ebook Poszukiwanie
3.79 / 5.00 (liczba ocen: 1037)

Poszukiwanie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.40
Audiobook - najniższa cena: 27.90
36.00 złpremium: 21.60 zł Lub 21.60 zł
23.40 zł
-19% 28.80 zł Lub 25.92 zł
28.80 zł Lub 25.92 zł
30.64 zł
36.00 zł
36.00 zł
Inne proponowane

Na rozległych wrzosowiskach północnej Anglii znaleziono zwłoki zaginionej rok wcześniej czternastoletniej Saskii Morris. Niedługo potem ginie kolejna nastolatka, Amelie Goldsby. Policja w Scarborough ogłasza alarm. Czy w obu przypadkach chodzi o tego samego sprawcę?

W mediach aż huczy o mordercy z wrzosowisk, komisarz Caleb Hale czuje coraz większą presję. W okolicy, z zamiarem sprzedaży rodzinnego domu, przebywa także sierżant Kate Linville ze Scotland Yardu. Przez przypadek poznaje zrozpaczonych rodziców Amelie i nie z własnej woli rozpoczyna śledztwo w sprawie dramatu, który z pozoru nie ma ani początku, ani końca. Niespodziewanie po kolejnej dziewczynie ginie wszelki ślad…

Poszukiwanie od Charlotte Link możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Kiedy człowiekowi odbierze się wiarę w siebie, wtedy rzeczywiście nic mu nie wychodzi.
Ciężar lektury, której osią wydarzeń są zaginięcia dzieci może wydawać się trudny do udźwignięcia. Charlotte Link oszczędziła jednak Czytelnikowi brzemienia gęstej od rozpaczy rodziców atmosfery brutalnego i epatującego okrucieństwem kryminału. W Poszukiwaniu odnajdujemy historię przede wszystkim ciekawą, niestroniącą od prozaicznych, życiowych zawirowań i kłopotów opowieść o odkrywaniu przyczyn zła. Wachlarz postaci tragicznych jest tu doprawdy szeroki, a ich wpływ na decydowanie o własnym losie – mocno ograniczony.

Bezdomność będąca skutkiem dysfunkcji rodziny. Nadopiekuńczość jako przyczyna braku porozumienia. Zależność czasem emocjonalna, a czasem finansowa. Nałogi, deficyty i poranione dusze. Wszystko to składa się na wyjątkowo wybuchową mieszankę zbiegów okoliczności i zaplanowanych działań, w których funkcjonować będą zmuszone młodociane ofiary. Smaczków dodaje tej historii niejasność niektórych wątków. Niemal do końca opowieści będziemy się zastanawiać czy mamy do czynienia z jednym sprawcą. Zwątpimy w słuszność własnych podejrzeń niejednokrotnie podczas lektury Poszukiwania i dzięki temu ostatnia, pięćset dwudziesta szósta strona przebiegnie nam przed oczami tak, jakby następowała zaraz po … drugiej.

Z Charlotte Link trzymamy się mocno rzeczywistości. Nie oplata nas ławica technologicznych ciekawostek ani nowatorskich metod śledczych. Cenna okazuje się uwaga w zapamiętywaniu szczegółów i umiejętność kojarzenia faktów. Solidna, niemal z rzemieślniczą starannością napisana, zajmująca opowieść kryminalna, obok której po prostu nie warto przejść obojętnie. Dobrowolne rezygnowanie z czytelniczych przyjemności bowiem, to prawdziwa zbrodnia.

Ocena: 4+/6
©Wiedziennik
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć