ebook Mitologia: Przygody słowiańskich bogów
4.7 / 5.00 (liczba ocen: 10) Ilość stron (szacowana): 332

Mitologia: Przygody słowiańskich bogów
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 4.39
Audiobook - najniższa cena: 5.99
-35% 4.39 zł Lub 3.95 zł
8.00 złpremium: 4.80 zł Lub 4.80 zł
7.99 zł 10 zł na konto
8.00 zł
6.39 zł
6.80 zł
7.96 zł
8.74 zł
Inne proponowane

Prastare dęby znają wiele historii. Może nawet pamiętają, jak po ziemi biegali słowiańscy bogowie: Perun, dobry władca panujący na niebie i Weles, mściwy i groźny bóg podziemia. Poznaj niezwykły świat wierzeń naszych przodków! Daj ponieść się magicznym opowieściom z czasów, w których słowiańskie bóstwa rządziły ziemią i to one ustalały porządek rzeczy.

Losy słowiańskich bóstw i zwykłych śmiertelników często nawzajem się przenikały, zwłaszcza gdy ludzie próbowali wykraść bogom ich tajemną wiedzę o świecie. Historie o stworzeniu świata i stare podania, tłumaczące różne zjawiska przyrody czasem was rozbawią, czasem wzruszą, a czasem wywołają gęsią skórkę. Wszystkie pozwolą poznać dzieciom wierzenia Słowian, w tym historie najważniejszych bóstw czy ideę axis mundi.

Podróż po magicznym świecie pełnym tajemnic uprzyjemnią piękne ilustracje autorstwa Ewy-Poklewskiej-Koziełło. Tekst „Przygód słowiańskim bogów” napisała Melania Kapelusz. Książka zachwyci czytelników w każdym wieku!

Mitologia: Przygody słowiańskich bogów od Melania Kapelusz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Mitologia. Przygody słowiańskich bogów autorstwa Melanii Kapelusz to publikacja wydana przez EGMONT. Duży format pozwolił na ciekawe zaaranżowanie wnętrza. Znajdziecie tu niewiele tekstu i sporo ilustracji, które stworzyła Ewa Poklewska-Koziełło. Bajkowa konwencja czyni wierzenia naszych przodków łatwiejszymi dla młodszych czytelników.

Autorka skupiła się na mitach o stworzeniu świata i człowieka, a także wyjaśnieniu pojęcia axis mundi – drzewa kosmicznego. Opowiedziała o tym, skąd według naszych przodków wzięły się cztery strony świata czy jak wyjaśniali zjawiska atmosferyczne.

Ostatnim elementem publikacji jest krótki słowniczek postaci występujących w książce. Trochę zdziwił mnie fakt, że wśród bogów znalazł się jeden demon, ale widocznie autorka nie widziała sensu, by oddzielać go od reszty postaci.

Dzięki większemu formatowi, w jakim publikacja została wydana, można się zachwycać świetnymi ilustracjami, idealnie dopasowanymi do treści. Kiedy otworzymy książkę, powita nas genialna wycinanka w kształcie drzewa. Rewelacyjny pomysł, u mnie książka zapunktowała tym już na starcie. Kartka z wycinanką jest znacznie grubsza od pozostałych, więc można wykorzystać je nawet jako szablon do narysowania własnego drzewa. (wersja papierowa)

Polecam tę pozycję zarówno młodszym, jak i starszym czytelnikom, którzy chcą zacząć swoją przygodę ze słowiańskimi podaniami.

Ocena: 6/6
©Bibliotecznie
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć