ebook Chciwość
3.55 / 5.00 (liczba ocen: 231)

Chciwość
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich prawie 2 miesiącach
E-book - polecana oferta: 25.90
Audiobook - najniższa cena: 17.45
wciąż za drogo?
25.90 zł
33.99 zł Lub 30.59 zł
35.99 zł Lub 32.39 zł
39.99 zł
-25% 23.90 zł
31.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Marc Elsberg – mistrz ponurych wizji przyszłości człowieka i otaczającego nas świata powraca do czytelników z kolejną książką. Chciwość to opowieść doszczętnie obnażająca złą ludzką naturę.

Fabuła:

Wydaje się, że dopiero co ludzie otrząsnęli się po ogromnym kryzysie finansowym, a już kolejny zagraża światowym rynkom. Na ulicach panuje chaos, ludzie masowo i protestują przeciwko nierówności i panującej w społeczeństwie biedzie. Wszystko zdaję się nieubłaganie pędzić do światowej katastrofy. Jednak jeden ze laureatów nagrody Nobla – ekonomista Herbert Thompson oświadcza, że znalazł rozwiązanie na wyjście z nadciągającej katastrofy. Wraz ze swoim asystentem wyrusza na szczyt w Berlinie, na którym ma podzielić się swoimi spostrzeżeniami i planem podźwignięcia świata z najgorszego od lat kryzysu.

Mężczyźni jednak nie docierają do celu, po drodze ulegają wypadkowi. Jeden ze świadków wypadku, młody pielęgniarz, rzuca się na pomoc rannemu asystentowi Thompsona. Jednak po krótkiej rozmowie z poszkodowanym mężczyzną, musi zrezygnować z niesienia pomocy, gdyż samochód zostaje podpalony przez grupę niezidentyfikowanych osób. Pielęgniarz uzyskuje wiedzę, której ujawnienie nie jest na rękę potężnym ludziom, sterującym wydarzeniami na świecie. Z niessącego pomoc, szybko staje się podejrzanym. Nieoczekiwanie, jego sprzymierzeńcem zostaje Fitzroy Peel - jeden z przyjaciół zmarłego tragicznie noblisty. Czy dwóch nieznających się do tej pory mężczyzn jest zdolnych do ujawnienia prawdy i ustalenia jaki plan przyświecał działaniom Herberta Thompsona. Pewne jest jedno, obaj zostają wciągnięci do niebezpiecznej gry, na mecie której są ogromne pieniądze lub równość i sprawiedliwość społeczna. Jednak Ci, którym zależy na chaosie są potężnymi graczami. 

Marc Elsberg doskonale zna się na swojej robocie i w każdej swojej książce szykuje dla czytelnika prawdziwą jazdę bez trzymanki. Kiedy już zmierzymy się z tym emocjonalnym i sensacyjnym rollercoasterem, uświadomimy sobie, że wizje autora nie są już fikcją literacką, a otaczającą nas rzeczywistością.

Chciwość od Marc Elsberg możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2022. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Wartka akcja, wciągająca fabuła, sensacyjne napięcie – tego tutaj nie brakuje. Co więcej, podoba mi się, że Elsberg wciąż porusza tematy intrygujące, które niby są tylko przerażającą wizją przyszłości, a jednak wydają się być bardziej realne niż mogłoby się wydawać. Skłaniają do refleksji i przemyśleń, chwilami wzbudzają smutek i niepewność, momentami uczucie bezsilności, a czasami też dziwną nadzieję, że jednak możemy tego wszystkiego uniknąć, bo podobno nie ma sytuacji bez wyjścia. Chciwość to naprawdę dobra powieść, którą czyta się z fascynacją, zaangażowaniem, a przede wszystkim – z wielką przyjemnością.

Cała recenzja na blogu: Chciwość

Ocena: 5/6
©BookeaterReality
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć