycja dla młodszych, jak najbardziej sięgnąć po nią może każdy, bez jakichkolwiek ograniczeń wiekowych.
To przepiękna opowieść o miłości, smutku po utracie ukochanego dziecka, sposobach radzenia sobie z bólem, który zdaje się władać całym życiem rodziców. To również historia o tlącej się w sercu 10-letniego chłopca nadziei na powrót do życia, które znał wcześniej, mimo odczuwanego cierpienia i tęsknoty za siostrą.
Obserwujemy więc żałobę z punktu widzenia nie tylko rodziców, ale i 10-latka.Jakże odmienny sposób radzenia sobie z traumą pragnie wdrożyć w życie Julian!
Autorka, pokazuje nam również, jak bardzo człowiek potrzebuje przyjaciela, jak wiele radości i nadziei bratnia dusza może wnieść do naszego życia…

Na całość historii opowiedzianej przez Maję Lunde składają się 24 rozdziały – jest więc ona swoistym kalendarzem adwentowym, który przepięknie wprowadzi czytelnika w klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia…

Koło tej książki nie da się przejść obojętnie. Przekonajcie się sami!

Ocena: 6/6
©Miłość do czytania …
Śnieżna siostra to pierwsza rzecz, owiana świątecznym klimatem, jaką zachwyciłam się w tym roku.
Choć z reguły jestem przeciwna przeżywaniu klimatu Bożego Narodzenia już w październiku czy w listopadzie, tak nie mogę tego powiedzieć w tym przypadku. Śnieżna siostra nie jest książką, która ma pomóc zbudować atmosferę Świąt. To niesamowita opowieść o oswajaniu bólu i godzeniu się ze stratą.

Opowieść dla każdego

Julian zawsze z radością wyczekiwał Świąt Bożego Narodzenia. Przeżywał swoją radość podwójnie, ponieważ obchodził w tym czasie urodziny. W Święta każdy był szczęśliwy i można było pić kakao do śniadania. Dostawało się prezenty, a cały dom był skąpany w przepięknych dekoracjach… Wprost wymarzony czas – tym bardziej dla dziecka. Kto z nas nie lubi Bożego Narodzenia?
Ale w tym roku ma być inaczej… Odkąd zmarła Juni, starsza siostra Juliana, w domu nie ma ani krzty radości i nikt już się nie uśmiecha. Smutek owionął wszystkich tak, jak zagarnął duszą Juni. Augusta, niegdyś wybuchowa pięciolatka, teraz tłumi w sobie emocje. Rodzice są kopiami siebie, żyją niczym roboty, nie okazują żadnych uczuć, a pytania kierowane do dzieci, zadają automatycznie, nie czekając na odpowiedź. Nawet Julian nie ma już o czym rozmawiać ze swoim najlepszym przyjacielem… Wszyscy się od siebie oddalają. Wygląda na to, że w tym roku Świąt nie będzie.

Śnieżna siostra

Pewnego razu, spędzając czas na basenie, Julian dostrzega przyciśnięty do szyby czerwony nos i czuprynę rudych włosów. Choć przy pierwszym kontakcie dziewczynka wydaje się chłopcu bezpośrednia i nawet odrobinę bezczelna, szybko się z nią zaprzyjaźnia. Hedvig staje się dla Juliana Śnieżną siostrą, ukojeniem w chwilach cierpienia i pocieszeniem w ogromnym smutku. To ona ma być tą, która pokaże mu, jak czerpać radość z życia na nowo. Tak się jednak składa, że nawet ona – zawsze radosna, uśmiechnięta i optymistyczna Hedvig – skrywa swoje tajemnice. Nosi w sobie bagaż doświadczeń, którymi nie może podzielić się z Julianem… a w każdym razie nie tak szybko. Przepiękna, udekorowana świątecznie willa dziewczynki wcale nie jest tym, na co wygląda… Przyjaźniąc się z Hedvig Julian będzie musiał przejść przez jeszcze jedną ciężką próbę i – przede wszystkim – rozliczyć się z przeszłością. Uda mu się żyć bez Juni? Czy o śmierci starszej siostry można zapomnieć? Jak pocieszyć rodziców? I co najważniejsze: czy jeszcze kiedykolwiek zaistnieją dla tej czwórki Święta?

Śnieżna siostra – Dojrzała opowieść dla dzieci

Śnieżna siostra to przepiękna, bardzo mądra opowieść skierowana do dzieci, lecz nie tylko. Podczas czytania wzruszą się również dorośli. Maja Lunde porusza temat ogromnie ciężki i niewygodny. Każe myśleć o śmierci i stracie – wyobrazić sobie ból dziecka, którego wszechświat nagle się rozpada. Jak ukoić ból i cierpienie? Czy łatwiej żyć, zapominając o straconej o sobie, czy wręcz przeciwnie – przypominając sobie dobre chwile? Czy nad depresją, która zabiera rodzicom nastoletnie dziecko – można zapanować? Jak zwyciężyć w walce z chorobą? Jak nie obarczać się winom?

Śnieżna siostra oczarowała mnie od pierwszych stron. Nie tylko treścią, lecz również formą graficzną. Choć do końca roku zostało nam jeszcze mnóstwo dni, jestem pewna, że to jedna z najwspanialszych książek, po jakie sięgnęłam. To jedna z tych książek, którą chciałabym podarować każdej bliskiej mi osobie, by wraz z nią móc przeżywać uczucia towarzyszące lekturze.
W Śnieżnej siostrze absolutnie wszystko jest doskonałe!

Ocena: 6+/6
©Jej Wysokość Literatura
Opowiem Wam o Hedvig. O tym, jak została moją najlepszą przyjaciółką i o tym, jak ją straciłem. I o mojej siostrze Juni, której już wtedy nie było, a mimo to wciąż jest ze mną.

Październik to czas, kiedy na rynku wydawniczym zaczynają pojawiać się świąteczne publikacje. Mogę się Wam przyznać, że mam na ich punkcje totalną obsesję. Nikogo nie powinno więc dziwić, że z ogromną radością sięgnęłam po Śnieżną siostrę. Ta przepięknie wydana książeczka, dedykowana jest głównie młodszym czytelnikom, ale jak już wiecie, mi absolutnie nie przeszkadza to by cieszyć się z jej lektury.

O czym jest książka?

Julian w Wigilię Bożego Narodzenia obchodzi dziesiąte urodziny. Od zawsze była to dla jego rodziny podwójna okazja do świętowania. Niestety, teraz wszystko wskazuje na to, że będzie inaczej. Rodzinie przy świątecznym stole, nie będzie bowiem towarzyszyć Juni, siostra Juliana, która zmarła w tym roku. Julian boi się, że pogrążeni w żałobie rodzice, nie będą pamiętać ani o nadchodzących świętach, ani o jego urodzinach. By zapomnieć o troskach chłopiec niemal codziennie przychodzi na basen, by popływać. To właśnie w tym miejscu Julian po raz pierwszy spotyka Hedvig. Dzięki piegowatej, rudowłosej i roześmianej dziewczynce, chłopiec na nowo ma szansę poczuć magię nadchodzących świąt.

Moje zdanie

Śnieżna siostra to ciepła, klimatyczna i wzruszająca wigilijna opowieść, przedstawiona w dwudziestu czterech rozdziałach, po jednym na każdy dzień adwentu. Książeczka opowiada o smutku, ogromnej stracie oraz zmianie, którą przechodzi rodzina w żałobie, ale także o potrzebie przyjaźni, miłości i magii Świąt. W końcu okres Bożego Narodzenia jest czasem cudów i spełnianiem marzeń.

Komu polecam?

Śnieżna siostra to książka dedykowana dzieciom. Jest przepięknie wydana, zawiera wspaniałe i klimatyczne ilustracje wykonane przez Lisę Aisato. To idealna propozycja na świąteczny czy też Mikołajkowy prezent. To również wspaniała opowieść, do czytania razem w czasie przedświątecznej gonitwy. Szczególnie, że historia, którą odkryjemy na jej kartach zapadnie w pamięć nie tylko dzieciom, ale również starszym czytelnikom.

Bardzo gorąco zachęcam Was do sięgnięcia po tę magiczną książeczkę. Ja jestem nią urzeczona.

Ocena: 6/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć