ebook Polluks
3.67 / 5.00 (liczba ocen: 5)

Polluks
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa oferta: 23.87
31.00 złpremium: 18.60 zł Lub 18.60 zł
-9% 23.87 zł Lub 21.48 zł
31.00 zł
31.00 zł Lub 26.35 zł
-9% 23.87 zł
23.90 zł
24.40 zł
26.35 zł
27.59 zł
28.00 zł
28.52 zł
31.00 zł
31.00 zł z kodem: 21.00 zł
Inne proponowane

Na emocjach zna się jak mało kto. Agnieszka Lingas-Łoniewska kolejny raz funduje czytelniczkom taką ich dawkę, że strony tej powieści niemal stają w płomieniach! Patryk „Polluks” na ringu zmienia się w bestię w ludzkiej skórze. Żyje tak samo, jak boksuje: bez litości, raz po raz dając się ponieść swoim demonom. Czy spotka kogoś, kto wyrwie go z więzów mrocznej przeszłości?

Po tym, co przeszedł w życiu, trudno mu uwierzyć, że ktokolwiek byłby w stanie go pokochać. Że mógłby chcieć go takiego, jakim jest – także z jego mroczną stroną.To dlatego Patryk „Polluks” Rotter od czułości woli szybki, brutalny seks. Bez bliskości, bez happy endów. Żyje tak samo, jak boksuje: bez litości, raz po raz dając się ponieść swoim demonom.
Od lat napędza go to samo pragnienie – żądza zemsty. Ale chociaż jest o krok od celu, nie może przestać myśleć o pewnej ciemnowłosej dziewczynie.Wszystko okazałoby się prostsze, gdyby to była po prostu kolejna laska na jedną noc. Ale to Martyna, współpracownica Kastora, jego najlepszego przyjaciela, bliższego niż brat. Która w dodatku sama przeszła przez piekło.
Wie, że powinien trzymać się od niej z daleka. Że jest dla niej zbyt niebezpieczny. Ale tak bardzo jej pragnie. A co, jeśli... i ona pragnie jego? Czy oboje pozwolą sobie na tę miłość? I czy Martynie wystarczy sił, by pokonać jego demony?
„Polluks” to drugi tom serii „Bezlitosna siła”, opowiadającej o mężczyznach uprawiających walki MMA – każdy z nich ma za sobą mroczną przeszłość, która go prześladuje. To także historie kobiet, które doświadczyły przemocy, a pomoc znajdują w fundacji FemiHelp, wspierającej ofiary agresji ze strony mężczyzn.

Polluks od Agnieszka Lingas-Łoniewska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Miłość to nie tylko kwiatki i misie. To także wszelkie gówno, które nosimy w sobie. Nie jest sztuką kochać kogoś ot tak, ale sztuką jest unieść to, co on sam musiał do tej pory dźwigać.
Piekło tworzy nie kto inny tylko sam człowiek i to dla innych ludzi, z pełną premedytacją i z całym okrucieństwem w nim nagromadzonym. Wcale nie niepostrzeżenie, lecz na naszych oczach, czasem odwracamy wzrok, a czasem po prostu wzruszamy ramionami, uznając, ze to nie nasza sprawa. A zło zadaje rany, nie pozwala im się zabliźnić, naznacza piętnem serce i umysł, niekiedy w tym piekielnym świecie pojawia się promyk nadziei, wydający się jedynie iluzją, bo czy można rozpocząć wszystko od nowa, gdy zostało się tak skrzywdzonym?

Cień przeszłości bywa niezwykle bolesny, niekiedy wydaje się wnikać w skórę i skażać tego, kto ma nieszczęście pojawić się jego pobliżu. Patryk Rotter wie o tym zbyt dużo, bezwzględnie dąży do celu, a gdy wściekłość sięga zenitu rozładowuje ją w walce lub z kobietami. Jedyny przyjaciel doskonale go rozumie i wie z czym przychodzi mu się mierzyć. Ktoś taki jak Martyna jest kimś na kogo patrzy się z daleka, ale czasem nie można oprzeć się by chociaż na chwilę dać się ponieść. Jednak to jedynie moment i wszystko wraca na dotychczasowe tory, jak długo można igrać bezkarnie z uczuciami? Przyciągają się i równocześnie odpychają, jedno z nich ma dosyć tej gry, drugie walczy ze swoimi demonami, a pomiędzy nimi jest uczucie, które jest gwałtowne, nieobliczalne i zaskakujące. Czy tych dwoje ma szansę na wspólną przyszłość jeśli Polluks widzi siebie jako diabła w ludzkiej skórze? Do tej pory liczył się jedynie z Kastorem, teraz poczuł coś co jest dla niej całkowicie niespodziewanie. Czy jest gotowy by odkryć co jest za drzwiami do zakamarków jego własnego serca, jakich do tej pory nie był świadomy?

Na ile definiuje człowieka jego przeszłość? Szczęśliwe wspomnienia dają siłę w trudnych momentach, a co może dać piekło na ziemi? Na to pytanie odpowiadają bohaterowie cyklu Bezlitosna siła, w drugim tomie jest to jeszcze dobitniej pokazane. Agnieszka Lingas-Łoniewska nie boi się podjąć trudnych tematów i wejść w nie głęboko, odkrywając przed czytelnikami to, co jest ich istotą oraz najmroczniejsze zakamarki ludzkiego umysłu i serca. Polluks nie jest historią łatwą w odbiorze, nie ma w nim schematyczności, prostych emocji czy też łatwych odpowiedzi na dotkliwie bolesne pytania. Bohaterowie nie tylko odznaczają się skomplikowanymi charakterami, lecz przede wszystkim są ludźmi, którzy widzieli więcej niż większość jest w stanie sobie wyobrazić, każde z nich radzi sobie w inny sposób z przeżyciami z przeszłości. Jedni uważają je za swoiste piętno, drudzy wykorzystują bolesne doświadczenia tak, by inni już nie musieli tego doświadczyć co oni. Jednak rzeczywistość nie składa się z oczywistych i gotowych rozwiązań, zwłaszcza tam gdzie spotyka się wściekłość z miłością. Te dwa uczucia, wydają się nie pasować zupełnie do siebie, ale to one właśnie definiują bohaterów, stawiających codziennie czoła swoim demonom, niekiedy uginający się pod ich ciosami, lecz podnoszący się i z determinacją dążący do celu. Nie tak łatwo zaufać i odsłonić się przed drugim człowiekiem najmroczniejsze tajemnice, tak samo trudno jest wybrać całkiem nową drogę, której początkiem jest szczerość i prawda, jakakolwiek by ona nie była. Agnieszka Lingas-Łoniewska niejednokrotnie pokazała, że jako „dilerka emocji” nie ma sobie równych, podczas lektury Kastora czytelnicy otrzymali przedsmak jak silne i gwałtowne uczucia oraz jak wielopłaszczyznowa będzie to cykl. W Polluksie wraz z postaciami pogrążamy się w świecie gdzie króluje piekielny mrok bólu oraz krwisty smak zemsty, jednak jest również miłość- nieoczywista, zakwitająca wbrew piekielnej nienawiści i głęboko zapuszczająca swoje korzenie.

Ocena: 6/6
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć