ebook Iluzjonista
3.69 / 5.00 (liczba ocen: 837)

Iluzjonista
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - najniższa oferta: 14.90
Audiobook - najniższa oferta: 25.90
prv#Mozna sie spoznic
29.90 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
19.50 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
29.90 zł Lub 25.42 zł
-42% 14.90 zł
21.63 zł
22.43 zł
22.43 zł
22.43 zł
22.90 zł
23.55 zł
26.91 zł
27.00 zł
27.51 zł
29.90 zł
Inne proponowane

Iluzjonista jest kontynuacją serii o Gerardzie Edlingu – byłym prokuratorze, którego losy mogliśmy poznać i śledzić w rewelacyjnym Behawioryście.  

Fabuła:

Rok 1988

Prokurator Gerard Edling doprowadził do zatrzymania i skazania brutalnego sprawcy, którego za sprawą dokonywanych przez niego tajemniczych morderstw, śledczy nazwali go Iluzjonistą. Sprawca ten przez długi okres zwodził wymiar sprawiedliwości, nie pozostawiając na miejscach zdarzeń żadnych śladów, prócz znaków zapytania, które wypalane były na ciałach ofiar.

Rok 2019

Na jednym z miejskich, opolskich kąpielisk, odnalezione zostają zwłoki, na którym pozostawiono ślad przypominający do złudzenia, jakim posługiwał się przed ponad trzema dekadami laty Iluzjonista. Modus operandi jest dokładnie takie same jak to, którym kierował się skazany wtedy sprawca. Sprawa jeszcze bardziej komplikuje się, gdy okazuje się, że kata sprawy sprzed trzydziestu lat w tajemniczy sposób zaginęły. Świadkowie lub osoby, które zajmowały się w tamtym czasie sprawą nie chcą wcale na temat rozmawiać albo znikają w nieznanych okolicznościach. Wydaje się, że jedyną osobą, która może powstrzymać nową falę zabójstw jest wyrzucony z prokuratorskich szeregów Gerard Edling, który także ma wiele do ukrycia za sprawą sprzed lat. Rozpoczyna się niebezpieczna gra.

Remigiusz Mróz w swojej najlepszej formie, zawsze zaskakuje i pozostawia czytelnika z szeroko otwartymi oczami.

Iluzjonista od Remigiusz Mróz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2020. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Po jednym złym rozdziale nie zamyka się książki,tylko przewraca stronę.
Iluzjonista jest jednocześnie prequelem i sequelem wcześniejszej powieści autora. Remigiusz Mróz jest niewątpliwie jednym z najbardziej płodnych pisarzy współczesnych. Niektórzy porównują go nawet do Kraszewskiego. Inni zaś wyrażają się o jego książkach z mniejszym entuzjazmem. Nie da się bowiem ukryć, że szybkość wydawania kolejnych powieści często nie idzie w parze z rzetelnością autora.

Gerard Edling jest byłym prokuratorem, który w czasach PRL brał udział w śledztwie, któremu nadano wówczas kryptonim “iluzjonista”. Seryjnym zabójca zabijał kolejnych graczy z brydżowego kółka, a śledczy walcząc z czasem musieli też walczyć z niespodziewanym nadzorem Służby Bezpieczeństwa. Dlaczego tajna polityczna służba interweniowała w sprawie kryminalnej? I czy wówczas złapano mordercę?

Po wielu latach Gerard Edling nie jest już prokuratorem, jednak znów musi się zmierzyć z przestępcą. Pojawia się znów seryjny morderca, który jest naśladowcą “iluzjonisty” z czasów PRL. Pojawiają się w jego modus operandi elementy, które na to wyraźnie wskazują. Edling zostaje poproszony o pomoc. Jednak sytuacja się zmienia, po pewnym czasie śledczy zaczynają traktować go jako podejrzanego. To celowa i perfidna gra zabójcy. Wokół bohatera narasta atmosfera podejrzeń i czuje jak niewidzialna pętla zaciska się na jego szyi. Ma niewiele czasu

Nie trzeba znać poprzedniej powieści Mroza, aby znaleźć przyjemność w lekturze Iluzjonisty. W przeciwieństwie do wielu innych powieści tego autora, znajdziemy tu fabularną konsekwencję i dobrze skonstruowaną akcję. Warto przeczytać.

Ocena: 5/6
©Autorski przewodnik kulturalny
Remigiusz Mróz – mistrz literackiej iluzji!

Remigiusz Mróz literacką sztukę iluzji opanował do perfekcji. Genialna fabuła, doskonała konstrukcja zmrożą Wasze płytki krwi do szpiku kości. Iluzjonista czyli druga część z Gerardem Edlingiem głęboko zapadnie Wam w pamięć. Karuzela zwrotów akcji spowoduje kołowrotek w Waszej głowie, a tempo zgotuje nie lada zatrzęsienie w umysłach. Remigiusz Mróz nie zwalnia tempa, a co najważniejsze wrzuca kolejny bieg w swej pisarskiej karierze. Gdy po przeczytaniu Behawiorysty myśleliście, że Edling może spać spokojnie, to byliście w błędzie. Główny bohater nie raz będzie musiał upominać się w duchu, by nie stracić kontroli, by trzymać nerwy na wodzy. Jedno jest pewne Edling nie zmruży oczu, bowiem demony przeszłości powracają ze zdwojoną siłą. Pytanie czy wraca morderca, czy mamy do czynienia z jego naśladowcą?

Tutaj nic nie jest pewne, a jeśli jest, to tylko na chwilę. A wszystko rozpoczyna się od momentu, gdy zwłoki znalezione w wodzie wyłowią tajemnice sprzed lat. Zbrodnia przypomina tę sprzed trzydziestu. Sposób działania mordercy przypomina mieszkańcom makabryczne wydarzenia, które wstrząsnęły całym miastem. Czy będzie tak i tym razem?! Weźcie głęboki oddech i zanurzcie się w otchłań tej historii. Wartka akcja, widowiskowe zbrodnie i pojawiające się znaki zapytania, zatopią Was do ostatniej kropki. Tutaj trup ściele się gęsto. Niech Iluzjonista zawładnie Waszym sercem i umysłem.

Zanim zasiądziecie do lektury, pamiętajcie „śmierć to nowy początek”. Ponownie wracamy do Opola, by wraz z Gerardem Edlingiem rozwikłać kryminalną zagadkę, by schwytać mordercę, który na ciele ofiar pozostawiał wypalony znak zapytania. Czy nasz bohater, to jedyne panaceum na rozwiązanie tej zagadki. Sięgnijcie po Iluzjonistę i przekonajcie się sami. Trzeba przyznać, iż taka fabuła wypala w naszych emocjach potężne doznania i pozostawia wiele znaków zapytania, na które odpowiedź znajdziemy w ostatnich zdaniach tej książki. Autor wiedzie nas przez pięćset stron misternie zaplanowanej historii, którą skomponować mógł mistrz literackiej iluzji sam maestro kryminału – Remigiusz Mróz. Uważajcie, morderca zastawił na Was sidła! Zmierzcie się z mistrzem ILUZJI. Trzy, dwa, jeden START! A na deser, do rozwiązania zagadka nie cierpiąca zwłoki.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć