ebook Czerwony lód
2.92 / 5.00 (liczba ocen: 1)

Czerwony lód
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 26.10
Audiobook - najniższa cena: 21.34
26.10 zł Lub 23.49 zł
26.08 zł
26.52 zł
27.12 zł
28.82 zł
30.17 zł
33.90 zł
Inne proponowane

Sierż. szt. Szadurski po policyjnej akcji w rezerwacie Beka otrzymuje wezwanie na miejsce zdarzenia do zakładu produkującego mrożonki w Szelewie. Podłoga na hali produkcyjnej zalana jest ludzką krwią. Brak ciała oraz nagrań z monitoringu od samego początku komplikuje śledztwo.

Po odnalezieniu ciała brygadzistki zostają utworzone trzy grupy śledcze. Szadurski pod ścisłym nadzorem naczelnika i prokuratora prowadzi sprawę, w której napotyka liczne komplikacje: nie tylko dyrekcja manipuluje dowodami i zeznaniami pracowników obecnych feralnej nocy na terenie zakładu, ale także jeden z istotnych świadków umiera.

Morderstwo brygadzistki wywiera na Szadego większy wpływ niż przypuszczał, co powoli prowadzi go na dno. Z czasem, przez niewiarygodne zeznania oraz podkładane dowody, jest zmuszony korzystać z niekonwencjonalnych metod.

Co takiego ukrywa zarząd firmy, że jest gotowy poświęcić ludzkie życia, aby prawda nigdy nie wyszła na jaw? Czy Szademu uda się znaleźć zabójcę? I co najważniejsze: ile będzie musiał poświęcić dla rozwiązania tej sprawy?

„Czerwony lód” to nie tylko powieść kryminalna z dobrym tłem i intrygującymi postaciami, ale również konkretna dawka emocji oraz akcji, w której nie brakuje pościgów czy scen walk.

Czerwony lód od Małgorzata Radtke możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jest to moje pierwsze spotkanie z pisarką i już muszę przyznać, że całkiem udane. Nie wiedziałam, czego się spodziewać, ale jakoś zaufałam autorce i było to dość ryzykowne, ale wyszłam na tym bardzo dobrze. Małgorzata Radtke posługuje się lekkim i przyjemnym piórem, które dosłownie się połyka. Nie wiem kiedy, tak szybko zleciała mi lektura i z miłą chęcią poznałabym już dalsze przygody naszego głównego bohatera. Myślę, że jeśli lubicie lekkiego kryminały, thrillery z ciekawą fabułą, ta lektura może się okazać właśnie dla Was. Może krew nie wylewa się ze stron, ale się pojawia, jest zagadka, ciekawie poprowadzona akcja - więc czemu nie dać szansy? W tym przypadku zdecydowanie warto.

Szady/Szadurski to bohater, który niemal od razu przypadł mi do gustu. Raz czy dwa mi mocno podpadł, ale jakoś tak żywiłam do niego pozytywne emocje. Nie sądziłam, że aż tak się za nim stęsknię i będę czekać na kolejną zagadkę, którą będzie usiłował rozwiązać. Poznajemy go dość dobrze, ponieważ jest on narratorem. Obserwujemy jego zachowanie, ale i myślenie, które często jest zastanawiające. Dlaczego to czy tamto odbiera tak, a nie inaczej?
Jest tu wielu bohaterów, jednakże to on mocno się do mnie przyczepił, więc o reszcie wspominać nie będę. Myślę, że kreacja postaci, które są z krwi i kości, wyciągnięte z naszego życia - przypadną Wam do gustu.

Sam pomysł na fabułę wydaje mi się niezmiernie ciekawy i poplątany jednocześnie. Nie mogłam rozkminić, kto tu faktycznie zabił, a kto udaje. Fakt faktem, że manipulacja i ciągłe mącenie daje swoje, ale mimo wszystko nadal się głowiłam i zastanawiałam nad zabójcą. I dlaczego zabił tak, a nie inaczej? W tej powieści do krwi przesiąknęłam historią i miejscem akcji. Reagowałam dość żywo na to, co się działo. Potrafiłam do tego stopnia zintegrować się z bohaterami, że aż poczułam ich emocje. I to jest coś, co jest ważne dla Was, czytelników. Że jesteście w stanie poczuć to, co bohaterowie oraz zrozumieć pewne sytuacje i że cokolwiek Was książka rusza, zostaje w głowie na dłużej, a nie ucieka po kilkunastu godzinach, czy kończy się do rozpoczęcia następnej lektury.

Myślę, że pióro autorki nie będzie mi obce, ponieważ wyczekuję cierpliwie kolejnych książek z Szadym w roli głównej. Jest to bohater, którego będę zawsze z ciekawością obserwować. Jako, że lubię czytać kryminały, a także pisarka sobie z tą lekturą świetnie poradziła, więc gorzej być nie może. Teraz tylko uzbroić muszę się w cierpliwość. :)

Reasumując uważam, że jest to lektura, na którą możecie się śmiało skusić. W sam raz na urlop czy wypoczynek w sobotni lub niedzielny wieczór czy też popołudnie. Bohaterowie są świetnie nakreśleni, styl, jakim posługuje się autorka jest lekki i nie sprawia nam trudności w czytaniu. Jest odpowiednia akcja ze swoim tempem i co najważniejsze - fabuła, która wciąga. Pomysł jest naprawdę rewelacyjny i interesujący, oczywiście doprowadzony do samego końca. Wszystkie wątki są doprowadzone do rozwiązania i uważam, że powieść jest dopięta na ostatni guzik. Jest to naprawdę bardzo dobra lektura, którą serdecznie polecam. A Autorce, życzę samych wspaniałości i niekończącej się weny.

Ocena: 5/6
©Tylko magia słowa
Seria z Szadym rozpali nas do czerwoności

Małgorzata Radtke wprowadziła do polskiej literatury kryminalnej nowego bohatera. Sierżant sztabowy Marcin Szadurski vel. Szady zaskarbi sobie sympatię czytelnika, który w kryminale szuka emocjonującego napięcia, rozpalającego do czerwoności. Nakładem Wydawnictwa WasPos ukazał się mocny kryminał, który warto przeczytać. Czerwony lód rozpoczyna serię z Szadym w roli głównej. I muszę przyznać, że po przeczytaniu tej książki, mam pewność, że kolejne części to tylko kwestia czasu. Ciekawy pomysł, wciągająca fabuła oraz wyrazisty bohater, to recepta na sukces tej książki oraz popularność całego cyklu. Akcja powieści rozpoczyna się od wezwania Szadego do zakładu produkującego mrożonki w Szelewie. Tutaj bowiem na podłodze hali produkcyjnej zauważono znaczne ślady ludzkiej krwi. Nie byłoby w tym nic szczególnie dziwnego, gdyby nie fakt, że nie odnaleziono ciała ofiary, a monitoring z miejsca zdarzenia zniknął bez śladu. Jedyny śladem jest krew. W toku postępowania odnaleziono ciało brygadzistki, a utworzone trzy specjalne grupy dążyły do rozwikłania zagadki morderstwa. Kierownictwo firmy nie jest zbytnio pomocne w dochodzeniu, a na domiar złego manipuluje dowodami i zeznaniami świadków zdarzenia. Co takiego wydarzyło się w hali produkcyjnej? Komu zależało na zabójstwie brygadzistki? Dlaczego kierownictwo firmy miesza szyki grupie dochodzeniowej?

Małgorzata Radtke uknuła ciekawą intrygę, której rozwikłaniu towarzyszą wielkie emocje. Z każdym nowym dowodem zamiast zbliżać się do prawdy, zastanawiamy się nadal kto jest mordercą. Czy dowody są wiarygodne, a może jednak są wynikiem umiejętnego manipulowania faktami? Muszę przyznać, że Autorka sprawiła, iż chętnie sięgnę po kolejne powieści sygnowanych Jej nazwiskiem, a Szadurski śmiało wkroczył do grona moich ulubionych policyjnych bohaterów. Chętnie będę towarzyszył mu w kolejnych kryminalnych zagadkach, które przygotuje dla nas Małgorzata Radkte. A w oczekiwaniu na kontynuację losów Szadego, zachęcam Was do sięgnięcia po Czerwony lód. Powieść ta rozpali Was do czerwoności. Czyt-NIK był rozgrzany! Za egzemplarz recenzencki dziękuję Autorce powieści. Specjalna dedykacja jest kolejnym smaczkiem książki, której lekturę wspominać będę w samych superlatywach. Pani Małgorzato Szady okazał się dobrym towarzyszem. Mocne wrażenia gwarantowane. Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć