ebook Rekursja
4.21 / 5.00 (liczba ocen: 29462) Ilość stron (szacowana): 366

Rekursja
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 24.64
wciąż za drogo?
29.76 złpremium: 19.20 zł Lub 19.20 zł
24.64 zł Lub 22.18 zł
27.20 zł
28.80 zł Lub 25.92 zł
32.00 zł
24.89 zł
25.76 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Wspomnienia mogą być niebezpieczne, lepiej sprawdź czy nie cierpisz na Zespół Nieprawdziwych Wspomnień – tajemniczą przypadłość, która doprowadza do szaleństwa wspomnieniami z życia, którego nigdy naprawdę nie przeżyłeś...

Mój syn został wymazany…
To ostatnie słowa, które słyszy detektyw Barry Sutton od kobiety, która chwilę później skacze z dachu wieżowca na Manhattanie. To nie był jednak odosobniony przypadek, w całym kraju ludzie budzą się rano do życia diametralnie innego niż to, w którym zasnęli wieczorem.
Czy cierpią na Zespół Nieprawdziwych Wspomnień – tajemniczą przypadłość, która doprowadza chorych do szaleństwa wspomnieniami z życia, którego nigdy naprawdę nie przeżyli? Czy może za fasadą z pozoru normalnej rzeczywistości kryje się złowieszczy spisek, który kieruje naszym życiem?
Doktor neuronauki Helena Smith wie, jaką potęgą jest pamięć: dlatego poświęciła życie na stworzenie technologii, która pozwoli ludziom zachować najważniejsze wspomnienia z przeszłości. Gdyby jej się to udało, każdy mógłby przeżyć na nowo pierwszy pocałunek czy narodziny dziecka. Jednak jej odkrycie będzie znacznie donioślejsze dla całej rzeczywistości niż się początkowo wydaje...
Szukając prawdy, Barry staje twarzą w twarz z przeciwnikiem bardziej przerażającym niż jakakolwiek choroba – siłą, która atakuje nie tylko ludzkie umysły, ale wszystko co ich otacza… Pamięć tworzy rzeczywistość - to słowa, które detektyw zapamięta na zawsze.

„Pełna akcji, niezwykła książka, przez którą siedziałem do późnej nocy, aż pochłonąłem ostatnią stronę… Fantastyczna powieść!”
Andy Weir, autor Marsjanina

„Blake Crouch wynalazł własny gatunek powieści, od których nie można się oderwać: nieustraszenie łamiących reguły gatunku, nieustannie zaskakujących i rozsadzających granice tego, czym może być thriller”.
Karin Slaughter, autorka Układanki

„Błyskotliwa. Jego innowacyjne powieści zawsze łapią za gardło!”
Sarah Pekkanen, współautorka Anonimowej dziewczyny

NA PODSTAWIE KSIĄŻKI NETFLIX PRZYGOTOWUJE FILM I SERIAL.

Rekursja od Blake Crouch możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Muszę przyznać, że zaprezentowana tutaj historia mocno przypominała mi powieść Świat miniony Toma Sweterlitscha. Wiąże się to przede wszystkim z tym, że jednym z głównych aspektów obydwu dzieł jest kwestia podróżowania w czasie, powstawania linii czasowych i wiążących się z tymi działaniami konsekwencji. Jako science-fiction książka sprawdza się naprawdę dobrze, chociaż pojawia się tutaj również kwestia tego, czy bardziej idziemy w stronę fikcji, czy nauki. Chociaż nie do końca poczułam tę historię całą sobą, to uważam, że jest warta przeczytania. Dobra konstrukcja, wciągająca fabuła, świetna akcja i co nieco zawirowania i zamętu, tego pozytywnego oczywiście.

Cała recenzja na blogu: Rekursja

Ocena: 4/6
©BookeaterReality
Znacie paradoks dziadka? To jeden z najsłynniejszych paradoksów w fantastyce. Jeśli ktoś uda się do przeszłości i zabije swojego dziadka, zanim się narodzi jego ojciec, to on sam się nie urodzi. A w takim wypadku dziadek nie zostanie zabity, więc jego wnuk się urodzi i cofnie do przeszłości, by zabić dziadka. To coś jak słynne pytanie dotyczące Boga. Czy Bóg wszechmogący jest w stanie stworzyć tak ciężki kamień, by sam nie mógł go podnieść? Powieść Blake’a Croucha Rekursja opowiada o pokonywaniu granic czasu.

Podróże w czasie to jeden z najbardziej nośnych tematów fantastyki. O ile nie wszyscy znają powieść Wehikuł czasu Herberta George’a Wellsa, to filmy takie jak Powrót do przyszłości czy Terminator stały się ikonami popkultury. W literaturze fantastycznej podróże w czasie mają rozmaite aspekty. Od prób zmiany własnego przeznaczenia, po chęć zmiany teraźniejszości. Ponieważ teoria względności wprowadziła nowe aspekty dotyczące upływu czasu, znalazło to też odbicie w fantastyce.

TEORIA REKURSJI

Koncepcja pokonywania barier czasu w powieści Rekursja jest zaskakująca. Pojedyncze cofnięcie się w czasie jest odczuwalne przez wszystkich. Osoba, która cofa się do jakiegoś momentu, kończy bieżącą nić czasu i musi w niej umrzeć. Ta nić czasu kończy się dla wszystkich, ale o tym nie wiedzą. A dokładniej nie wiedzą do pewnego momentu. Gdy pojawia się zbyt wiele zmian w czasie, pojawia się właśnie ZNW, jako konsekwencja. Tak zwane martwe wspomnienia dotyczą zakończonych linii czasu. Dla wielu osób były one dostatecznie inne, by to stało się problemem.

Czy policjant Barry Sutton i doktor Helena Smith, których zetknął przypadek, uratują świat od katastrofy? Bo tak, świat zmierza ku ostatecznej katastrofie i dezintegracji. Czytając tę książkę nie sposób oprzeć się wrażeniu, że postęp nauki i techniki, to często bomba z opóźnionym zapłonem. Apokalipsa jeszcze się nie wydarzyła, ale być może już została zaprogramowana. Rekursja to jedna z najlepszych powieści 2019 roku. Pokonuje nie tylko bariery czasu, ale i bariery gatunków literackich.

Ocena: 6/6
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć