ebook Czerwony najazd: Prawda o tym, jak Rosjanie wbili nam nóż w plecy we wrześniu 1939 roku
4.31 / 5.00 (liczba ocen: 3)

Czerwony najazd: Prawda o tym, jak Rosjanie wbili nam nóż w plecy we wrześniu 1939 roku
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 32.99
32.99 zł
Inne proponowane

Twierdzili, że to nie inwazja, tylko wyzwolenie od polskich kułaków i imperialistów. „Państwo polskie i jego rząd faktycznie przestały istnieć” – ogłosił komisarz Wiaczesław Mołotow. Tuż przed tym, jak czerwone dywizje wbiły nóż w plecy Rzeczpospolitej.

O napaści z 17 września 1939 roku przez całe dekady trzeba było milczeć. O tym, że Sowieci uznali polskie ziemie za „zachodnią Ukrainę” i „zachodnią Białoruś” mówiono co najwyżej półgębkiem. A prawdziwa skala represji, zsyłek i mordów nawet dzisiaj budzi zażarte dyskusje.

Dariusz Kaliński – autor bestsellerowej „Czerwonej zarazy” – demaskuje ogrom radzieckich zbrodni w trakcie pierwszej – zapomnianej – okupacji sowieckiej. Czy polscy żołnierze stawili opór czwartemu rozbiorowi? Jakie były rzeczywiste zamierzenia Stalina? I jaki jest autentyczny bilans czerwonego najazdu z lat 1939–1941? 

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Czerwony najazd: Prawda o tym, jak Rosjanie wbili nam nóż w plecy we wrześniu 1939 roku od Dariusz Kaliński możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć