ebook Kusząca pomyłka
4.14 / 5.00 (liczba ocen: 22660) Ilość stron (szacowana): 376

Kusząca pomyłka
ebook: epub (ipad), mobi (kindle)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 17.90
wciąż za drogo?
-40% 17.90 zł
21.18 zł Lub 19.06 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
21.18 zł
21.18 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (10)
Inne proponowane

Zniewalająca, niesamowicie kusząca książka jednej z najpopularniejszych autorek romansów!

Po raz pierwszy spotkali się w pubie. Rachel powiedziała Caine’owi, co myśli o jego kłamstwach i wybujałym ego. Bez wahania zaciągnął jej przyjaciółkę do łóżka. Zapomniał tylko wspomnieć, że jest żonaty. Rachel nie żałowała żadnego słowa, które wtedy wypowiedziała. Na idealnej twarzy Caine’a pojawił się jednak tylko lekki uśmiech…
Ups, chyba zaszła pomyłka.
Wyszła, mając nadzieję, że nigdy więcej go nie spotka. A jednak – już następnego ranka okazało się, że Caine jest nowym profesorem na wydziale muzyki w Brooklyn College. A ona właśnie została jego asystentką. Obydwoje niepokorni i piekielnie pociągający. Czy aby na pewno po TAKIM pierwszym spotkaniu zdołają utrzymać odpowiednią zawodową relację?

"Powieść Keeland to piękne połączenie humoru, miłości i przyprawiających o dreszcze namiętnych dialogów. Serce uderza miarowo jak metronom, wyczekując dalszego ciągu" – „USA Today”.

Kusząca pomyłka od Vi Keeland możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Rachel i Caine poznali się w pubie, choć „poznali” to za dużo powiedziane. Spotkali się, a podczas ich pierwszej rozmowy Rachel wykrzyczała, co myśli na temat jego kłamstw i rozbuchanego ego. Nie miał problemu z tym, żeby uwieść jej przyjaciółkę, zapomniał tylko powiedzieć, że… jest żonaty. Zasłużył sobie na wszystkie ostre słowa, które usłyszał od Rachel. Chociaż nie do końca… Okazało się bowiem, że zaszła pomyłka…

Rachel miała nadzieję, że sprawa pójdzie w zapomnienie i nigdy więcej nie spotka przystojnego nieznajomego z pubu. Aż do następnego ranka, gdy dowiedziała się, że jest on… nowym profesorem, a ona jego asystentką. Co może zwiastować taki początek tej znajomości?

Twórczość Vi Keeland urzekła mnie już dawno temu. Nigdy nie zawiodłam się na książkach tej zdolnej autorki, dlatego decyduję się na jej powieści w ciemno, wyczekując emocjonującej, hipnotyzującej i niezapomnianej przygody. Tym razem nie było inaczej, już pierwsze strony wciągają czytelnika i zwiastują obezwładniającą lekturę, zwłaszcza, że początkowi znajomości Rachel i Caine'a nie sposób odmówić przytupu. Jak łatwo się domyślić, potem będzie już tylko ciekawiej i goręcej! Należy jednak uprzedzić wszystkich chętnych, że otwierają tę książkę na własne ryzyko, bo jeśli przekroczą ów porażający wstęp, przepadną w powieści bez pamięci, a zatem najpierw należy zapewnić sobie kilka wolnych, spokojnych godzinek tylko dla siebie, inaczej każde oderwanie się od nakreślonej historii może skończyć się niepohamowanym atakiem agresji.

W romansach Vi Keeland bardzo często spotykamy się ze zderzeniem dwóch odmiennych światów, a jednak za każdym razem wypada to nieszablonowo i niebanalnie. W Kuszącej pomyłce również nie zabrakło tego pozornego niedopasowania, lecz z czasem okazuje się, że ma ono o wiele głębszą warstwę, przez co spotkanie naszych bohaterów ciężko nazwać przypadkowym.

Prawdziwe blizny to te, których nie można zobaczyć - i te najtrudniej się goją.

Nakreśleni bohaterowie są nietuzinkowi i zapadający w pamięć, błyskawicznie zyskują przychylność czytelnika, który silnie się angażuje i kibicuje im całym sercem. Im bardziej zanurzamy się w tę porywającą opowieść, tym mocniej dostrzegamy, że główne postacie zostały obdarzone ciężkim bagażem doświadczeń, który solidnie je ukształtował. Stopniowo odkrywamy ich tajemnice i niełatwą przeszłość, jaka wywołuje lawinę skrajnych, obezwładniających emocji, lecz także potężnych wątpliwości.

Jeśli powiem jej prawdę, stracę ją - i jednocześnie skrzywdzę. Jeśli ją okłamię i spróbuję z tym żyć, kłamstwo zawsze będzie między nami.

Autorka posiada ogromny talent do łączenia w spójną całość treści zabawnych oraz tych najtrudniejszych. Pod postacią subtelnego, zabawnego i zmysłowego romansu przemyciła bolesną tematykę, która porusza do granic, wręcz łamie serce. Mamy tu do czynienia nie tylko z mrocznymi demonami przeszłości lecz również z wyrzutami sumienia, nieudaną próbą wybaczenia samemu sobie, jaka nieświadomie blokuje kolejne decyzje, odbiera szanse na radość, spełnienie i przede wszystkim miłość. Czy naszym bohaterom uda się uwolnić od mrocznej przeszłości i ruszyć ku prawdziwemu szczęściu? Czy dawne "błędy" zostały należycie naprawione?

Wszyscy popełniamy błędy. W życiu nie dostajemy instrukcji. Ktoś, kto Cię kocha, wybaczy ci twoje błędy. Ale kiedy je ukrywasz lub kłamiesz w ich kwestii, to już nie są błędy, tylko decyzje.

Akcja powieści jest niesłychanie wartka, nieobliczalna, naszpikowana sekretami i licznymi zwrotami, dzięki czemu staje się prawdziwą, fascynującą przygodą, jaką chciałoby się delektować jak najdłużej. Język autorki wyróżnia się przystępnością i sugestywnością, przez co kartki same przelatują przez palce, a doświadczenia bohaterów czytelnik chłonie wszystkimi zmysłami, całkowicie zapominając o otaczającym go świecie. Tak, to obezwładniająca pozycja, nie tylko fundująca masę niezapomnianych wrażeń, ale i tak potrzebną dawkę relaksu i błogiego zapomnienia, umożliwiających całkowitą regenerację zmęczonego codziennymi obowiązkami organizmu.

Nie ma czegoś takiego jak przypadek. Przypadek wydaje się niesamowitym zbiegiem okoliczności, które nie są ze sobą powiązane. Ale zawsze jest jakiś związek. Bóg jest zawsze tym spoiwem.

Zadziorna, ale i przeszywająca duszę na wskroś, rozpalająca do czerwoności, lecz przecież zabawna, przesycona sarkazmem i ciętym językiem, poruszająca bolesne tematy, po to, by nasycić serce romantyzmem i nadzieją, że każdy zasługuje na prawdziwą miłość, właśnie taka jest najnowsza powieść mistrzyni romansów! Jeśli kochacie hipnotyzujące, nasycone tajemnicami i doskonałymi kreacjami bohaterów historie, fundujące lawinę skrajnych, obezwładniających emocji, a także wielogodzinny, błogi relaks i ukojenie, gwarantuję, że losy Rachel i Caine'a skradną wasze serce! Polecam gorąco!

Ocena: 6/6
©Z fascynacją o książkach
Vi Keeland jest już mi znana od dawna. Opisywałam tutaj jej powieść Tylko twój, którą uważam za niezbyt udaną. Kusząca pomyłka natomiast okazała się być książką w stu procentach spełniającą moje oczekiwania.

Po pierwsze jednak, nie wierzcie w blurba. Wprowadza on trochę nieporozumień. Owszem Rachel i Cain spotykają się po raz w pierwszy w barze, gdzie dziewczyna mówi mu co myśli na temat zdradzania żony, ale szybko okazuje się, że to wszystko jest po prostu zwykłą pomyłką. I Rachel nakrzyczała na niewłaściwego faceta.

Nie byłoby sprawy, gdyby nie to że wkrótce spotykają się ponownie. Tym razem na uczelni. On jest profesorem, ona jego nową asystentką. On ceni sobie punktualność, ona przychodzi mocno spóźniona na pierwszy wykład. Ale Cain po bliższym poznaniu okaże się bohaterem wręcz cudownym. Ja jestem zauroczona nim totalnie.

W tej książce mamy trochę potyczek słownych, trochę wzajemnego przyciągania, tajemnicę z przeszłości, odrobinę erotyki, ale tak bez przesady. Czyli wszystko co w dobrym romansie powinno się znaleźć.

Bardzo podobał mi się wątek wiary i Bożej Opatrzności, który autorka bardzo zgrabnie wplotła w fabułę. Wcale nie przesadzając w żadną stronę. Zrobiła to bardzo subtelnie i z wyczuciem. A przy okazji wytłumaczyła pewne okoliczności, które w normalnym życiu raczej nie miałyby prawa się wydarzyć.

Szczerze mogę polecić tę książkę, jak i inne powieści tej autorki takie jak Gracz, Walka czy Bossman.

Ocena 5/6
©Szczypta Kasi
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć