ebook Dziewięcioro nieznajomych
3.51 / 5.00 (liczba ocen: 145441)

Dziewięcioro nieznajomych
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
Wydawca:  Wydawnictwo Znak
E-book - najniższa cena: 20.89
20.89 zł
Inne proponowane

Jedno miejsce, dziewięcioro nieznajomych i dziesięć dni, które zmienią wszystko

To miał być zwyczajny pobyt w SPA. Dziewięcioro nieznajomych przyjeżdża do tajemniczego ośrodka, by „całkowicie przemienić umysł i ciało”. Przemycają wino, papierosy i książki – ale są gorsze rzeczy, które mają do ukrycia.

Odludne miejsce będzie musiało przechować dziewięć sekretów, które absolutnie nie mogą wyjść na światło dzienne. Ale charyzmatyczna szefowa ośrodka zna sposoby na wyciąganie tego, co wstydliwe i skrzętnie ukrywane. Zwłaszcza że sztukę sekretów sama opanowała do perfekcji.

Wszyscy kłamią – to jedyna prawda. Lecz co się dzieje, kiedy nie można już dłużej ukrywać tego, kim się jest? Co zrobisz, kiedy twoje życie będzie zależało od nieznajomego? Czy powiesz mu o sobie wszystko?

Najnowsza książka bestsellerowej autorki Wielkich kłamstewek, serialowego hitu HBO, to opowieść o tym, co nam dają nasze kłamstwa i kim bylibyśmy, gdyby nie one.

Sprzedane prawa do ekranizacji.

„Skoro trzy bohaterki Wielkich kłamstewek potrafiły tak namieszać, pomyśl, co zrobi dziewiątka”. „New York Times Book Review”

Liane Moriarty – bestsellerowa autorka hitów takich jak przeniesione na ekran Wielkie kłamstewka. Mistrzyni niezapominanych charakterów i historii głęboko zapadających w pamięć.

Dziewięcioro nieznajomych od Liane Moriarty możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Liane Moriarty to jedna z moich ulubionych pisarek. Po jej książki zawsze sięgam z ogromnym entuzjazmem, radością i oczekiwaniem na wielkie wow. Tak też było z powieścią Dziewięcioro nieznajomych.

Znasz tę potrzebę. Chcesz schudnąć, rozpieszczać się zabiegami kosmetycznymi i czujesz, że na nie zasługujesz, ponieważ właśnie przeszedłeś strasznie stresujący czas. Musisz się zrelaksować i zanurzyć w zaciszu luksusowego uzdrowiska. W niewiarygodnie dowcipnej i naiwnie satyrycznej powieści Liane Moriarty to właśnie zrobiło dziewięciu nieznajomych. Tranquillum House to nowe ekskluzywne australijskie spa „wellness” cieszące się coraz większą renomą w Internecie. Goście zachwycają się niezwykłymi zabiegami i twierdzą, że to miejsce zmieniło ich życie. Frances Weltie, pisarka romansów w średnim wieku, straciła mojo i cierpi z powodu okrutnych recenzji. Jest główną postacią wśród pozostałych ośmiu osób, które doznały traumy lub poważnych problemów emocjonalnych i chcą zacząć od nowa w Tranquillum House.

Niektóre z ich opowieści są tragiczne, inne bardziej głupie, ale Moriarty jest mistrzynią w opisywaniu głębokiego smutku, nawet jeśli ton jej książki jest często zabawny.

Ta dowcipna historia pozwala zrozumieć, dlaczego ludzie pokładają taką wiarę w uzdrowiskach, ale także satyrycznie przygląda się całemu przemysłowi wellness: twierdzi, że przekształca życie poprzez masaż i medytację.

Mimo humoru Moriarty szanuje ludzkość swoich bohaterów. Czytelnicy mogą łatwo połączyć się z cierpieniem emocjonalnym. Powieść dotyczy duchowego powrotu do zdrowia i transformującego doświadczenia ludzkich związków. Czy naprawdę mogą pomóc komuś przejść od tragedii i rozpaczy?.

Każda z książek Moriarty robi na mnie ogromne wrażenie - Sekret mojego męża, A teraz śpij, Wielkie kłamstewka, Kilka dni z życia Alice czy Moja wina, twoja wina. Dziewięcioro nieznajomych to z pewnością dzika jazda, nieprzewidywalna, oburzająca, przezabawna i przejmująca.

Ocena: 6/6
©Reading My Love
Liane Moriarty to autorka, która wśród polskich czytelników ma dość wysoko uplasowaną pozycję. Nie powinien więc nikogo dziwić fakt, że gdy tylko zobaczyłam zapowiedz tej książki, wiedziałam, że muszę po nią sięgnąć. Nie bez znaczenia dla tej decyzji było to, że byłam święcie przekonana o tym, że powieść Dziewięcioro nieznajomych to thriller psychologiczny. Zdania na temat kategorii tej książki są podzielone. Dla mnie jest to powieść obyczajowa z mocnym wątkiem psychologicznym i dość intensywnie wyczuwalną nutą thrillera. Konsekwencją tej sytuacji jest to, że książka dość konkretnie rozminęła się z moimi o niej wyobrażeniami. Nie oznacza, to że Dziewięcioro nieznajomych to powieść zła. Absolutnie. Miałam po prostu w stosunku do niej inne oczekiwania, co zaburzyło moją radość z jej poznawania.

Dziewięcioro nieznających się wcześniej osób, wyjeżdża do tajemniczego i odosobnionego ośrodka SPA. Każdy z uczestników turnusu ma inne oczekiwania co do pobytu w tym niecodziennym miejscu, każdy z nich jest jednak zdeterminowany do tego by zmienić swoje życie. By to zrobić muszą odrzucić rzeczy, z którymi niezwykle trudno im się rozstać. Szybko okazuje się, że kuracjusze skrywają również tajemnice, które chcieliby schować jeszcze głębiej niż przemycane w walizce niedozwolone przedmioty. Nie wiedzą jeszcze, że szefowa ośrodka jest mocno zdeterminowana by tym razem jej eksperymentalna terapia się powiodła. Niestety, sprawy wymykają się spod kontroli a uczestnicy turnusu znajdą się w niebezpieczeństwie.

Ciekawym zabiegiem w konstrukcji tej publikacji jest to, że autorka podzieliła narrację między bohaterów tej historii. Dzięki temu, czytelnik może bardziej wczuć się w całościową sytuację i jednocześnie w indywidualne uczucia i przemiany każdego z bohaterów. To one myślę stanowią najmocniejszy punkt tej książki. Różne punkty widzenia powodują, że wielu czytelników może odnaleźć fragmenty swoich emocji w tych przypisywanych bohaterom przez autorkę.

Czy polecam tę książkę? Bardzo. Jest to ciekawa niezwykle frapująca i dająca do myślenia lektura. Nie nastawiajcie się jednak, na wartką i zwrotną akcję. Wprost przeciwnie. Dziewięcioro nieznajomych to miejscami nawet wręcz leniwa lektura. Niemniej jednak da się w niej wyczuć dość mocno rozbudowaną atmosferę napięcia i niepokoju. I muszę przyznać, że jak już przywykłam do jej swoistego rytmu naprawdę bardzo przyjemnie spędziłam z tą książką czas. Gorąco zachęcam Was do jej lektury.

Ocena: 4+/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć