ebook Płotka
3.83 / 5.00 (liczba ocen: 14379) Ilość stron (szacowana): 472

Płotka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich prawie 2 miesiącach
E-book - najniższa cena: 23.94
Audiobook - najniższa cena: 29.57
39.90 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
31.12 zł Lub 28.01 zł
33.92 zł
39.90 zł
39.90 zł Lub 33.92 zł
-33% 23.94 zł
30.46 zł
33.12 zł
33.92 zł
33.92 zł
35.91 zł
35.91 zł
39.90 zł z kodem: 29.90 zł
39.90 zł
Inne proponowane

Każda historia ma kilka wersji, a każdy człowiek niejedno oblicze… Oto nieznana twarz Steve’a Jobsa w przejmującej opowieści jego córki. Autobiograficzna książka Lisy Brennan-Jobs zdobyła status jednego z 10 najlepszych tytułów non-fiction roku według „New York Timesa” i „New Yorkera”.

Urodziła się na farmie, a rodzice nadali jej imię pośród pól. Dziewczynkę nazwano Lisa. Tak samo jak komputer, nad którym Steve Jobs pracował, gdy jego partnerka, artystka Chrisann Brennan, zaszła w ciążę. „To nie moje dziecko” – powtarzał latami, mimo że testy DNA nie pozostawiały złudzeń.
Lisa Brennan-Jobs towarzyszyła ojcu w ostatnich chwilach, choć ten niegdyś nie chciał wychowywać córki. Całą swoją energię skupił na komputerze o nazwie Lisa, prototypie Macintosha, który miał okazać się sukcesem. „Jestem jednym z najważniejszych ludzi, których będziesz znać” – usłyszała dwuletnia dziewczynka podczas ich pierwszego spotkania. Wówczas jeszcze nie wiedziała, że grube ryby pożerają płotki…
Spisana z wyczuciem literacka autobiografia. Intymny zapis dorastania i życia w cieniu wielkiego wizjonera. Walka o własny głos w historii zdominowanej przez niezwykle silne osobowości matki i ojca. A także poruszająca opowieść o tym, że na pojednanie nigdy nie jest za późno.

Płotka od Lisa Brennan-Jobs możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Steve Paul Jobs – kto nie zna tego nazwiska? Pewnie wielu. Ale już firmę Apple oraz jej flagowe produkty niejeden ma i z nich korzysta. Autorką Płotki jest Lisa Brennan-Jobs, córka Steve’a Jobsa i Chrisann Brennan, której latami sławny ojciec nie uznawał, za to jej imieniem nazwał pierwszy komputer, prototyp Macintosha.

Podeszłam do tej autobiografii bez żadnych oczekiwań, wiedziona ciekawością jak wyglądała historia rodziny Jobsów z perspektywy córki. A po jej wysłuchaniu, sama sobie gratuluję tak dobrego wyboru, gdyż Płotka okazała się szalenie intrygującą podróżą do świata dziewczynki, kobiety, córki jednego z największych wizjonerów przełomu wieków.

Chrisann Brennan nigdy nie była żoną Steve’a i sama musiała sobie radzić z wychowywaniem córki i wieloma przeciwnościami losu. Lisa Brennan-Jobs w swojej biografii kreśli obraz przeciętnej rodziny, która nie opływa w luksusy, a wręcz przeciwnie – boksuje się z życiem. Mówi między innymi o relacji z matką, poznaniu ojca i spotkaniach z nim oraz o ogromnej potrzebie akceptacji ojca i jego rodziny.

A droga do łask Steve’a, poprzez wielokrotne próby zaimponowania mu, nie była łatwa, a wręcz wyboista, bo Jobs był człowiekiem osobliwym i nieprzewidywalnym. Ich wspólne docieranie się trwało latami.

Płotka jest historią dziecka i matki, dziecka i ojca. Naszpikowana myślami i emocjami sprawia, że słucha się jej z ogromnym zainteresowaniem. Lisa Brennan-Jobs napisała tę autobiografię bezpretensjonalnie, szczerze i z wielkim wyczuciem. Nie gra na emocjach czytelnika, ale opowiada jak było, bez przekraczania granic intymności i zdradzania rodzinnych sekretów. Tutaj czytelnik nie znajdzie tanich chwytów, wątków i „smaczków” rodem z prasy bulwarowej.

Historia Steve’a Jobsa i jego córki Lisy Brennan-Jobs jest dowodem na to, że nie warto marnować czasu na spory, ukrywanie prawdziwych uczuć i chowanie się za sztuczną fasadą. Poza tym pokazuje, że „na pojednanie nigdy nie jest za późno”.

Ocena: 5/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć