ebook Cień wiatru - audiobook
4.25 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 285843) Ilość stron (szacowana): 520

Cień wiatru - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 22.33
Audiobook - polecana oferta: 29.93
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
29.93 zł Lub 26.94 zł
39.90 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
27.93 zł
27.93 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Światowy bestseller. Opowieść o wielkich namiętnościach, mrocznej tajemnicy i przeklętej, tragicznej miłości rozgrywającej się w scenerii Barcelony gotyckiej i renesansowej, secesyjnej i powojennej.

W letni świt 1945 roku dziesięcioletni Daniel Sempere zostaje zaprowadzony przez ojca, księgarza i antykwariusza, do niezwykłego miejsca w sercu starej Barcelony, które wtajemniczonym znane jest jako Cmentarz Zapomnianych Książek. Zgodnie ze zwyczajem Daniel ma wybrać, kierując się właściwie jedynie intuicją, książkę swego życia. Spośród setek tysięcy tomów wybiera nieznaną sobie powieść „Cień wiatru” niejakiego Juliana Caraxa.
Zauroczony powieścią i zafascynowany jej autorem Daniel usiłuje odnaleźć inne jego książki i odkryć tajemnicę pisarza, nie podejrzewając nawet, iż zaczyna się największa i najbardziej niebezpieczna przygoda jego życia, która da również początek niezwykłym opowieściom, wielkim namiętnościom, przeklętym i tragicznym miłościom rozgrywającym się w cudownej scenerii Barcelony gotyckiej i renesansowej, secesyjnej i powojennej.

Cień wiatru - audiobook od Carlos Ruiz Zafon możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Nigdy nie myślałam, że książka zrobi na mnie tak duże wrażenie, a na pewno nie, że trafi do moich ulubionych. Dlaczego? Nie lubię, kryminałów, nie lubię mrocznych opowieści i nie mam przekonania do historii opartych na opowiadaniu, zamiast na działaniu, a to wszystko w tej książce jest. Co lubię? Wielowątkowe opowieści, w które każda z postaci wnosi swoją niepowtarzalną historię, osadzone zarówno w teraźniejszości jak i w przyszłości, napisane pięknym, ale nieprzesadzonym językiem. I to wszystko również w tej powieści jest.
    To co niewątpliwie mnie zachwyciło najbardziej to jej szkatułkowa budowa i koronkowa robota pisarza perfekcyjnie i z dbałością o każdy szczegół snującego swoją opowieść. Według mnie Zafón jest drugim po Marquezie mistrzem realizmu magicznego. Niewątpliwym plusem, zupełnie niezamierzonym przez Autora, jest wyjątkowa interpretacja utworu przez Andrzeja Mastalerza, czytającego powieść w wersji audio, której z przyjemnością wysłuchałam.
    Moje zachwyty nie oznaczają, że nie widzę drobnych nieścisłości takich jak fakt, że dotkliwie pobity młody mężczyzna, następnego dnia staje się uczestnikiem kolejnej bijatyki, w której wykazuje się siłami zdrowego i niezmaltretowanego wcześniej człowieka. Drugi fakt to taki, że ten sam młody mężczyzna jest ponadprzeciętnie inteligentny, elokwentny domyślny, spostrzegawczy, wyjątkowo celnie potrafi wyciągać wnioski i analizować fakty. Myślę, że zważywszy na jego wiek Autor trochę przekombinował budując jego wizerunek. Te drobnostki nie wpłynęły na ogólny odbiór utworu i nie zepsuły mi przyjemności czytania/słuchania, wręcz przeciwnie, nie mogę się doczekać lektury kolejnej części.
    Wszystkim nieprzekonanym do tego tytułu, polecam spróbować lektury, może podobnie jak ja nieoczekiwanie znajdziecie perełkę wśród przeciętnych książek?

Warto zerknąć