ebook What the F. Co przeklinanie mówi o naszym języku, umyśle i nas samych
3.7 / 5.00 (liczba ocen: 1136)

What the F. Co przeklinanie mówi o naszym języku, umyśle i nas samych
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 39.42
wciąż za drogo?
46.41 złpremium: 29.94 zł Lub 29.94 zł
39.42 zł Lub 35.48 zł
49.90 zł Lub 44.91 zł
39.92 zł
41.09 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Jak to się stało, że Wacek przestał być tylko jednym z wielu imion? Dlaczego gówno jest wulgarne, a kupka tylko dziecinna? I dlaczego, chcąc kogoś obrazić, prostujemy środkowy palec? Błyskotliwe jak diabli i zajebiście śmieszne, «What the F.» jest obowiązkową lekturą dla tych wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, jak i dlaczego przeklinamy.

Niemal wszyscy przeklinamy – po zbyt wielu drinkach, kopnięciu się w palec albo przyłapani na gorącym uczynku. Przekleństwa można „wypikać”, zastąpić gwiazdką, ocenzurować – lecz są tak pociągające, że nie potrafimy przestać ich używać.
Benjamin Bergen, językoznawca i kognitywista, tłumaczy, co przeklinanie mówi nam o naszym języku i umyśle. Przekonuje, że „brzydkie” słowa są pożyteczne. Mogą śmieszyć, wyzwalać albo pobudzać emocjonalnie. Dowodzi, że oferują nam możliwość spojrzenia z nowej perspektywy na to, jak mózg przetwarza język i dlaczego języki świata tak różnią się od siebie.

„Zastanawianie się nad zjawiskami językowymi uważam za celowe i ważne dla naszej językowej świadomości” – prof. Jerzy Bralczyk

„Fascynująca podróż na styku etymologii, neuronauk i kultury” – „Discover”

„Bergenowi udaje się nas przekonać, że warto docenić społeczną rolę «brzydkich» słów” – „Science”

What the F. Co przeklinanie mówi o naszym języku, umyśle i nas samych od Benjamin K. Bergen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć