ebook Głębia
3.65 / 5.00 (liczba ocen: 347)

Głębia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 25.19
wciąż za drogo?
32.54 złpremium: 20.99 zł Lub 20.99 zł
25.19 zł 20% rabatu
26.94 zł Lub 24.25 zł
32.18 zł Lub 28.96 zł
26.59 zł
26.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Kolejny po „Pustkowiu” i „Bezdrożach” kryminał z parą słynnych detektywów. Sam Berger jest podejrzany o zabójstwo, którego nie popełnił. Jego partnerka Molly Blom leży w szpitalu pogrążona w śpiączce. Sam przenosi się na archipelag. Czeka tam na rozkazy od szefa policji bezpieczeństwa. Sztokholmowi grozi zamach terrorystyczny. Czy Berger jest rozwiązaniem problemu, czy jednym z jego elementów?

„Korytarz spowijała ciemność. Mimo to Berger spostrzegł skrzydlatego owada powoli chodzącego po suficie. Długo śledził go wzrokiem. Dopiero kiedy przestał patrzeć, zorientował się, że to pszczoła.
Choć jedyne źródło światła w korytarzu ledwo zasługiwało na to miano, było bardzo wyraźne. Małe, okrągłe, tkwiło na wysokości wzroku, na zamkniętych drzwiach pomiędzy nim a drugim mężczyzną. Obaj byli przyciśnięci do zimnej betonowej ściany po obu stronach drzwi, obaj trzymali broń gotową do strzału. W nierzeczywistym świetle starszy mężczyzna utkwił w Bergerze spojrzenie szarych jak lód oczu i wyraźnie skinął głową. Nie wypuszczając broni, Berger wyjął coś, co wyglądało jak lupa. Bezszelestnie przyłożył to do wizjera w drzwiach i zajrzał do środka” – fragment powieści

Głębia od Arne Dahl możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Głębia to trzecia książka z parą detektywów Samem Bergeren i Molly Blom. Dwie wcześniejsze przypadły mi do gustu. Tak samo było i tym razem. Arne Dahl napisał kryminał, który skupia naszą uwagę już na samym wstępie. I tak pozostaje do końca tej historii. Sam podejrzewany jest o zabójstwo, którego nie popełnił. Do morderstwa doszło z jego starej, służbowej broni. Na domiar złego nie może liczyć na wsparcie swojej partnerki, gdyż Molly Blom jest w śpiączce. Z jednej strony zmuszony jest ukrywać się, z drugiej zaś poproszony został o pomoc w odnalezieniu Aiszy Pachachi. Kobieta została uprowadzona przez Carstena, byłego agenta tajnych służb. Porwanie to ma być kartą przetargową, dzięki której Carsten chce dotrzeć do ojca Aiszy, który zamierza udaremnić przeprowadzenie zamachu terrorystycznego. Szwecja staje w obliczu największego zagrożenia w historii kraju. Czy dojdzie do rozlewu krwi i paniki wśród mieszkańców? Czy jednak w porę uda się służbom zapewnić bezpieczeństwo? Jedno jest pewne, czeka nas ostra jazda bez trzymanki. A jeśli za sterami stoi Arne Dahl, to możemy być pewni, iż jazda nie obejdzie się bez iskier.

Iskier, które rozbłysną w naszych emocjach, doprowadzając je do wrzenia. Ta książka to gotowy materiał na kinowy hit. Arne Dahl ponownie potwierdził, iż skandynawscy twórcy kryminałów, thrillerów mają szczególny dar do zaskarbiania sobie sympatii wielu miłośników gatunku. Możliwe, że niepowtarzalność ta jest zasługą skandynawskiego powietrza, które daje temu gatunkowi powiew innowacyjności, charakterystycznego klimatu, którego próżno szukać u twórców z innych krajów. I nie zamierzam odejmować pisarzom innej narodowości, lecz należy przyznać, że kryminały pochodzące z Półwyspu Skandynawskiego mają tę moc. A Arne Dahl ma jej ogromne pokłady. Głębia jest tego doskonałym dowodem. Wszystko jest tu przemyślane, fabuła zgrana, nie ma tu bezproduktywnego lania wody. To, co najważniejsze, po przeczytaniu tej książki poczujemy dreszcze niczym zlani zimną wodą. Tempo akcji doprowadzi Was do granic ekstremalnych przeżyć, a towarzyszące Wam napięcie, trwać będzie przy każdym szeleście kartki. Z niecierpliwością czekam na kolejną część z Bergerem i Blom.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć