ebook Wojna i miłość: Andrzej i Halina
4.23 / 5.00 (liczba ocen: 220)

Wojna i miłość: Andrzej i Halina
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 39.99
wciąż za drogo?
39.99 zł
Inne proponowane

„Wojna i miłości. Andrzej i Halina”, tom 2, to powieść nie tylko o młodym pokoleniu Kaledinów i Jaxa-Raweckich, dwudziestolatkach, którzy stanęli do nierównej walki z Niemcami, gdy 1 września 1939 roku świat pogrążył się w nowej wojnie. Znajdziemy w niej także dalsze dzieje bohaterów pierwszego tomu, którym los nie szczędzi dramatycznych przeżyć. Autorka przenosi czytelnika do Krakowa i Miechowa, ukazując wojenną rzeczywistość mieszkańców stolicy Generalnego Gubernatorstwa i najbliższej prowincji na tle konspiracyjnych działań i partyzanckich walk.

Książka opowiada o bezprzykładnej odwadze i poświęceniu, o dramatycznych wyborach, których bohaterowie muszą dokonywać, o tym, co wojna potrafi zrobić z człowieka, a także o przyjaźni i miłości skażonej wojną.

Powieść została zainspirowana historią rodzinną oraz faktami, o których nie tylko nie napisano w szkolnych podręcznikach, ale także całkowicie poszły w zapomnienie. Czytając powieść, nasuwa się skojarzenie, że to Kolumbowie z Krakowa.

 

Wojna i miłość: Andrzej i Halina od Jolanta Maria Kaleta możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2021. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Wojna i miłość. Andrzej i Halina to drugi tom cyklu opowiadającego wojenne burzliwe losy rodziny Igora i Katarzyny, których czytelnicy mieli przyjemność poznać podczas lektury pierwszego tomu. Historia tych dwojga na początku tego roku totalnie skradła moje serce. Dalsze losy rodziny jednak wzruszyły i ścisnęły mnie za serce jeszcze mocniej.

O czym jest książka?

Świat Katarzyny i Igora powoli odbudowuje się po burzliwych wojennych wydarzeniach. Niestety, ich spokój nie trwa długo, bowiem nad Polską zbierają się coraz groźniejsze chmury zwiastujące kolejną wojnę. Tym razem Katarzynie przyjdzie, nie tylko drżeć o życie swojego umiłowanego męża Igora, ale także o los ukochanych synów Andrzeja i Piotra. Ten pierwszy na początku wojny zgadza się zawieść swoją długo niewidzianą sąsiadkę Halinę, do jej rodziny mieszkającej Przemyślu. Po drodze między młodymi rodzi się uczucie. Niestety wojenna zawierucha rozdziela zakochanych. Czy uda im się mimo wojny odnaleźć siebie na nowo i jak potoczą się losy pozostałych członków rodziny? Tego oczywiście dowiecie się z lektury tej niesamowitej powieści.

Moja opinia

Przyznam się Wam, że Wojna i miłość. Andrzej i Halina to książka, na którą czekałam z ogromną niecierpliwością. Byłam szalenie ciekawa, jak dalej potoczą się losy bohaterów tej rodzinnej sagi. Mam wrażenie, że drugi tom czytało mi się jeszcze lepiej niż poprzedni. Opisy bitew w sporym stopniu zostały zastąpione przez opisy codziennej walki o przetrwanie. Mam też wrażenie, że rodzina Katarzyny i Igora stała mi się jeszcze bliższa. Może dlatego, właściwie każda czytana strona wywoływała we mnie silne emocje od nadziei, serdeczności po wzruszenie, złość, zaprzeczenie i niezgodę. Tym silniej odczuwane, że gdzieś tam z tyłu głowy ciągle miałam poczucie, że ta przepiękna i niezwykle wzruszająca powieść historyczna, zainspirowana jest rodzinną historią autorki.

To co także zrobiło na mnie ogromne wrażenie podczas lektury tej książki to opisy wojennego Krakowa, działań konspiracyjnych czy wojennej codziennej próby przetrwania.

Książkę mimo jej objętości czyta się dość szybko, sprawnie i z ogromnym zaciekawieniem. Nie jest to lektura łatwa. Kilka razy nawet przytłoczona ogromem opisywanego w niej zła odkładałam ją na kilka chwil by sięgnąć po nią ponownie kierowana ogromną ciekawością.

Komu polecam?

Gorąco zachęcam do sięgnięcia po tę książkę czytelników lubiących powieści historyczne, w szczególności te z mocnym wątkiem obyczajowym i wielką miłością.

Podsumowanie

Wojna i miłość. Andrzej i Halina to książka porywająca, wzruszająca i właściwie nieodkładalna. Można ją czytać bez znajomości pierwszego tomu, ale uważam, że zdecydowanie oba są warte poznania. Jestem pewna, że lektura tego cyklu pozostanie ze mną na dłużej. Mam też nadzieję, że to nie koniec tej fascynującej historii.

Bardzo gorąco polecam Waszej uwadze.

Ocena: 5+/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć