ebook Gdybyś tu był
4.02 / 5.00 (liczba ocen: 6054)

Gdybyś tu był
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 23.92
29.90 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
-19% 23.92 zł Lub 21.53 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
22.43 zł
23.92 zł
24.82 zł
25.41 zł
25.42 zł
27.00 zł
29.90 zł
29.90 zł
Inne proponowane

Piękna i wzruszająca powieść, która zmieni twoje spojrzenie na miłość! Charlotte to urocza kelnerka, która pracuje w podrzędnej restauracji w Los Angeles. Jej życiu brakuje jednak wyrazistości, a ona sama tęskni za czymś, co wreszcie nada mu sens. Kiedy los stawia na jej drodze charyzmatycznego malarza Adama, jest pewna, że spotkała miłość swojego życia…

Romantyczny scenariusz przybiera jednak zupełnie odwrotny kierunek po wspólnie spędzonej nocy. Adam szybko okazuje się draniem o zimnym sercu, któremu najwidoczniej zależało tylko na jednym. Jednak mimo złamanego serca, Charlotte czuje, że za jego nieoczekiwaną zmianą zachowania kryje się coś więcej. Wie, że o każde uczucie warto walczyć i postanawia odkryć jego prawdę. Nawet jeśli miałaby być najbardziej bolesna.

„Tak już jest, gdy człowiek ma dobre życie, prawda? Gdy ma kogoś, kogo kocha? Wtedy czas szybko mija. Ani się człowiek obejrzy, a tu koniec”.

Gdybyś tu był od Renée Carlino możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Trudno mi będzie napisać cokolwiek o tej książce, bez zdradzania bardzo ważnych elementów jej fabuły. Ale z drugiej strony myślę, że osoby, które po nią sięgną powinny wiedzieć czego mają się spodziewać.

A nie chodzi tutaj o drobnostkę.

Adam i Charlotte spotykają się przypadkiem na ulicy. Przeżywają romantyczną przygodę, pełną uniesień, romantycznych gestów, słów jak z bajki. Nad ranem jednak wszystko się zmienia. Szczęście i radość rozwiewa się wraz z nastaniem kolejnego dnia. Charlotte postanawia żyć dalej i gdy wreszcie powoli układa sobie relacje z nowym chłopakiem, dowiaduje się, co tak na prawdę przytrafiło się Adamowi.

Okazuje się, że mężczyzna jest chory na raka mózgu. Jego dni są policzone, a ten czas gdy spotkali się pierwszy raz był szczególnie trudny, ze względu na jego problemy z pamięcią krótkotrwałą.

Początkowo ta historia to lekka komedia. Zabawne perypetie współlokatorki Charlotte, złośliwości jakimi obrzuca się bohaterka ze swoim bratem. Trochę zabawne nawet są jej wspomnienia związane z dotychczasowymi związkami. Ale nagle wszystko staje się nieważne. Pojawia się choroba i groza nadchodzącej śmierci. I choć Adam do swojej sytuacji podchodzi w wyjątkowy sposób, biorąc od życia wszystko, co jeszcze jest w stanie wyszarpać. To jednak smutek i łzy czają się tuż za rogiem, tylko patrząc kiedy nas dopadną.

W gruncie rzeczy ta powieść niesie jednak bardzo pozytywne przesłanie. Mówi nam, że życie nie kończy się na śmierci ukochanej osoby. Zrywa z etosem typowego romansu, gdzie zakochani żyją długo i szczęśliwie. Pokazuje, że nawet jeśli wymarzone zakończenie nie dojdzie do skutku, to jednak i tak można być szczęśliwym.

Gdybyś tu był nie jest więc typowym romansem. Aspiruje do książki z przesłaniem, choć utrzymana jest w konwencji romansu - sympatyczni bohaterowie, wątki humorystyczne, lekkie pióro). Wszyscy, którzy lubią od czasu do czasu się posmucić myślę, że będą bardzo zadowoleni z lektury.

Ocena 4/6
©Szczypta Kasi
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć