ebook Obrzydliwa anatomia
3.77 / 5.00 (liczba ocen: 1126) Ilość stron (szacowana): 384

Obrzydliwa anatomia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - polecana oferta: 20.92
20.92 zł Lub 18.83 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
20.91 zł
23.92 zł
25.42 zł
25.42 zł
26.33 zł
26.61 zł
27.00 zł
29.90 zł
29.90 zł
29.90 zł

Mara Altman z rozbrajającą szczerością opowiada o swoich zmaganiach z pytaniami o to, dlaczego kobiece ciało bywa skomplikowane. Zabiera cię w ciałopozytywną podróż od stóp do głów, pomaga zaakceptować swoje obrzydliwości i otoczyć je miłością.

Kto zdecydował o tym, że kobiety powinny depilować nogi, wąsik czy pachy?

Dlaczego głęboki dekolt jest seksowny, a „camel toe” odrażający?

I czy w każdym pępku zbierają się kłaczki?

Ta książka nie poprawi ci fryzury, nie nauczy cię, jak w dziesięć minut wydepilować całe ciało czy schudnąć przed urlopem. Pomoże ci jednak zrozumieć, dlaczego przejmujesz się niedoskonałościami swojej urody i jak bardzo są one nieistotne.

Dzięki jej wnikliwości i humorowi przekonasz się, że mankamenty kobiecego ciała są jego zaletami, a obrzydliwości – supermocami. Zrozumiesz, że ciało jest po prostu najlepszym opakowaniem twojej wyjątkowej osobowości.

Obrzydliwa anatomia od Mara Altman możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Mówi się, że aby zostać mistrzem w jakiejkolwiek dziedzinie, należy się w niej szkolić przez 10 000 godzin. Żyję w swoim ciele już 306 600 godzin, a jednak w kwestii obsługi tej góry mięsa wciąż czuję się jak nowicjuszka.

O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka

Mara Altman w swojej publikacji opowiada czytelnikom niesamowicie ciekawą historię poznawania się z własnym ciałem w szczególności z jego niedoskonałościami. I jak twierdzi autorka, lektura tej książki nie sprawi, że nasza fryzura będzie lepsza ani nie da nam przepisu na to jak w dziesięć minut wydepilować całe ciało, czy w kilka dni schudnąć przed urlopem. Lektura „Obrzydliwej anatomii” pozwoli jednak poznać, zrozumieć i w znacznym stopniu zaakceptować wszystko co wydaje nam się niedoskonałe w naszym ciele a co tak naprawdę jest jego naturalnym elementem.

Mara Altman podzieliła publikację na dwie zasadnicze części skupiające się na górnej oraz dolnej połowie kobiecego ciała. Z obu dowiemy się wielu ciekawych rzeczy związanych między innymi z owłosieniem a nawet wszami, postrzeganiem siebie, potem, biustem, pępkiem czy też tajemniczym wielbłądzim kopytem. Całość przeplatają ciekawe, niekiedy bardzo zabawne rysunki.

Moja opinia, czyli co mnie zachwyca

Najbardziej urzekło mnie w tej publikacji to, w jaki sposób autorce udało się w sposób ciekawy, kobiecy, ciepły i niezwykle życzliwy, ale także naturalny przedstawić wszystkie te „obrzydliwości” kobiecego ciała.

Obrzydliwa anatomia to książka również niezwykle zabawna, miejscami wręcz rozbrajająca, ale bardzo szczera, intymna przez co wspaniale prawdziwa. Dzięki temu, że autorka opisuje w niej własne historie sprawia, że od razu czytelniczkom wydaje się być raźniej w problemach.

Komu polecam?

Moim zdaniem Obrzydliwa anatomia to obowiązkowa lektura dla każdej kobiety, bez względu na to na jakim etapie zrozumienia i akceptacji swojego ciała się znajduje. Szczególnie mocno polecam ją młodym dziewczynom, bo wydaje mi się, że to właśnie wtedy kobiece ciało wydaje się być najbardziej skompilowane i najtrudniej je wtedy zaakceptować już nie mówiąc o obdarzaniu miłością.

Podsumowanie

Bardzo się cieszę, że miałam przyjemność przeczytać tę książkę. Jej lektura w jakiś sposób mocno dała mi do myślenia, jeśli chodzi o postrzeganie i zrozumienie własnego ciała. Do tego jest pięknie wydana. Moim zdaniem to idealna opcja na prezent na nadchodzące święta czy dzień kobiet. Zdecydowanie warto po nią sięgnąć. Polecam. Ja jestem nią oczarowana.

Ocena: 4+/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Zaskakująco ciekawa książka. Napisana lekko, choć miejscami mocno dosadna, a humor czasem bywa zbyt rubaszny. Autorka wybrała pewne aspekty życia w ciele kobiety i posiłkując się rozmowami z naukowcami i ekspertami przedstawia fakty i różnorodne teorie mające wyjaśnić ich genezę.
    Moim faworytem jest rozdział o PMS.

Warto zerknąć