ebook Ostatnia noc Olivii
3.88 / 5.00 (liczba ocen: 11804)

Ostatnia noc Olivii
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 25.71
Audiobook - najniższa cena: 16.84
30.75 złpremium: 18.45 zł Lub 18.45 zł
25.71 zł Lub 23.14 zł
30.75 zł
30.75 zł Lub 27.68 zł
25.69 zł
25.81 zł
26.14 zł
28.00 zł
29.21 zł
30.75 zł
30.75 zł
Inne proponowane

Wczesnym rankiem Abi Knight budzi telefon, którego żadna matka nigdy nie chciałaby odebrać. To, co usłyszy po drugiej stronie słuchawki, na zawsze zmieni jej życie.
Jej ukochana córka Olivia spadła z mostu. Doszło do śmierci mózgu.

Wkrótce okazuje się też, że dziewczyna jest w ciąży. Aby ratować dziecko, lekarze muszą zostawić ją podłączoną do aparatury podtrzymującej życie.

Policja uznaje, że to był wypadek. Abi jednak w to nie wierzy, ponieważ zauważa siniaki na nadgarstkach córki. Postanawia więc dowiedzieć się prawdy. Zrozpaczona i pełna bólu odkrywa szczegóły życia córki.

Czy to był wypadek? A może stało się coś o wiele gorszego?

Ta powieść zmusi was do zadania sobie pytań: Jak dobrze znasz swoje dziecko? Jak dobrze twoje dziecko zna ciebie? Thriller psychologiczny pełen mrocznych zakrętów i zwrotów akcji, których nie da się przewidzieć. To największy koszmar każdego rodzica. 

„Ostatnia noc Olivii Christiny McDonald to niesamowity thriller. Wzbudził we mnie wiele emocji, które nie opuszczały mnie aż do ostatniego zdania. W tej niezwykle klimatycznej powieści McDonald umiejętnie opisuje skomplikowane relacje matki i córki. Ta książka rozerwała moje serce na miliony kawałków, by potem powoli poskładać je na nowo”.
Heather Gudenkauf, bestsellerowa autorka Ciężaru milczenia oraz Not a Sound

„McDonald wyjawia przerażającą prawdę, stopniowo demaskując sekrety, a wszystko to kończy się złamanym sercem. Pełen napięcia debiut, zadający emocjonalny cios”.  - Kimberly Belle, bestsellerowa autorka Three Days Missing oraz The Marriage Lie

"Nie mogłam przestać czytać. Ta książka wzbudziła we mnie tyle emocji, a na koniec mnie zniszczyła. Łamiąca serce i porywająca”.  - Jenny Blackhurst, bestsellerowa autorka Tak cię straciłam

„Pięknie napisany i poruszający debiut, podczas czytania którego nie opuszczały mnie wątpliwości aż do ostatniej chwili”. - Claire Douglas, bestsellerowa autorka Sióstr, Ktokolwiek widział oraz Last Seen Alive

„Ostatnia noc Olivii Christiny McDonald przenosi największy koszmar matki na zupełnie inny poziom. Ten intensywny, pełen zwrotów akcji i łamiący serce thriller bardzo szczegółowo pokazuje konsekwencje rodzinnych sekretów. Czytelnicy będą pochłonięci tą historią do ostatniej strony… A gdy wszystko wyjdzie na jaw, może poczują odrobinę nadziei. Koniecznie przeczytajcie tę książkę!”.  - David Bell, bestsellerowy autor Somebody's Daughter

„Christina McDonald stworzyła przepełnioną emocjami zagadkę, której rozwiązanie sprawi, że czytelnicy będą jednocześnie poruszeni i pełni spokoju”.  - Mary Kubica, bestsellerowa autorka z listy „New York Timesa”

„Skomplikowana, pełna emocji opowieść… Fani thrillerów psychologicznych będą zachwyceni”. - „Publishers Weekly”

„McDonald z każdym rozdziałem zwiększa napięcie, wplatając w treść wiele ciekawych zwrotów akcji. Historia Abi i Olivii prowadzi do druzgocących wniosków. Napięcie uzupełniają relacje o zaskakującej głębi oraz czułości, wprowadzające w to wszystko równowagę. Świetny debiut autorki. Czytelnicy lubiący historie matek i córek powinni sięgnąć po tę książkę”.  - „Booklist”

Ostatnia noc Olivii od Christina McDonald możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Mówi się, że czas płynie szybko, ale tak naprawdę mija w mgnieniu oka.
Październik obfituje w iście dobre premiery. Jedną z nich zdecydowanie jest książka Christiny McDonald, zatytułowana Ostatnia noc Olivii. Miałam przyjemność czytać ją na początku września. Spodobała mi się na tyle, że postanowiłam objąć ją swoim patronatem. Thriller ten opowiada o losach Abi Knight i jej córki Olivii.

Abi jest trzydziestosześcioletnią kobietą, szczęśliwą matką nastoletniej Olivii. W związku z tym, że od urodzenia wychowuje córkę samotnie, przelewa na nią całą swoją matczyną miłość. Kiedy pewnego ranka odbiera niepokojący telefon, jej idealny świat w jednej chwili pęka jak mydlana bańka. Okazuję się, że Olivia spadła z mostu, a w skutek obniesionych obrażeń doszło do śmierci pnia mózgu. Dziewczyna podłączona jest do aparatury, która sztucznie utrzymuje ją przy życiu. Pomimo smutnych wieści na Abi czeka jeszcze jedna ważna informacja - jej nastoletnia córka spodziewa się dziecka. Lekarze postanawiają ratować nowe istnienie. Olivia nie zostanie odłączona od aparatury dopóki ciąża nie rozwinie się do tego stopnia, by móc przeprowadzić cesarskie cięcie. Sprawą wypadku zajmuje się natomiast policja. Niestety z wstępnych ustaleń wynika, że doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. Matczyny instynkt podpowiada Abi, że nie może tego tak zostawić. Kobieta postanawia dotrzeć do prawdy we własnym zakresie. Zwłaszcza po tym, jak zauważa na rękach córki zasinienia i brak bransoletki, z którą dziewczyna nigdy się nie rozstawała...

Stopniowo poznajemy sekrety, jakie miały przed sobą główne bohaterki. Cofamy się do czasu sprzed wypadku i zagłębiamy się zatem w historię Olivii, opowiedzianą z jej perspektywy. Dzięki temu możemy poznać jej stosunek do matki - z którą nota bene była bardzo związana - a także zrozumieć dlaczego zatajała przed nią niektóre fakty. Rozdziały, w których swój głos zabiera Abi, to natomiast czas teraźniejszy. Kobieta targana emocjami i głębokim bólem, stara się dotrzeć do prawdy. Poznajemy motywy, dla których ukrywała przed córką niektóre zdarzenia ze swojej przeszłości. Dzięki dwutorowości akcji wszystkie wątki z czasem łączą się ze sobą, a my możemy zrozumieć, a także usprawiedliwić zachowania głównych bohaterek.

Christina McDonald porusza tu dwie ważne kwestie - kłamstwo i jego następstwa oraz śmierć ukochanego dziecka. Zatajenie prawdy czasem jest złem koniecznym. Jej wyjawienie, może być bardziej bolesne od samego kłamstwa. Śmierć natomiast to zawsze trudny temat - zwłaszcza jeśli dotyczy ukochanego dziecka.

Pomimo, że Ostatnia noc Olivii uznawana jest za thriller, to śmiało mogę powiedzieć, że nie zamyka się ona tylko w tym gatunku. Są tu bowiem elementy powieści obyczajowej, dramatu - momenty, które wzruszają, wprawiają w zadumę. Wielbiciele różnych gatunków znajdą tu coś dla siebie. Zdecydowanie twierdzę, że jest to książka warta uwagi. Mnie osobiście wciągnęła od pierwszych stron i pomimo że akcja tu nie rozwija się z zawrotną prędkością, to fabuła sprawiła, że nie chciałam jej odkładać.

Ocena: 5/6
©Kasia i Książki
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć