ebook Zakulisowe umowy, które zmieniły świat
4.1 / 5.00 (liczba ocen: 296)

Zakulisowe umowy, które zmieniły świat
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 26.44
33.90 złpremium: 20.34 zł Lub 20.34 zł
26.44 zł Lub 23.80 zł
33.90 zł
33.90 zł Lub 30.51 zł
26.42 zł
26.91 zł
28.82 zł
28.82 zł
28.82 zł
30.51 zł
31.00 zł
33.90 zł
33.90 zł

Czy rzeczywiście większość sfer naszego współczesnego życia – od spożywanej żywności, przez kupowane produkty, po przyjmowane przez nas leki – kształtują tajne negocjacje i umowy biznesowe, o których nie mamy pojęcia? Jacques Peretti, znany dziennikarz śledczy, odsłania szokującą prawdę. „Książkę polecamy czytelnikom, którzy są zainteresowani tym, jak naprawdę rozwija się świat biznesu” – „Library Journal”

Sądzimy, że światową gospodarką kierują siły, które rozumiemy – określone prawa ekonomii oraz wybierani przez nas politycy. Tymczasem Jacques Peretti prowokacyjnie twierdzi, że większość otaczającego nas świata – od spożywanej żywności, przez kupowane produkty, po przyjmowane przez nas leki – kształtują tajne negocjacje i umowy biznesowe, o których nie mamy pojęcia.
Autor wprowadza nas w środowisko potężnych graczy biznesowych i analizuje krok po kroku dziesięć przełomowych umów, które spowodowały transformację współczesnej gospodarki. Ujawnia m.in., jak korporacyjni liderzy stworzyli całą branżę dietetyczną, jak PayPal opanował rynek płatności online oraz jak szefowie firm farmaceutycznych uknuli skuteczny plan sprzedaży leków ludziom zdrowym.
Peretti, nagradzany dziennikarz śledczy, na podstawie swojej rozległej wiedzy i wnikliwych badań wskazuje także intrygujące i fascynujące powiązania: np. jak poczynania Wall Street na rynku produktów spożywczych doprowadziły do wybuchu Arabskiej Wiosny lub co łączyło epidemię AIDS w San Francisco w latach 80. XX w. z załamaniem rynku kredytów hipotecznych subprime i kryzysem finansowym w 2008 roku.
„Zakulisowe umowy” to pasjonująca i pouczająca lektura!

Zakulisowe umowy, które zmieniły świat od Jacques Peretti możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Dałabym gwiazdkę więcej, gdyby od czasu do czasu autor rzucił garść szczegółów technicznych - jak dla mnie, stopień ogólności opisu jest nieco zbyt duży.

Warto zerknąć