ebook Zanim wyjedziesz w Bieszczady
3.46 / 5.00 (liczba ocen: 116)

Zanim wyjedziesz w Bieszczady
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - najniższa cena: 19.79
-40% 19.79 zł
Inne proponowane

Dwóch najsłynniejszych leśników w Polsce i kulturoznawca konfrontują nasze wyobrażenia o krainie studenckich wypadów, hipisów i dzikiej natury z prawdziwym obrazem Bieszczadów – obszaru wysiedleń, zapomnianej wojny domowej, uciekinierów politycznych, watah wilków, ciekawskich niedźwiedzi i surowych praw natury. Poznajemy losy pustelników, PRL-owskich watażków, dezerterów rodzinnych i ludzi chcących uciec przed miastem do lasu zatopionego w dymie kopcących retort. 

Autorzy zabierają nas w prawdziwe Bieszczady. Zarówno te, które są obiektem naszych marzeń o zielonej enklawie, jak i do miejsca, o którym nie mieliśmy pojęcia. Zanim ruszymy w Bieszczady, rzuciwszy wszystko na zawsze lub tylko na chwilę, powinniśmy je poznać. 

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Zanim wyjedziesz w Bieszczady od Maciej Kozłowski, Kazimierz Nóżka, Marcin Scelina możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Bieszczady, to właściwie jedyny rejon w Polsce, do którego chciałam pojechać od zawsze, jednak cięgle w dorosłym życiu nie udało mi się tam dotrzeć. Romantyczna i dzika wizja tego miejsca urosła już w moim sercu do niewyobrażalnych rozmiarów. No bo przecież w moim podróżniczo-romantycznym życiu, już tylko należy zabrać namiot, plecak męża, gitalelę mojej córki i wyruszyć samotnie na spotkanie z dziką przyrodą. Na szczęście zanim tak zrobiłam i zanim spotkałam dzikie niedźwiedzie, sięgnęłam po książkę Zanim wyjedziesz w Bieszczady dwóch najpopularniejszych polskich leśników i jednego kulturoznawcy, którzy lekko ostudzili moje zapędy ale jednocześnie jeszcze mocniej zafascynowali mnie tym rejonem.

O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

To nie jest tylko książka o Bieszczadach, nie tylko o Facebooku, nie tylko o Kazimierzu i Marcinie. To jest także książka o życiu. Tym dawnym, minionym. I tym, które na wiele sposobów toczy się dalej, z naszym udziałem.

Zanim wyjedziesz w Bieszczady to mam wrażenie bardzo rozszerzona i pogłębiona wersja tego swoistego wprowadzenia, które znajdujemy na początku każdego lepszego przewodnika i które większość z nas pomija. Czemu więc publikacja Nóżki, Sceliny i Kozłowskiego jest warta tego, by po nią sięgnąć?

Żeby prawdziwie poznać jakiś rejon, warto zatopić się w jego historię, poznać jego trudy, czasem wręcz pozbyć się romantycznych złudzeń na jego temat. Jak zrobić to nie tracąc do tego miejsca miłości? Ta książka jest tego najlepszym przykładem. To nie jest przewodnik po najpiękniejszych miejscach. To przewodnik po prawdziwym życiu w tym miejscu, jego mieszkańcach, dzikich zwierzętach oraz jego burzliwej historii. Bieszczady to bowiem obszar wysiedleń, zapomnianej wojny domowej, surowej natury, watach wilków, niedźwiedzi.

Zanim wyjedziesz w Bieszczady, to także historia profilu na Facebooku – Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe, który ma na dzień dzisiejszy ponad 150 tysięcy obserwujących i opowieść o jego twórcach.

Jednak głównymi bohaterami tej publikacji pozostają Bieszczady i mieszkańcy tego regionu, autorzy książki, są w niej tylko przewodnikami.

Moja wrażenia

Po otworzeniu książki otrzymamy ciekawy przewodnik po tym rejonie, napisany żywym, miejscami żartobliwym językiem. Zdecydowanie czuć, że najpopularniejsi leśnicy w Polsce, kochają to co robią i darzą Bieszczady ogromnym szacunkiem. Pomimo, że nie jest to pocztówkowa wizja tego miejsca, autorzy zrobili wiele by swoimi opowieściami jeszcze bardziej zafascynować Bieszczadami swoich czytelników i zachęcić ich do zwiedzania ich prawdziwie i ze zrozumieniem.

Komu polecam

Przede wszystkim tym, którzy pragną tak jak ja rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady. Ci, którzy od lat już w nie wyjeżdżają też na pewno znajdą w tej publikacji wiele ciekawych informacji. Poza tym myślę, że to także ciekawa publikacja dla osób, które interesują się naturą.

Podsumowanie

Powiem Wam, że niezwykle miło spędziłam czas przy tej publikacji. Mam nadzieję, że razem z autorami uda mi się w przyszłym roku, jednak wyjechać w Bieszczady.

Ocena: 5/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć