ebook What the F. Co przeklinanie mówi o naszym języku, umyśle i nas samych
3.7 / 5.00 (liczba ocen: 1136)

What the F. Co przeklinanie mówi o naszym języku, umyśle i nas samych
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 29.94
wciąż za drogo?
46.41 złpremium: 29.94 zł Lub 29.94 zł
-39% 29.94 zł Lub 26.95 zł
-27% 35.93 zł Lub 32.34 zł
40.59 zł
42.42 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Jak to się stało, że Wacek przestał być tylko jednym z wielu imion? Dlaczego gówno jest wulgarne, a kupka tylko dziecinna? I dlaczego, chcąc kogoś obrazić, prostujemy środkowy palec? Błyskotliwe jak diabli i zajebiście śmieszne, «What the F.» jest obowiązkową lekturą dla tych wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, jak i dlaczego przeklinamy.

Niemal wszyscy przeklinamy – po zbyt wielu drinkach, kopnięciu się w palec albo przyłapani na gorącym uczynku. Przekleństwa można „wypikać”, zastąpić gwiazdką, ocenzurować – lecz są tak pociągające, że nie potrafimy przestać ich używać.
Benjamin Bergen, językoznawca i kognitywista, tłumaczy, co przeklinanie mówi nam o naszym języku i umyśle. Przekonuje, że „brzydkie” słowa są pożyteczne. Mogą śmieszyć, wyzwalać albo pobudzać emocjonalnie. Dowodzi, że oferują nam możliwość spojrzenia z nowej perspektywy na to, jak mózg przetwarza język i dlaczego języki świata tak różnią się od siebie.

„Zastanawianie się nad zjawiskami językowymi uważam za celowe i ważne dla naszej językowej świadomości” – prof. Jerzy Bralczyk

„Fascynująca podróż na styku etymologii, neuronauk i kultury” – „Discover”

„Bergenowi udaje się nas przekonać, że warto docenić społeczną rolę «brzydkich» słów” – „Science”

What the F. Co przeklinanie mówi o naszym języku, umyśle i nas samych od Benjamin K. Bergen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć