ebook Polowanie
3.84 / 5.00 (liczba ocen: 187) Ilość stron (szacowana): 448

Polowanie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 15.95
31.90 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
19.20 zł
23.93 zł Lub 21.54 zł
31.89 zł Lub 28.70 zł
15.95 zł
25.26 zł
25.52 zł
25.75 zł
26.43 zł
26.48 zł
27.11 zł
29.00 zł
31.89 zł
31.90 zł
Inne proponowane

Z policyjnej broni padają strzały. Ginie mężczyzna podejrzany o porwanie. Sprawę prowadzi Driver – outsider z konieczności, rozwodnik z wyboru, glina z krwi i kości. Czwórka obecnych przy zdarzeniu stróżów prawa trafia pod lupę Biura Spraw Wewnętrznych Policji. Ich zeznania są wyjątkowo spójne, ale tylko do czasu, gdy jedno z nich ginie pod kołami pociągu…

Gdy pojawiają się anonimy i wzajemne oskarżenia, funkcjonariusze tracą poczucie bezpieczeństwa i zaufanie do swoich partnerów. Ich ofiarą pada Driver, który decyduje się wyznać prawdę dziennikarce. W kawiarni, gdzie są umówieni, czeka na niego płatny zabójca…
Mogłoby się wydawać, że w brutalnym świecie poradzą sobie tylko mężczyźni, tymczasem zastępcą naczelnika BSWP zostaje Zośka. Mundurowi myślą, że władza uderzyła jej do głowy, nie wiedzą jednak, że Zośka także może pociągnąć za spust.

Polowanie od Joanna Opiat-Bojarska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Złap mnie, jeśli potrafisz

Trzecia część Kryształowych pod tytułem Polowanie to kolejny dowód na to, że Joanna Opiat-Bojarska doskonale wprowadza nas w świat policyjnych rozgrywek, w których lojalność nie istnieje. Zwłaszcza w szeregach policji w policji, czyli w Biurze Spraw Wewnętrznych. Funkcjonariusze tego oddziału nie cieszą się sławą wśród policjantów, gdyż ich zadaniem jest wyłapywać czarne owce, dla których policyjna rota ślubowania nie ma znaczenia. Autorka ponownie zaserwowała nam ostrą jazdę bez trzymanki, w której akcja przybiera na sile, a brutalny obraz polskiej policji nie jest poddany cenzurze, lecz odwzorowany w skali 1 do 1. Pani Joanna nie boi się pokazywać korupcji oraz brudnych interesów, które często plamią policyjny mundur. Ponownie wraz z Driverem uczestniczymy w wyłapywaniu czarnych charakterów w gronie funkcjonariuszy. Tym razem zajmujemy się sprawą morderstwa mężczyzny podejrzanego o porwanie Barbary Kruk. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż do zabójstwa dochodzi z policyjnej broni.

Dodatkowo sprawa komplikuje się, gdyż w zdarzeniu uczestniczyła czwórka policjantów. Każdy z nich podczas prowadzonych działań przez Drivera w bardzo spójny sposób opisuje przebieg wydarzeń. Czyżby mieli opracowany scenariusz, wiedząc kto pociągnął za spust? Jednak, gdy pod kołami pociągu ginie policjantka z czwórki podejrzanych, każdy z nich zrzuca na nią całą winę. Dodatkowo w strukturach Biura Spraw Wewnętrznych Policji trwa ciągła walka na anonimy. Ich ofiarą pada Driver. Komu zależy na tym, by oczernić jego dobre imię. Ale czy na pewno jest on bez skazy? Paweł Dobrogowski podejmuje zatem decyzję, by spotkać się z dziennikarką Kingą Pomorską, przyjaciółką Pauliny Stoparek jego byłej „fuck friend”. Postanawia wyznać prawdę, jednak nie spodziewa się, że w umówionym miejscu spotkania czeka na niego płatny morderca. Co zatem wydarzy się w poznańskiej kawiarni Ptasie Radio? Driver nie tylko ściga, lecz również jest ściganym. Komu zależy na uciszeniu funkcjonariusza? A trzeba przyznać, że pies na psy ma długą listę wrogów, którym zależy by posłać go na tamten świat. Cała seria kryształowych to iście rasowy kryminał, który bez ogródek ukazuje prawdziwy i brutalny świat policji, w którym walka o władzę jest na porządku dziennym. A jeśli dodamy, do tego soczysty język, jaki występuje w policyjnym słowniku możemy mieć pewność, iż Kryształowi to prawdziwa perełka. I tylko łza kręci się w oku na myśl, że to już ostatnia część tej serii. Jej zakończenie wbija w fotel i rozwala nasze emocje na drobne kawałki, gdyż Kryształowi to kawał solidnego kryminału, którego polski czytelnik dawno nie miał możliwości przeczytać. Jednak jestem przekonany, ze Joanna Opiat-Bojarska powróci kolejną serią, która tak samo jak ta zatrzęsie polskim kryminałem.

Ocena: 6/6

©Czyt-NIK
Jednym z moich koszmarów, największych lęków jest utrata najbliższego mi człowieka w niewyjaśnionych okolicznościach. Przeraża mnie myśl, że mój mąż, córka, czy jakikolwiek członek mojej najbliższej rodziny i kręgu przyjaciół, przepada nagle bez wieści... W policyjnych statystykach takich przypadków jest wiele. Fundacja "Itaka" również ma pełne ręce roboty w sprawach osób zaginionych. Skala pojedynczych ludzkich dramatów jest olbrzymia, a poczucie bezsilności może przygniatać do ziemi, bo niekiedy sprawy zaginięć ciągną się latami.

[...]

JOB stworzyła serię niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju, przeznaczoną wyłącznie dla dorosłego czytelnika. Nie brak w niej wartkiej akcji, dosadnego języka i realistycznych scen, zarówno tych terenowych, jak i rozgrywających się za zamkniętymi drzwiami. Nie ma tutaj miejsca na kompromisy, czy taryfę ulgową. Żaden z wykreowanych przez autorkę bohaterów nie zna swojego dnia ani godziny.

Odważycie się razem z Driverem wyjechać na poznańskie ulice?
Ezoteryczny Poznań, miastem rządzi mafia... nucę sobie za każdym razem, kiedy myślę o Driverze i spółce.

Cała recenzja na blogu: Polowanie

Ocena: 6/6
©Domi Czyta
Kryształowi to seria, którą uwielbiam całym swoim serduszkiem. Nie mogłam się doczekać trzeciego, ostatniego tomu, by dowiedzieć się, co się stało z Driverem i powiem Wam, że żałuję, że przeczytałam "Polowanie". Żałuję, bo autorka zapowiedziała, że Kryształowi to trylogia i kontynuacji tej historii nie będzie... A moje zbolałe serce do tej pory nie może dojść do siebie po zakończeniu...

Tym razem Driver bierze "na tapet" sprawę czwórki policjantów, którzy uczestniczyli w pościgu za podejrzanym za zabicie Barbary Kruk. Ich zeznania są nad wyraz spójne, aż do momentu, gdy... (nie powiem co, bo to już według mnie za duży spoiler). Driver zmaga się nie tylko ze sprawą tych policjantów, ale także nasyłanych na niego anonimów w BSWP - ktoś ewidentnie chce mu zaszkodzić. Do tego dochodzi wątek Hubiego, dobrze nam znanego z poprzednich części oraz Zośki, która zajęła najwyższy szczebel hierarchii w poznańskim BSWP. Wszystkie zawirowania i zwroty akcji w fabule się w pewien sposób łączą, a tempo wydarzeń nie pozwala nawet zbyt dobrze się nad tym wszystkim zastanowić (co oceniam na plus, bo na końcu jest zaskoczenie.)

To, za co cenię tę serię, to autentyczność, bezkompromisowość, wyrazistość bohaterów, logiczność, świetny styl i język... Mogłabym tak wymieniać i wymieniać. Autorka świetnie ukazuje wszelkie nastroje i zależności panujące w Policji (aż strach się nad tym tak porządnie zastanowić...). Spokojnie mogę podtrzymać wszystko to, co napisałam przy okazji poprzednich części. O ile przy pierwszym tomie zrobiłam mały research, tak przy drugim i trzecim już go sobie darowałam - autorka ma moje pełne zaufanie i jestem spokojna, że to, co opisuje w swojej najnowszej książce, jest poparte rzetelną dawką wiedzy bezpośrednio u źródeł. Akcja pędzi brawurowo na łeb na szyję i nie pozwala wręcz na odłożenie książki. Bohaterowie - policjanci z krwi i kości, autorka świetnie oddaje ich charakter, często podwójną naturę, reakcje na pewne bodźce. Nie znajdziecie tutaj ugładzonej rzeczywistości - rzucają mięsem na lewo i prawo, często ich odzywki mogą wydawać się wręcz ordynarne, ale taka natura tej pracy. Autorka nie owija w bawełnę i daje czytelnikom kolejny raz pełnokrwisty thriller sensacyjny. Narracja została poprowadzona kilkutorowo, dzięki czemu dostajemy wgląd w całość życia bohaterów - nie tylko w tę, którą sami chcą nam pokazywać. Jak można się domyślić, często inne twarze bohaterów są dość dyskusyjne, jednak kto z nas nie ma słabości, nie dąży do znalezienia się jak najwyżej hierarchii czy to zarabiania grubych pieniędzy? Policjanci mają lepsze warunki, by powiedzmy - przeskoczyć pewne bariery. Część z nich to wykorzystuje, inaczej nie powstałaby jednostka odpowiedzialna za wyłapywanie takich funkcjonariuszy.

Moim ulubieńcem oczywiście jest Driver. Świetnie wykreowana postać (choć innym też nie można niczego odmówić) - chyba każda z nas chciałaby mieć takiego Drivera na podorędziu. Zośka to taka klasyczna sucz, a Hubi to chyba najbardziej obojętna mi postać. No wszystkie kolory tęczy w tych naszych bohaterach, a każdy wywołuje inne emocje.

Bardzo spodobał mi się pomysł autorki na połączenie wszystkich trzech tomów historią Drivera - pisałam też już o tym przy okazji drugiego tomu. Mamy tutaj do czynienia ze swoistą klamrą - kluczem są tutaj pierwsze i ostatnie sceny z tych książek. Fabuła całej trylogii toczy się pomiędzy nimi (sceny te są tożsame, podobnie zaczynają i kończą każdą książkę). Genialny zabieg, z którym się jeszcze nie spotkałam.

Jest mi niezmiernie smutno, że moja przygoda z poznańskimi kryształowymi, zwłaszcza z Driverem, już się zakończyła. Autorka jest twarda i ciągle twierdzi, że nie powstanie kontynuacja tej historii, ale kto wie? Może kiedyś pójdzie po rozum do głowy? Daj jej Panie Boże.

Polowanie to świetne uwieńczenie Kryształowych. Ja się nie zawiodłam i jestem dziwnie spokojna, że Wy też się nie zawiedziecie. Autorka trzyma poziom poprzednich tomów i zasługuje na owację na stojąco za temat, którego się podjęła. Ja jestem pod wrażeniem.

Ocena: 5+/6
©Zakątek czytelniczy
Kiedy rzeczywistość okazuje się mieć drugą, a nawet trzecią twarz niczego nie można być pewnym. Jednak nie zawsze od razu da się dostrzec dwoistość otoczenia, czasem za zaufanie trzeba zapłacić wysoką cenę. Prawda, prawo, przyjaźń, praca, te słowa dla zbyt wielu nie znaczą nic, bo liczy się kariera, pieniądze i przede wszystkim własna osoba, cała reszta to jedynie pionki, które mają służyć osiągnięciu osobistego celu.

Kto pod kim kopie dołki nie zawsze w nie wpada, w przeciwieństwo do tego, dla kogo są szykowane, a wydostać się z pułapki wcale nie jest łatwo. Zadanie Kryształowych zawsze jest to samo – mają wyłapać tych, którzy nie są uczciwymi policjantami, ale życie pisze bardzo często całkowicie odmienny scenariusz. Driver przekonał się o tym już nie raz, lecz przed nim kolejna batalia, prowadzone przez niego dochodzenie zaczyna nabierać rumieńców i zatacza coraz szersze kręgi. Śmierć podejrzanego to jedno, dalsze wydarzenia kierują uwagę policjanta w nieoczekiwanym kierunku, czy dostrzegł coś co innym umknęło? Zaangażowanie w pracę niewdzięcznie odpłaciło mu się już nieraz, jak będzie tym razem? Ostatnio donos o mały włos nie pogrążył go, bo domniemanie niewinności to tylko nic nie znacząca teoria. Teraźniejszość przynosi coraz więcej pytań i zaczyna je zadawać wiele osób, skrywających pod nimi swój cel, daleki od tego deklarowanego. Czy uczciwość jeszcze ma sens, zwłaszcza gdy nie wie się kto jest wrogiem, bo słowo przyjaciel jest zbyt przereklamowane …

Pierwsza część zaintrygowała mnie, druga nie pozwoliła oderwać się od lektura, natomiast trzecia … trzecia po prostu wbiła mnie w fotel i zaskakiwała na każdym kroku. Czerń, biel, szarość i krwista czerwień, te kolory najlepiej oddają fabułę, w której nie ma prostych szablonów, bezbarwnych postaci oraz miałkiej akcji. Kryształowi. Polowanie to przede wszystkim fabuła, w jakiej nie ma żadnych oczywistych rozwiązań, każda teoria bardzo szybko zostaje poddana próbie, a jej wynik niejednokrotnie zaskoczy czytających. Szybkość kolejnych wydarzeń jest ogromna, ale co ważne są one ogniwami jednego łańcucha przyczynowo-skutkowego, wątki spojone są osobami bohaterów, nadal zaskakujących i pokazujących się w kolejnych maskach oraz pozostających zagadką do samego końca. Joanna Opiat-Bojarska postawiła na wyrazistość w każdym aspekcie, postacie noszą w sobie wiele emocji, są niejednoznaczne i każą się zastanowić nad tym co faktycznie tkwi w człowieku i co nim kieruje. Tempo powieści dostosowane jest do jej charakteru, pełne rozmachu sensacyjnego sceny, zwroty akcji podkręcają jeszcze i tak zawrotną szybkość, to, co jeszcze przed momentem wydawało się pewnikiem za chwilę widoczne jest w całkiem nowym świetle. Pisarka bezustannie trzyma czytelników w niepewności i z pytaniem – co jeszcze się wydarzy? W tym istnym labiryncie kłamstw, półprawd, donosów i braku lojalności nie ma niczego przypadkowego, w centrum wydarzeń jest jeden bohater, zmagający się z własnymi demonami, lecz wydający się pozostawać wierny zasadom, lecz czy na pewno jest Kryształowym? W ostatnim tomie wątpliwości mnożą się, pod znakiem zapytania postawiono wiele, co jeszcze wzmaga dynamiczność i prowadzi do zakończenia, które wirtuozersko łączy się z tym, co było i jest.

Ocena: 6/6
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć