ebook Jezus z Nazaretu. Od wjazdu do Jerozolimy do Zmartwychwstania
4.55 / 5.00 (liczba ocen: 2130) Ilość stron (szacowana): 328

Jezus z Nazaretu. Od wjazdu do Jerozolimy do Zmartwychwstania
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo Znak
Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 15.87
wciąż za drogo?
21.30 złpremium: 13.74 zł Lub 13.74 zł
15.87 zł Lub 14.28 zł
19.55 zł
22.90 zł Lub 20.61 zł
16.07 zł
16.62 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Ta część bestsellerowego tryptyku Benedykta XVI mówi o ostatnich ośmiu dniach ziemskiego życia Jezusa, czyli okresie pomiędzy Niedzielą Palmową a Niedzielą Zmartwychwstania. Krok po kroku papież przygląda się gestom i słowom Mesjasza, jak również otaczających Go ludzi – apostołów, uczonych w Piśmie, a także Jego katów – pytając, co mówią one współczesnemu człowiekowi.

W Przedmowie do części pierwszej powiedziałem, że moim pragnieniem było ukazanie „postaci i orędzia Jezusa”. Z odrobiną przesady można by powiedzieć, że chciałem znaleźć rzeczywistego Jezusa. W drugiej części zadanie to było (…) trudniejsze niż w pierwszej, ponieważ w niej dopiero spotykamy decydujące słowa i wydarzenia z życia Jezusa. (…) Jeśli, rzecz jasna, pozostają jak zawsze jakieś szczegóły dyskusyjne, to jednak mam nadzieję, że dane mi było zbliżyć się do postaci naszego Pana w sposób mogący dopomóc wszystkim tym czytelnikom, którzy pragną spotkać Jezusa i Mu uwierzyć.

Benedykt XVI

Jezus z Nazaretu. Od wjazdu do Jerozolimy do Zmartwychwstania od Joseph Ratzinger - Benedykt XVI możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Książka dla myślących, nie można prześlizgnąć się po wierzchu jej treści. Benedykt XVI w skondensowanej, a jednocześnie głębokiej formie tłumaczy wydarzenia i naukę Ewangelii, niejednokrotnie zaskakująco. Lektura zawsze aktualna.

Warto zerknąć