ebook Rok Szczura
3 / 5.00 (liczba ocen: 145)

Rok Szczura
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), pdf

E-book - polecana oferta: 16.00
Audiobook - najniższa cena: 32.19
wciąż za drogo?
-50% 16.00 zł Lub 14.40 zł
29.76 złpremium: 19.20 zł Lub 19.20 zł
32.00 zł
32.00 zł Lub 28.80 zł
32.00 zł
14.40 zł
23.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Laureatka Nagrody Wielkiego Kalibru powraca z kolejną trzymającą w szachu powieścią. Podczas ostatnich wakacji, które spędziła razem paczka przyjaciół ze studiów, zamordowano dziewczynę. Po 20 latach w równie tajemniczych okolicznościach ginie żona jednego z nich. Dowody prowadzą do kręgu antyszczepionkowców. Czy tam ukrywa się morderca? Czy zbrodnia to część bardziej wyrafinowanego planu?

– W świecie post-prawdy nie wiadomo, komu wierzyć.
– W świecie nadciągającego kryzysu nie wiadomo, z której strony nadejdzie ostateczne zagrożenie.
– W świecie złudzeń, karmimy się nadzieją, że wszystko może być takie, jak kiedyś.
Ale przecież nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki…
Czy przyjaciele, którzy spotykają się po dwudziestu latach niewidzenia, są dla siebie jeszcze przyjaciółmi? Czy dawni kochankowie nadal się kochają? Czy stare morderstwo ma coś wspólnego z tym, które popełniono niedawno? Dwadzieścia lat to kawał czasu. Pewne rzeczy się zmieniły, inne pozostały takie same. Jak odróżnić te pierwsze od tych drugich?

Rok Szczura od Marta Guzowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Zastrzyk emocji gwarantowany!

Chiński horoskop mówi, że osoby urodzone w Roku Szczura są bystre i inteligentne. To samo można powiedzieć o najnowszej książce Marty Guzowskiej. Rok Szczura to inteligentny kryminał, który błyskotliwą fabułą przenika przez nasze czytelnicze zmysły. Książka, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Skarpa Warszawska to bez wątpienia zastrzyk ogromnej dawki mocnych wrażeń. Tutaj wręcz każda strona kipi wydarzeniami, które naprężają nasze emocje do granic. Rok Szczura to kolejna książka, która ukazała się w ramach literackiej grupy literackiej TeamPOCISK.

Thriller psychologiczny Marty Guzowskiej trzyma nas w kleszczach napięcia i nie waży się puścić do ostatniej strony. Pomysłowość Autorki w tworzeniu tej historii wzbiła się na wyżyny, zapewniając, że szczyt listy bestsellerów dla tej książki to pewniak. A Wy bądźcie pewni, że chwytając do rąk ten thriller, serwujecie swoim zmysłom ostrą jazdę bez trzymanki. Pani Marta umiejętnie prowadzi nas, po meandrach kryminalnej historii, która rysuje się w naszej wyobraźni krętymi ścieżkami, wywołując w nas emocjonujące dreszcze.

Rok Szczura to historia zgranej paczki przyjaciół. Podczas ostatniego wspólnego wyjazdu dochodzi do morderstwa dziewczyny. Po dwudziestu latach przyjaciele spotykają się na pogrzebie w trakcie którego w tajemniczych okolicznościach ginie żona jednego z nich. Czy ten sam morderca ponownie dał o sobie znać? A może zbrodnia ta jest, zemstą za wydarzenia sprzed lat? Czy przyjaźń przetrwała próbę czasu? Zwłaszcza że nie była pielęgnowana. Tym bardziej że przez tyle lat, każdy się zmienił. Czy zatem można twierdzić, że są jeszcze przyjaciółmi? Czy tworzą nadal zgraną paczkę? Przecież dwadzieścia lat, to szmat czasu! Kiedyś połączyła ich wspólna miłość do archeologii. Dziś upływający czas wykopał między nimi dół, który bezpowrotnie zakopał wartości, które kiedyś cementowały tę przyjaźń. Marta Guzowska zawiązała intrygującą pętlę fabuły, która z każdą stroną jeszcze bardziej napina nasze emocje. I bądźcie pewni, trzyma nas przez trzysta siedemdziesiąt cztery strony. Po odłożeniu tej książki na półkę Najlepszych Interesujących Książek, mogę śmiało dodać, że zafascynowanie Czyt-NIKa sięgnęło zenitu. Fenomenalna fabuła, wstrząsająca historia i genialny styl Autorki sprawił, że ten kryminał pozostanie w mej pamięci. Dla Czyt-NIKa to ogromny zaszczyt móc patronować twórczości Pani Marty Guzowskiej. Pani Marto – DZIĘKUJĘ!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Moje pierwsze spotkanie z prozą Marty Guzowskiej uznaję za udane. Pisarka stworzyła klimatyczny, intrygujący thriller i jednocześnie poruszyła jeden z ważniejszych, według mnie, problemów współczesnego świata. Mam nadzieję, że po lekturze Roku Szczura niektórym wreszcie otworzą się oczy.

Po dwudziestu latach grupa przyjaciół ze studiów archeologicznych spotyka się na pogrzebie żony jednego z nich. Choć oficjalnie uznano, że Irena zginęła w wypadku, jej śmierć, zwłaszcza niektórym, wydaje się mocno podejrzana. Rozpoczynają zatem prywatne śledztwo. Czy z tragicznymi wydarzeniami ma coś wspólnego ruch antyszczepionkowców, z którym walczyła zmarła? A może ma z nimi związek pewien nieszczęśliwy wypadek, który zdarzył się przed laty na wykopaliskach? Prawda, którą odkryją przyjaciele, będzie nie tylko zaskakująca, lecz przede wszystkim arcyniebezpieczna.

Lubię, gdy thriller poza dobrą, pełną napięcia rozrywką przynosi mi coś więcej – skłania do przemyśleń, zwraca uwagę na ważne problemy społeczne, „straszy” nie tylko tajemnicami, lecz także wymową. To wszystko znalazłam w Roku Szczura, najnowszej powieści Marty Guzowskiej, pisarki znanej i lubianej, zwłaszcza przez miłośników kryminałów archeologicznych. Nie pytajcie mnie, dlaczego wcześniej nie sięgnęłam po żadną z jej powieści – nie mam na to sensownego wytłumaczenia. Obiecuję jednak, że od tej pory z ciekawością będę się przyglądać jej kolejnym literackim dzieciom, bo światopogląd, jaki autorka prezentuje w Roku Szczura, jest bardzo bliski mojemu spojrzeniu na niektóre współczesne problemy.

Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałby świat, gdyby nie rozwój medycyny? Na ile chorób w tej chwili padalibyśmy jak muchy? Być może mnie, Ciebie, Twojej sąsiadki wcale by tu teraz nie było. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest, żeby wierzyć nauce, wartościowym badaniom, a nie słuchać pseudoekspertów, którzy obok rzetelnej wiedzy nawet nie stali. Rok Szczura to nie tylko wciągający, klimatyczny thriller z ciekawie i nad wyraz oryginalnie poprowadzoną pierwszoosobową narracją, która z każdą kolejną stroną coraz bardziej intryguje. To także swoista przestroga. Guzowska bardzo dosadnie, wiarygodnie i rzetelnie pokazuje, do czego mogą doprowadzić ludzka bezmyślność i ignorancja, jak wiele ryzykujemy, stając w opozycji do nauki i wreszcie – jak niebezpieczną bronią może być wiedza w rękach nieodpowiednich ludzi. To także powieść o miłości, przyjaźni, samotności i ogromnej tęsknocie − niemal szaleńczej, niepodlegającej upływowi czasu, zagłuszającej zdrowy rozsądek i w konsekwencji prowadzącej do zagłady. Co gorsza − nie tylko jednostki.

Zdecydowanie mam ochotę na więcej!

Ocena: 4+/6
©SieCzyta
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć