Jeden dzień
3.77 / 5.00 (liczba ocen: 236287) Ilość stron (szacowana): 435

Jeden dzień
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Uwaga! E-book dostępny w różnych wydaniach.
Okładka, opis i nazwa wydawnictwa dotyczą jednego z nich.
E-book - najniższa cena: 19.90
Audiobook - najniższa cena: 21.95
wciąż za drogo?
25.11 złpremium: 16.74 zł Lub 16.74 zł
-20% 19.90 zł
21.76 zł
23.44 zł Lub 21.10 zł
23.72 zł Lub 21.35 zł
20.92 zł
22.96 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Wielka, absorbująca, błyskotliwa... - Nick Hornby

Genialna książka! Każdy czytelnik ją pokocha! - Tony Parsons

Emma i Dex? Doprawdy, trudno o mniej dobraną parę. Ona - zakompleksiona idealistka w grubych okularach. On - superprzystojniak z poczuciem, że świat należy do niego. Ona na wszystko musi ciężko zapracować. Jemu natychmiast udaje się to, o czym zamarzy. Ona szuka miłości, on seksu... Jest rok 1988. 15 lipca. Oboje dostają dyplomy uniwersyteckie i spędzają ze sobą noc. Następnego dnia każde pójdzie w swoją stronę. Gdzie będą w ten dzień za rok? Za dwa lata? I każdego następnego roku? Czy mają szansę spotkać się, a jeśli tak, to czy będzie im ze sobą po drodze?

Na podstawie książki powstał film z Anne Hathaway i Jimem Sturgessem w rolach głównych.

O e-booku Jeden dzień blogerzy napisali:

Powieść wywarła na mnie ogromne wrażenie. Nigdy nie czytałam czegoś, co by mnie tak poruszyło. Emocje są ukazane tak, jak powinny: frustracja i tęsknota są z mojego punktu widzenia całkowicie uzasadnione. Lektura sięga do duszy i dotyka serca. Wzruszająca i piękna. -  Reading My Love - Paulina Kaleta

Jeden dzień od David Nicholls możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nie trzeba od razu zmieniać świata, tylko ten kawałek wokół siebie.
Cała sztuka to mieć odwagę i energię, żeby coś zmienić.
Może nie od razu cały świat, ale ten kawałek wokół siebie.
Tylko dlatego, że coś nie jest praktyczne, nie znaczy, że nie jest użyteczne.
Zazdrość to podatek, jaki się płaci od sukcesu.
Czyż nie po to są właśnie przyjaciele, żeby podtrzymywać na duchu i wyzwalać w człowieku to co najlepsze?
Przyszłość nigdy nie jest taka, jakiej się spodziewamy. Właśnie dlatego jest tak cholernie ekscytująca.
Przeżywaj każdy dzień, jakby to był ostatni dzień twojego życia" - to często używany frazes, ale kto ma na to energię? A jeśli akurat pada albo złapałeś przeziębienie? To nie jest zbyt praktyczne. Znacznie lepiej próbować być dobrym, odważnym i przebojowym, tak żeby coś po tobie zostało.
Pierwszy raz te książkę przeczytałam w 2011 roku, a później obejrzałam film z Anne Hathaway i Jimem Sturgessem w rolach głównych, którym jestem zachwycona do tej pory. Serial jednak do mnie nie przemówił.

Emma i Dex? Doprawdy, trudno o mniej dobraną parę. Ona - zakompleksiona idealistka w grubych okularach. On - superprzystojniak z poczuciem, że świat należy do niego. Ona na wszystko musi ciężko zapracować. Jemu natychmiast udaje się to, o czym zamarzy. Ona szuka miłości, on seksu...

Jest rok 1988. 15 lipca. Oboje dostają dyplomy uniwersyteckie i spędzają ze sobą noc. Następnego dnia każde pójdzie w swoją stronę. Gdzie będą w ten dzień za rok? Za dwa lata? I każdego następnego roku? Czy mają szansę spotkać się, a jeśli tak, to czy będzie im ze sobą po drodze?

Powieść wywarła na mnie ogromne wrażenie. Nigdy nie czytałam czegoś, co by mnie tak poruszyło. Emocje są ukazane tak, jak powinny; frustracja i tęsknota są, z mojego punktu widzenia, całkowicie uzasadnione.

Przez większą część książki czułam ucisk w żołądku. Lektura sięga do duszy i dotyka serca. Wzruszająca i piękna.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Reading My Love
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    „Jeden dzień” autorstwa Davida Nicholls jest moim pierwszym spotkaniem z twórczością tego autora. Lekkie pióro autora sprawia, że książkę czyta się dobrze, płynnie i szybko. W mojej ocenie pomysł na fabułę jest niebanalny i interesujący, a wspaniale skonstruowane dialogi dodają książce atutów. Autor wspaniale wykreował głównych bohaterów – Emmę i Dextera pokazując ich naturalność oraz dobrze poprowadził całą historię tego „jednego dnia” w kolejnych latach. Jak przebiegała cała opowieść, odsyłam do kart powieści. Moim zdaniem jest to ciekawa lektura, poruszająca i momentami zabawna. Książka należy do kategorii literatura piękna, jednakże zawiera wiele elementów psychologicznych i porusza wiele trudnych tematów. Ponadto skłania do zastanowienia się nad życiem, co jest kolejnym plusem. Polecam tę powieść, gdyż po przeczytaniu pozostawia to „coś” po sobie i nawet po dłuższym czasie pamiętamy fabułę. Ponadto dużym atutem jest fakt, że powieść została zekranizowana i można porównać tekst pisany z obrazem. Polecam.

Warto zerknąć