ebook Twierdza Tytonu
3.43 / 5.00 (liczba ocen: 7)

Twierdza Tytonu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
E-book - najniższa cena: 26.90
wciąż za drogo?
35.33 złpremium: 22.79 zł Lub 22.79 zł
30.40 zł Lub 27.36 zł
37.99 zł
38.00 zł Lub 34.20 zł
26.90 zł
30.38 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Cała Europa znajduje się pod władzą totalitarnego cesarstwa rządzonego przez Brytanika. Ekscentryczna nastolatka Livia Reeves nie zamierza podporządkować się zasadom panującym w Spin School, uczelni, do której państwo wysłało ją na studia. Doprowadzi to do wielu zabawnych scen, ale też do ważnych konfrontacji. Poszczególne zdarzenia prowadzą wychowywaną przez starszą kuzynkę dziewczynę do odkrywania kolejnych sekretów dotyczących jej pochodzenia. Tymczasem po upadku Twierdzy Kimerydu Tyrs Mollina, jego rodzeństwo i afrykańscy poplecznicy zawiązują istotne sojusze międzynarodowe i szykują się, by zadać cesarstwu decydujący cios. Z różnych perspektyw, oczyma poszczególnych bohaterów, obserwujemy kolejne zaskakujące wydarzenia.

 Tak jak „Twierdzą Kimerydu” weszła Pioruńska z przytupem w świat polskiej literatury fantasy, tak „Twierdzą Tytonu” ugruntowuje swoją pozycję. Autorka, której udało się stworzyć jedyne w swoim rodzaju jaszczurcze uniwersum, nie traci ani rezonu, ani tempa, konsekwentnie rozwijając swoją przemyślaną i spójną wizję nadchodzącego schyłku cywilizacji. Podobno najtrudniejsza jest nie debiutancka książka, ale ta, która następuje po niej. Magdalena Pioruńska wychodzi z tej ogniowej próby obronną ręką. - Karina Bonowicz, pisarka, dziennikarka

Jeszcze nigdy walka o władzę nie miała tak nieszablonowego charakteru. Bo jeśli w grę wchodzi krew prehistorycznych gadów płynąca w ludzkich żyłach, to może zdarzyć się wszystko. Kontynuacja „Twierdzy Kimerydu” nadal zaskakuje bogactwem wykreowanego świata i barwnymi bohaterami, chociaż... szokuje mniej. Sprawdźcie sami. Polecam. - Dominika Matuła, www.domi-czyta.pl

W „Twierdzy Tytonu” Magdalena Pioruńska przypomina nam za co pokochaliśmy ją i za co znienawidziliśmy po lekturze „Twierdzy Kimerydu”. Drugi tom tej epickiej serii serwuje nam rollercoaster emocji: zaciekawienie, ekscytację, radość i... dużo łez. Fabuła Tytonu jest jeszcze bardziej oszałamiająca, ale i bardziej okrutna niż Kimerydu. Ta książka to coś, czego w polskiej fantastyce jeszcze nie było. Uwielbiam, uwielbiam i jeszcze raz uwielbiam! - @pop.books, instagramerka

„Twierdza Kimerydu” zaskoczyła mnie realizmem, a także tym, jak kreatywnie i zmyślnie została skonstruowana. Jednak to „Twierdzy Tytonu” dowodzi, jak barwny i niesamowity jest świat Magdaleny Pioruńskiej! Serdecznie polecam! - Zuzanna Burkowska,kulturalnaszafa.wordpress.com

Twierdza Tytonu od Magdalena Pioruńska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Od wydarzeń opisanych w Twierdzy Kimerydu mija dziesięć lat. W wyniku działań wojennych Twierdza Kimerydu przestała istnieć, a w innym miejscu Afryki została wzniesiona tytułowa Twierdza Tytonu. Władzę sprawuje tam Tyrs Mollina i ma ochotę kontynuować terytorialne podboje, dzięki którym podporządkuje sobie Europę. A że u jego boku kroczy wraz z drapieżnymi raptorami jego piętnastoletni brat Taniel, siejąc śmierć i spustoszenie, to jeszcze nigdy walka o władzę nie była tak fascynująca! Prehistoryczne gady odgrywają w tym tomie bardzo ważną rolę, podobnie jak nowe, barwne postacie - Livia i Patrick. Możemy również śledzić losy drugiego z młodszych braci Tyrsa - Terry.

[...]

Brawo dla autorki za kunszt pisarski, dopracowany w każdym calu, ale przede wszystkim za bardziej subtelny przekaz, jeśli chodzi o związki damsko-męskie i... męsko-męskie. Niektóre z opisywanych relacji między bohaterami wywołują wręcz fizyczny ból, ponieważ dzięki pierwszoosobowej narracji możemy niemalże zajrzeć im w dusze.

Jestem naprawdę dumna, że mogę patronować tej serii i serdecznie zachęcam Was do zapoznania się z nią, tym bardziej, że Twierdzę Tytonu, podobnie jak Twierdzę Kimerydu i nowelkę 3 dni miłości, uzupełniają, a jednocześnie ozdabiają grafiki Anny Niemczak. I nie myślę tu jedynie o okładce, ale i o wnętrzu tomu, w którym znajdziemy trzy ilustracje oddające ważne sceny w książce.

Nie pozostaje mi nic innego, jak czekać na kolejny tom z "twierdzowego" uniwersum, bo jestem przekonana, że raptorza familia musi powrócić.

Cała recenzja na blogu: Twierdza Trytonu

Ocena: 6/6
©Domi Czyta
Pomysł na wykorzystanie dinozaurów i ich cech w fantasy bardzo mi się spodobał. Magdalena Pioruńska w Twierdzy Kimerydu wybrała odpowiednie elementy i włożyła je w fabułę oferując czytelnikowi naprawdę bardzo dobrą fantastykę. Ale bohaterowie Kimerydu nie zatrzymują się i autorka przygotowała kontynuację ich losów w Twierdzy Tytonu. Czy nadal zachwyca?

Anna wędruje przez pustynię w Afryce. Ucieka. Luźne wspomnienia przelatują jej przez głowę. Powoli traci nadzieję. Nad jej głową pojawia się pterodaktyl. Nie wróży to niczego dobrego, dlatego kobieta zbiera ostatnie siły i postanawia walczyć o życie do samego końca. I tak wpada do wody pełnej elasmozaurów…

[...]

Magdalena Pioruńska rozpycha się rękami i nogami wśród polskich autorów fantastyki. Twierdza Kimerydu, a następnie Twierdza Tytonu tylko potwierdzają jej talent do pisania powieści fantasy w sposób oryginalny i intrygujący. Sceny erotyczne oraz używane wulgaryzmy, a także bezwzględność bohaterów sprawiają, że swoje powieści kieruje raczej do dorosłego czytelnika lub starszej młodzieży. Postaci zaskakują konsekwentnie utrzymaną różnorodnością.

Cała recenzja na blogu: Twierdza Tytonu

Ocena: 5/6
©Rudym Spojrzeniem
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć