ebook Czara Cieni
4.04 / 5.00 (liczba ocen: 4352) Ilość stron (szacowana): 440

Czara Cieni
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 17.48
VIRTUALO#VIRTUALO targi
34.99 złpremium: 20.99 zł Lub 20.99 zł
26.94 zł Lub 24.25 zł
29.74 zł
34.99 zł
34.99 zł Lub 29.74 zł
-44% 17.48 zł
24.49 zł
27.04 zł
29.74 zł
29.74 zł
31.49 zł
31.49 zł
34.99 zł z kodem: 24.99 zł
34.99 zł
Inne proponowane

Zdumiewająca historia dziewczynki o niedźwiedzim sercu. Frances Hardinge – autorka wielokrotnie nagradzanych książek dla dzieci i młodzieży – tym razem proponuje swoim fanom misternie skonstruowaną opowieść o władzy, przyjaźni, sile i niezwykle wytrwałej nastolatce w świecie, który stanął na głowie.

Dwunastoletnia Zgódka umie bronić się przed duchami, jednak wskutek pewnego zdarzenia, traci czujność i w jej ciele schronienie znajduje inna dusza. Duch jest silny, dziki i brutalny, ale może być jej jedyną ochroną, gdy dziewczynka zostaje wysłana pod opiekę bogatej rodziny swojego ojca. Kraj jest zagrożony wojną domową, a oni potrzebuję ludzi takich jak Zgódka do strzeżenia swoich przerażających sekretów.
Dziewczynka planuje ucieczkę i musi zdecydować, co jest gorsze: opętanie czy śmierć.

Czara Cieni od Frances Hardinge możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Londyn. Rok pański 1641 ustępuje rokowi 1642, a napięcie między angielskim królem a parlamentem niepokojąco się zaostrza. Wojna domowa wisi w powietrzu. Spisek, podejrzliwość, wrogość i nieufność spowija londyńczyków. Gdzieś miedzy tłumem rozsierdzonej gawiedzi i żołnierzami szykującymi się na ostateczne starcie dwunastoletnia Zgódka usiłuje stworzyć idealny plan ucieczki. Po śmierci matki Zgódka zostaje bowiem oddana pod opiekę rodziny ojca – bogatej rodziny Fellmotte. Jej członkowie nie są zwykłymi lordami. W czeluściach dziwnych koligacji rodzinnych czai się chmara tajemnic i niebezpieczeństw. Zgódka podejmuje walkę o wolność – musi chronić nie tylko swoje ciało, ale przede wszystkim swoją duszę. Oraz duszę kogoś, kto (teoretycznie) jest nieokiełznaną bestią a okaże się jedynym sprzymierzeńcem...

Jeśli wszyscy sądzą, że jesteś ujarzmiony i wytresowany, to przy odrobinie szczęścia może nadejść chwila, w której będziesz mógł uderzyć.

Niesamowita historia o odwadze, determinacji, przyjaźni i uporze. Mroczna baśń, spowita mgłą politycznych zawirowań i walki o władzę oraz solidnie podsypana magią. Główną bohaterką jest niezwykle waleczna i odważna Zgódka, dziewczynka o wielkim sercu i cierpliwości. Historia zaczyna się dość dramatycznie – Zgódka zostaje poddana próbie hartu ducha. Jej matka Małgorzata zamyka dziewczynkę w kaplicy cmentarnej na całą noc. Dziewczynka nie zdaje sobie sprawy, że brutalne działania matki przygotują ją na najcięższą walkę, jaką przyjdzie jej stoczyć. Bój o własną duszę.

Autorka stworzyła baśń nietuzinkową, mroczą i oryginalną. Fenomenalny pomysł na fabułę, umiejętne stopniowanie napięcia oraz wiarygodna kreacja postaci sprawia, że Czarę cieni czyta się z wielką uwagą i pasją. Jedynym zastrzeżeniem, w mojej opinii, jest zbyt duża domieszka wojennych zawirowań i akcji toczącej się na polu lub w okolicy pola walki. Przepięknym pozostaje morał i przekaz jaki niesie ze sobą ta baśń – warto ponieść ryzyko aby ratować przyjaciela; nie każdy, kto wydaje się dziki i nieokiełznany jest naszym wrogiem; na świecie pełno jest ludzi, dla których jesteśmy jedynie skorupą... ale najważniejsze jest to, abyśmy nigdy nie przestali wierzyć w naszą wyjątkowość i siłę.

Bardzo trudno wyrazić opinię o tej niesamowitej powieści nie zdradzając o czym tak naprawdę jest... A warto przeczytać samemu, zachwycić się i zanurzyć w tej odurzającej, pobudzającej wyobraźnię historii.

Ocena: 5+/6
©Tylko skończę rozdział
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć