Martwa woda
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.10 / 5.00
liczba ocen: 8778
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
31.90 złpremium: 19.14 zł
25.52 zł
27.11 zł
30.29 zł
31.89 zł
Pozostałe księgarnie
-34% 20.74 zł
24.24 zł
25.10 zł
25.12 zł
25.52 zł
25.52 zł
27.10 zł
27.11 zł
28.71 zł
31.89 zł
Opis:

Piąty tom kultowego, obsypanego nagrodami „Kwartetu Szetlandzkiego”. Stare porachunki, krwawa zemsta czy nieszczęśliwy wypadek – tego próbuje dociec młoda detektyw Willow, wspierana przez inspektora Jimmy Pereza, który wciąż próbuje pozbierać się po dramatycznych wydarzeniach sprzed paru miesięcy… „Kolejna absolutnie wciągająca powieść Ann Cleeves” – Crimesquad

Dziennikarz Jerry Markham zostaje znaleziony martwy w łodzi pochodzącej z Szetlandów. Jego sprawą zajmuje się młoda detektyw Willow. Pomaga jej Jimmy Perez, który wciąż próbuje się pozbierać po dramatycznych wydarzeniach sprzed sześciu miesięcy.
Markham mieszkał w okolicy, ale przeniósł się do Londynu, gdzie zrobił karierę. Opuścił Szetlandy akurat wtedy, gdy na wyspach wybuchł skandal związany z nim i z pewną młodą dziewczyną, Evie Watt. Nie miał tutaj zbyt wielu przyjaciół, dlaczego więc wrócił?

„Będziecie zgadywać tożsamość mordercy do ostatnich stron” – Publishers Weekly

„Autorka tchnęła nowe życie w tę doskonałą serię” – Kirkus Reviews

„Z kart powieści bije mrok” – People

Martwa woda od Ann Cleeves możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Recenzje blogerów
Jestem z natury stworzeniem ciepło- i słońcolubnym. Ale uwielbiam wietrzny i mglisty klimat Wysp Szetlandzkich opisywany przez Ann Cleeves. Oczami wyobraźni widzę soczystą zieleń traw, czarne skały klifowego wybrzeża, biało-złote piaski plaż, wszystko to zawsze zanurzone w niezwykłej grze świateł i cieni słońca przebijającego przez chmury, walczącego z rozstępującymi się i gęstniejącymi mgłami, przegrywającego z mżawką, wiatrem, szarością. I morze błękitne, niebieskie, granatowe, szare, stalowe, czarne. Wzburzone z białymi grzywami lub gładkie i lekko tylko chlupoczące przy brzegu.

I w tym niesamowitym klimacie, w niewielkich społecznościach, drzemią ludzkie namiętności. Uwalniane znienacka, budzą najgorsze instynkty. Czasem mordercze.

Dziennikarz pochodzący z szetlandzkiej wioski, który wyemigrował w wielki świat, do Londynu, zostaje zamordowany drugiego dnia pobytu w rodzinnych okolicach. Ciało znajduje lokalna prokurator. Dziennikarz wyjeżdżając przed laty porzucił dziewczynę w ciąży. Obecnie podobno miał pisać artykuł, o niewygodnej dla jednych, a pożądanej przez innych mieszkańców, inwestycji.

Kto i dlaczego zabił Jerry’ego Markhama? Czy jego śmierć ma związek ze starymi grzeszkami czy świeżymi niepokojami lokalnej społeczności.

Jak zwykle w tym cyklu, mała wioska i jej mieszkańcy skrywają tajemnice. Sprzed lat i zupełnie nowe.

A śledztwo ma prowadzić oddelegowana z Inverness nowa pani inspektor, wspierana przez niepewnego swojej wiedzy i umiejętności Sandy’ego Wilsona.

Jimmy Perez, ciągle jeszcze pogrążony w rozpaczy po dramatycznych wydarzeniach sprzed pół roku, niby wrócił do pracy, ale nie jest w stanie poprowadzić sprawy. Ale powoli i niezauważalnie angażowany do pomocy, wydobywa spod warstwy bólu i złych emocji, głęboko zakodowane umiejętności i instynkty śledcze. Poczucie sprawiedliwości nie pozwala mu zostać obojętnym wobec tej sprawy.

Dziś cały dzień upłynął mi na Szetlandach. Rozkoszowałam się klimatem, zagadką, tajemnicą, niesłychanie odczuwałam ból Jimmy’ego ale i jego powolny „powrót” do świata. Polubiłam inspektor Willow Reeves. Ciekawe czy pojawi się jeszcze?

I do ostatnich stron nie zgadłam tożsamości mordercy, ani pokrętnych motywów, które nim kierowały.

Uwielbiam tę serię! Jej spokojny, zamknięty tok akcji. Żadnych gwałtownych pościgów, strzelanin, oszałamiających scen. Emocje buzujące w skrytych ludziach. Zamknięte środowiska. Głęboko skrywane tajemnice. Świetne kryminalne zagadki. Śledztwa oparte na myśleniu i dedukcji. I te niezwykłe krajobrazy. Byłam w Szkocji, widoki oszałamiały ale nie były to Szetlandy. Czytając kolejne książki z tej serii bardzo chcę tam pojechać!

Już czekam na kolejny tom!

Ocena: 5+/6
©CzytAśka
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć